Jadowniki. Wilczym Tropem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 lutego 2017 18:37

016 L1080537Blisko czterystu biegaczy stanęło dzisiaj  na starcie II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w Jadownikach koło Brzeska. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: na 10 kilometrów oraz na trasie 1963 metrów. W tej pierwszej kategorii zwyciężył Kamil Skiba. Tarnowianin potrzebował 39 minut 51 sekund by pokonać dystans o długości 10 000 metrów. Natomiast w drugiej grupie klasą dla siebie był Karol Kokoszka z Brzeska, który 1963 metry przebiegł w 7.11 minuty. Dodajmy, że organizatorami byli Rada Sołecka Jadownik z sołtysem Jarosławem Sorysem i Brzeski Klub Biegacza Victoria. Bieg odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Brzeska, Grzegorza Wawryki, Urząd Miejski jest jednym ze sponsorów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W biegu na 10 kilometrów wygrał Kamil Skiba, na drugim miejscu uplasował się Rafał Madej z Brzeska (miał o 17 sekund gorszy czas), a na trzecim Radosław Chojecki z Tymowej, kolejne lokaty zajęli: Piotr Serwan z Jadownik, Adrian Wieciech z Nowego Wiśnicza oraz Bogusław Opryszek. Pierwsza panią, która pokonała dystans 10 kilometrów, była Antonina Serwin z Brzeska (do zwycięzcy straciła 5.23 minuty). Ostatecznie została sklasyfikowana na 19 miejscu, drugą panią na mecie byłą Katarzyna Kmieć z Perły, a trzecią Patrycja Świerczek z Jadownik. Natomiast dystans 1963 jako pierwszy pokonał wspomniany Karol Kokoszka. Kolejne lokaty zajęli: Michał Gaca z Pojawia, Przemysław Chojecki z Tymowej, Dominik Klecki z Poręby Spytkowskiej, Maciej Wejmna ze Szczepanowa i Krzysztof Sperka z Jadownik. Pierwszą panią, która przebiegła ten dystans była Weronika Najberek z Łysej Góry (straciła 1.24 minuty), drugą Oliwia Jaworska z Jasienia (do zwycięzcy straciła 1.54 minuty), a trzecią Emilia Miśkiewicz (ponad trzy minuty straty).