Reklama
TYLKO U NAS. Znamy kształt listy wyborczej PiS do Sejmu
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 08 sierpnia 2019 15:19

Znamy ostateczny kształt listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu, które odbędą się 13 października. Liderem będzie Anna Pieczarka, drugie miejsce przypadło Józefie Szczurek-Żelazko, trzecie Urszuli Ruseckiej, na czwartej pozycji znajdzie się Wiesław Krajewski, natomiast piąty będzie Michał Wojtkiewicz, zgodnie z ustaleniami koalicyjnymi 6 miejsce przypadło Piotrowi Sakowi (Solidarna Polska), 7. Anna Czech, natomiast ósme miejsce, to Stanisław Bukowiec (Porozumienie Jarosława Gowina), 9. Mariusz Zając z Bochni, miejsce 10. Norbert Kaczmarczyk (obecny poseł, który niedawno opuścił klub KUKIZ15), ostatnie, osiemnaste miejsce na liście zajął Wojciech Skruch.

Kandydatami do Senatu RP, będą: prof. Kazimierz Wiatr (okręg: Tarnów, powiat tarnowski, Dąbrowa Tarnowska) oraz prof. Włodzimierz Bernacki (okręg: Brzesko, Bochnia, Wieliczka, Proszowice).

Już niebawem opublikujemy pełną listę kandydatów do Sejmu RP.

 

Termin na rejestrację komitetów wyborczych upływa 24 sierpnia. Kodeks wyborczy mówi iż komitet wyborczy partii politycznej obowiązany jest zawiadomić PKW o utworzeniu komitetu w okresie od dnia ogłoszenia postanowienia o zarządzeniu wyborów do 50 dnia przed dniem wyborów. Analogiczny zapis znajduje się w przypadku koalicyjnego komitetu.

Kolejna ważna data to 3 września – zgodnie z Kodeksem, listę kandydatów zgłasza się do okręgowej komisji wyborczej najpóźniej do godziny 24:00 w 40. dniu przed dniem wyborów. Komitet wyborczy może w każdym okręgu wyborczym zgłosić jedną listę kandydatów na posłów. Lista kandydatów powinna zostać poparta podpisami co najmniej 5000 wyborców, którzy stale zamieszkują w danym okręgu wyborczym.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .