Reklama
Region: 6 października decyzja w kwestii tirów na A4
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 23 września 2013 18:30

spotkanieumta46 października poznamy decyzje władz gminy i mieszkańców Łapczycy w sprawie blokady drogi międzynarodowej 4E40. Oczywiście taki scenariusz jest możliwy jeśli ruch samochodów powyżej 12 ton nadal będzie odbywał się tylko do Szarowa (nie zostanie wpuszczony do Tarnowa i Brzeska.

 

Wójt Jerzy Lysy poinformował media: w piątek 20 września b.r. uczestniczyłem w Tarnowie, w spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Ministerstwa Transportu oraz Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad. W spotkaniu uczestniczył Wiceminister Transportu Zbigniew Rynasiewicz, a także m.in. władze samorządowe Tarnowa, Kłaja, Dębna. Tematem była sprawa autostrady Szarów-Tarnów i zagrożenia dla m.in. społeczności Łapczycy, wynikające z obecnych ograniczeń. W wyniku analiz przedstawionych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad okazuje się, że udostępnienie autostrady Szarów-Tarnów na jej całym nowym odcinku dla ciężarówek powyżej 12 ton spowoduje zaledwie 3,5-procentowy wzrost natężenia ruchu na drodze w Tarnowie. Ilościowo problem dotyczy zaledwie 700 dodatkowych ciężarówek na dobę. Dla porównania w Łapczycy przejeżdża tych ciężarówek blisko 6,5 tysiąca na dobę.

Jednakże ze względu na konieczność zapewnienia bezpiecznego dojazdu do nowego szpitala wojewódzkiego, władze Tarnowa poprosiły Ministra o pomoc w tym zakresie (ulica miejska jest tam drogą krajową). Minister Transportu zawnioskował o 2 tygodnie czasu na rozwiązanie wewnętrzne go problemu Tarnowa przy udziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po czym ma wydać ostateczną decyzję w sprawie otwarcia autostrady na jej pełnym odcinku. Widząc przychylność Ministerstwa dla naszych postulatów, nie dajmy jednocześnie argumentów innym społecznościom, że nasz problem chcemy załatwić w sposób niecywilizowany. W zależności od decyzji podjętych przez Ministra Transportu i GDDKiA będziemy mogli – mieszkańcy Łapczycy i samorząd gminy Bochnia – ustalić wtedy precyzyjnie nasze działania – w tym ewentualną blokadę drogi krajowej.

[mir]


Komentarze (1)

Pseudonim : mm 24 wrzesień 2013 20:34
Chodzi chyba o Łapczycę.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .