Reklama
Region: Matka przetrzymywała swoją niepełnosprawną córkę w stajni
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 12 grudnia 2013 23:52

buczkowstajniaRatując jej życie lekarze musieli usnąć część pośladka i biodra. To nie skutek wypadku, ale kompletnego zaniedbania i znieczulicy: rodziny, sąsiadów. Mowa o młodej kobiecie z Buczkowa, w gminie Rzezawa, która w tragicznym stanie trafiła do bocheńskiego szpitala. – My nie chcemy dywagować, co byłoby gdyby… To nie ma sensu, faktem jest że stan kobiety był dramatyczny, to był w zasadzie ostatni moment – tłumaczyli medycy z bocheńskiego szpitala. Oficjalnie nikt nie chce się wypowiadać, nieoficjalnie pracownicy bocheńskiego szpitala mówią, że takiego stanu nie widzieli. – Nawet bezdomni sa w lepszym stanie – mówią.

 

Kobieta, skrajnie wyczerpana, przez wiele miesięcy niemyta, zawszona, brudna z odleżynami trafiła do szpitala. Medyków powiadomił kuzyn, przerażony stanem dziewczyny. W stajni, bo tam mieszkała z matką, przebywały kilka miesięcy, sąsiedzi twierdzą że były tam ponad rok. - Dziewczyna była w bardzo złym stanie, to był już ostatni dzwonek, by ją uratować – relacjonowała dziennikarzom Elżbieta Potoczek-Bara, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Matka dziewczyny została zatrzymana. Prokurator przedstawił jej zarzut znęcania się na córką i doprowadzenia do ciężkiego uszkodzenia jej ciała. Nie wiadomo czy dojdzie do sprawy, bo matka dziewczyny jest także chora (zweryfikuje to zespół lekarzy). Z naszych informacji wynika, że kobiety nie myły się, to spowodowało, że po kłótni z bliskimi, matka zabrała chorą córkę i poszła z nią do stajni. Sąsiedzi zgłaszali sprawę w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzezawie. Najwyraźniej „urzędnicy” mieli to gdzieś.

[mir]


Komentarze (3)

Pseudonim : lanc340 12 grudzień 2013 23:10
Może dlatego taki stan dziewczyny bo niestety upośledzona... :(
Pseudonim : qqq 12 grudzień 2013 23:15
Gdzie była Opieka społeczna? co czekały baby aż się sami zgłoszą o pomoc? bo takie są procedury
Pseudonim : Janek 13 grudzień 2013 10:49
To nie była wina matki . Pozostali członkowie rodziny wyrzucili z domu matkę razem z córką .Może to tych oprawców należy sprawdzić a później zbluzgać matke

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .