Reklama
Drwinia. Dwa kilometry nowej nawierzchni
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 21 listopada 2019 22:05

Blisko dwa kilometry nowej nawierzchni asfaltowej pojawi się na drodze z Grobli i Zielonej. - Na ten cel udało się nam pozyskać dodatkowe środki z z Fundusz Dróg Samorządowych – mówi wójt Jan Pająk. Pod koniec października została podpisana umowa z wykonawcą remontu drogi gminnej nr 581217K w miejscowości Grobla i Zielona. W ramach prac przewidziany jest remont nawierzchni asfaltowej, poboczy, zjazdów, przepustów drogowych oraz regulacja odwodnienia. W celu poprawy bezpieczeństwa wybudowane zostanie urządzenie uspokojenia ruchu - wyniesione skrzyżowanie. Pojawi się też nowe oznakowanie pionowe i poziome drogi. Termin zakończenia prac przewidziany jest na maj 2020. Na tę inwestycję gmina Drwinia pozyskała dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych. Zmodernizowany zostanie odcinek drogi o długości 1.888 kilometra.

Utworzenie Funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .