Reklama
Karetki dla Bochni i Brzeska
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 22 sierpnia 2019 21:47

Szpital w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

Już dzisiaj wiadomo, że 400 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymał szpital w Bochni na zakup nowoczesnej karetki. Wszystko wskazuje na to, że pojazd trafi do placówki jesienią. Nową karetkę zakupi także szpital powiatowy w Brzesku.– Cieszę się, że udało się pozyskać fundusze na zakup nowej karetki. To zwiększy nie tylko bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ale także poprawi komfort pracy ratowników medycznych – mówi Adam Korta starosta bocheński. Andrzej Potępa, starosta brzeski nie ukrywa, że wsparcie minister Józefy Szczurek – Żelazko ma ogromne znaczenie dla brzeskiego szpitala. - Za okazana pomoc serdecznie dziekuję pani minister – dodaje.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .