Dębno. Bezpłatne warsztaty w gminie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 11 listopada 2017 00:44

To cenna inicjatywa. – Zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne warsztaty „Z questem w ręce”, przeznaczone dla wszystkich miłośników kultury i historii naszego regionu. W dniu 23 listopada na sali narad Urzędu Gminy odbędzie się pierwsza część spotkania, podczas którego uczestnicy zostaną zapoznani z celami warsztatów, przedstawione im zostaną lokalne zabytki oraz wstępnie przygotowywany będzie projekt questu. Quest jest rymowaną „zagadką-opowieścią” ze wskazówkami dotyczącymi trasy, ilustracjami i mapą - mói naszje redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

Questy są mini szlakami turystycznymi, podobnymi do gier harcerskich w podchody, z tą jednak różnicą, że do kolejnych punktów, uczestników prowadzą nie strzałki, lecz wierszyki, zagadki i quizy. Podczas drugiego dnia warsztatów (które odbędą się 6 grudnia) uczestnicy w terenie będą wyznaczać trasę, która znajdzie się w tekście questu, a która prowadzić będzie do celu. Zachęcamy do udziału w warsztatach, z pewnością przyczynią się one do lepszego poznania lokalnego dziedzictwa i staną się doskonałą okazją do poznania nie odkrytych miejsc oraz nowych ludzi.  Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w warsztatach do Referatu Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji pod nr tel. 14 631-85-56- do dnia 16 listopada 2017 roku.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .