Reklama
Wypadek w Łapczycy
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 27 sierpnia 2013 12:39

PTR_3482W godzinach porannych, na drodze krajowej 94 doszło do zderzenia busa kursowego z samochodem ciężarowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w pojazd jadący z przeciwka. W wyniku zdarzenia rannych zostało 17 osób, w tym kilka ciężko. Ratownicy musieli przeprowadzić na miejscu reanimację najbardziej poszkodowanego kilkuletniego chłopca. W akcji ratowniczej brały udział 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kilka karetek i zastępów straży pożarnej. Droga została zablokowana na kilka godzin, utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze jakiś czas.

 

 

Komentarz redakcyjny:

Problemy drogowe w Łapczycy nie są niczym nowym. Od lat mieszkańcy tej podbocheńskiej miejscowości walczyli o obwodnicę wsi, bezskutecznie. Wydawało się, że wraz z otwarciem autostrady „stara czwórka” odetchnie. Tak się jednak nie stało, ruch ciężarowy nadal odbywa się tak jak dawniej, a jak mówią mieszkańcy jest jeszcze gorzej, bo droga pozbawiona samochodów osobowych kusi kierowców potężnych zestawów do szybszej jazdy, której nie wyhamowują nawet światła na skrzyżowaniu, gdzie czerwony kolor bywa nader często ignorowany. Z jednej strony brawura, z drugiej fatalny stan techniczny szrotu sprowadzanego z zagranicy przez właścicieli firm przewozowych. Ta mieszanka po raz kolejny okazała się tragiczna w skutkach. I konkluzja: musiało dojść do dramatycznego wypadku, żeby otworzyć autostradę dla „tirów”. Czy da to komuś odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo na drogach do myślenia?

[pr]

 


Komentarze (3)

Pseudonim : lol 27 sierpień 2013 15:10
czy to SK?
Pseudonim : ff 27 sierpień 2013 15:19
Podwali ze to bus linii Sanok - Krakow
Pseudonim : korsarz 28 sierpień 2013 13:46
dziecko zmarło :(
co za chory kraj! jedni chcą obwodnicę inni nie oddadzą ziemi. jak zrobią płatną autostradę, to Łapczyca zostanie rozjechana

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .