Reklama
Bochnia: Będzie nowy starosta
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 23 listopada 2014 21:40

To już pewne: po ośmiu latach sprawowania urzędu starosty bocheńskiego, pożegna się z nim Jacek Pająk. Ani Polskie Stronnictwo Ludowe, ani Prawo Sprawiedliwość, nie chcą koalicji z Platformą Obywatelską. Pierwsi, bo pamiętają, że przed ośmioma laty wystawił „ich do wiatru”; drudzy bo przed czteroma laty zawarli z nim sojusz wyborczy, ale szybko zostali „ograni”. Lider struktur powiatowych PiS Józefa Mroczek podkreśla, że powiat potrzebuje stabilnej większości. –Spokojne rządy może zapewnić tylko układ z ludowcami – tłumaczy. Podobnego zdania jest Ludwik Węgrzyn. Kiedyś starosta, od lat radny mówi wprost: - Koalicja z PO nie wchodzi w rachubę z kilku powodów Najważniejszy to ten, że na PO zagłosowało niewiele osób, widać mieszkańcy naszego powiatu nie chcą, by nadal ta partia dzierżyła u nas władze – mówi.

PiS i PSL, które wprowadziły do rady powiatu najwięcej radnych, pierwsi ośmiu, drudzy sześciu, podpisały w sobotę deklarację o współpracy koalicyjnej, która da im większość w 23 osobowej Radzie Powiatu Bocheńskiego. Dokumencie czytamy, że obydwa ugrupowania postanowiły „wziąć odpowiedzialność za skuteczne i kompetentne zarządzanie powiatem oparte na stabilnej większości”. I tak kandydat ludowców ma objąć stanowisko starosty, inny członka zarządu oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu, natomiast PiS będzie miał swojego wicestarostę, przewodniczącego rady powiatu, dwóch członków zarządu oraz wiceprzewodniczącego rady. Umowę podpisali: Mariusz Zając; Ryszard Rozenbajgier; Bernadetta Gąsiorek; Jerzy Łacny; Michał Góra; Tadeusz Wadas; Józef Radzięta oraz Jan Marcinek – wszyscy z PiS oraz Ludwik Węgrzyn; Rafał Rudka; Józef Słonina; Ryszard Drożdżak; Michał Paszkot i Robert Hołda z PSL, no i oczywiście szefowie struktur powiatowych PiS i PSL: Józef Mroczek i Henryk Czech. Nie wykluczone, że wicestarostą bocheńskim zostanie Józef Mroczek, a starostą ponownie Ludwik Węgrzyn.

[pr]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .