Wojnicz. Dom Grodzki jak nowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 16 sierpnia 2019 00:00

Działający od kilkudziesięciu lat Dom Grodzki w Wojniczu przeszedł kolejny etap modernizacji. Są nowe pomieszczenia dla działających w nim grup i zespołów Ta zmiana stała się możliwa dzięki staraniom władz samorządowych, które pozyskały środki na częściową modernizację budynku. Modernizacja Domu Grodzkiego była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Odbiór robót zakończono 19 lipca 2019 r. Celem zadania była modernizacja 13 pomieszczeń budynku i ich adaptacja na potrzeby realizacji aktywności kulturalnej, rekreacyjnej i społecznej mieszkańców naszej gminy. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 478 000,00 zł, z czego 196 912,00 zł była to kwota dofinansowania zadania.


W ramach prac modernizacyjnych Dom Grodzki w Wojniczu został przystosowany do pełnienia funkcji ośrodka rekreacji w gminie Wojnicz. Przystosowano pomieszczenia do pełnienia określonych funkcji np. łazienki dla osób niepełnosprawnych, czy też zwiększenie funkcjonalności pomieszczenia gastronomicznego, poprawiły funkcjonalność obiektu oraz przyczyniły się do stworzenia warunków do rozwoju i aktywizacji działań kulturalnych i rekreacyjnych. Prace modernizacyjne podniosły standardu obiektu, który stanowi miejsce spotkań dla wielu grup społecznych, których łączy wspólna pasja m.in członków klubu fotograficznego, stowarzyszenia pszczelarzy, stowarzyszenia hodowców ptaków egzotycznych, klubu emerytów, uczestników warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych tj. „Akademia Umiejętności”, „Złote Rączki” oraz Orkiestry Dętej Miasta Wojnicz.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .