Reklama
Region: Rzecznik rządu w solnym grodzie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 29 marca 2014 17:54

PTR 6802Małgorzata Kidawa – Błońska, rzecznik rządu Donalda Tuska spotkała się  z mieszkańcami Bochni. Przyjechała na zaproszenie starosty Jacka Pająka oraz poseł Elżbiety Achinger. – Z jednej strony chcę zarekomendować Elę, jako wspaniałego kandydata do Parlamentu Europejskiego, z drugiej by porozmawiać o problemach samorządu, tego regionu, całej Małopolski. Znam i podziwiam te strony – mówiła do zebranych rzecznik rządu, Małgorzata Kidawa – Błońska.

W nawiązaniu do sytuacji na Ukrainie mówiła, że nadal wierzy w pokojowe rozwiązanie. – Kryzys w stosunkach ukraińsko – rosyjskich, napięcie w tamtej części Europy, dobija się na naszej gospodarce. – Odbija się także na kondycji Rosji. Mamy nadzieję, że Putin po prostu „Odpuści”, chociaż 100 tysięczna armia u granic Ukrainy, sieje postrach. Polska jest jednak bezpieczna – zapewniała Kidawa Błońska.

PTR 6714Sporo uwagi poświęcała konfiktowi z opiekunami osób niepełnosprawnych. Rzecznik Małgorzata Kidawa-Błońska zauważyła jednak, że polskiego państwa nie stać na taką pomoc, której oczekują.- Opieka zarówno nad chorym dzieckiem, jak i nad osobą dorosłą, jest tak samo trudna. Państwo jednak bierze również pod uwagę, ile środków z różnych źródeł wpływa do domowego budżetu. Bardzo często osoby dorosłe wymagające opieki mają już swoje renty czy emerytury. Małe dziecko nie ma nic mówiła rzecznik rządu. – Nie będzie nowych propozycji dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Zapowiadał zmiany w wielu ustawach, co ułatwi życie samorządom i obywatelom. O swojej koncepcji pracy w PE mówiła natomiast Elżbieta Achinger.

[mir]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .