Oddział przedszkolny po remoncie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 kwietnia 2018 01:00

W Sterkowcu oficjalnie oddano do użytku wyremontowany oddział przedszkolny znajdujący się w  budynku tamtejszej szkoły. Na  otwarcie zaproszono rodziców przedszkolaków, a także przedstawicieli władz gminy z burmistrzem Grzegorzem Wawryką na czele.
-Głównym celem prowadzonej modernizacji było oddzielenie oddziału przedszkolnego od reszty szkoły – wyjaśnia dyrektor placówki, Maria Dąbrowa-Legutko. –Teraz maluchy mają osobne wejście, swoją szatnię oraz dopasowane do ich potrzeb toalety. Przedszkolaki mają dobrze wyposażoną salę do zabaw oraz jadalnię. Cieszy nas to, że do przedszkola chodzi teraz 25-ro dzieci, już prowadzimy zapisy na przyszły rok szkolny. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci niepełnosprawnych, niedawno wybudowano przy budynku podjazd. Serdecznie dziękuję burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce i całej radzie miejskiej za przychylność  oraz przekazanie niezbędnych funduszy na modernizację przedszkola. Słowa podziękowania kieruję także do rady rodziców z panem przewodniczącym Markiem Zacharą za wsparcie i pomoc.


-Gratuluję pani dyrektor, wszystkim nauczycielom i radzie rodziców tego, że placówka pięknieje i rozrasta się. Mam nadzieję, że dobrze służyć będzie dzieciom przez długie lata. Na oświacie nigdy w gminie nie oszczędzaliśmy, zdajemy sobie sprawę, że dobro dzieci i młodzieży jest najważniejsze – mówił burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
Dla gości przybyłych na uroczystość oddania oddziału przedszkolnego dzieci przygotowały program artystyczny, obiekt pobłogosławił ksiądz prałat Władysław Pasiut. –Determinacja dyrektora szkoły i całej rady rodziców sprawiły, że powstała nowoczesna placówka dla maluchów ze Sterkowca.  W imieniu całej lokalnej społeczności dziękuję za zrozumienie jej potrzeb i przekazanie pieniędzy na ten cel – mówił ksiądz Władysław Pasiut.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .