Reklama
Starosta bocheński skazany za mobbing
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 04 października 2013 21:03

Starosta bocheński stosował mobbing wobec byłego skarbnika Starostwa Powiatowego w Bochni, Mariana Kumorka – tak orzekł dzisiaj Sąd Rejonowy w Brzesku, gdzie dla dobra sprawy, przeniesiono ja z Bochni. Gospodarz powiatu bocheńskiego zapowiada odwołanie. Wyrok nie jest prawomocny. Zdania prawników: czy starosta straciłby pracę (po jego uprawomocnieniu się) , są podzielone. Z jednej strony była to sprawa karna, prowadzona w postępowaniu prywatnym, co na mandat radnego nie ma wpływu, ale z drugiej starosta jest urzędnikiem samorządowym i te kwestie reguluje ustawa o pracownikach samorządowych, a tak łaskawa, jak mówi część prawników, już dla niego nie koniecznie musi być.

 

Dzisiaj brzeski sąd uznał starostę bocheńskiego winnym złośliwego i uporczywego naruszenia praw pracowniczych byłego skarbnika Starostwa Powiatowego w Bochni Mariana Kumorka. - Oskarżony został uznany winnym tego, że w okresie od maja 2007 do sierpnia 2009 roku dopuszczał się złośliwych i uporczywych działań wobec skarżącego, polegających m.in. na wymierzaniu nieuzasadnionych kar, kwestionowaniu jego kompetencji, stwarzaniu sytuacji niepewności i zagrożenia utratą pracy, grożeniu zwolnieniem, wreszcie zmuszaniem do podpisania rezygnacji z pracy. Kara jaką sąd wymierzył oskarżonemu w oparciu o paragraf 218 Kodeksu Karnego to 30 stawek dziennych, ustalonych w wysokości 200 zł. Do sprawy niebawem wrócimy.

[mir]

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .