Reklama
Gnojnik. Gmina pomaga potrzebującym…
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 08 marca 2020 13:19

Po raz kolejny gmina Gnojnik będzie uczestniczyła w realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Celem tego projektu jest dotarcie z pomocą żywnościową do osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W ramach Podprogramu zakwalifikowane osoby mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie jest dystrybuowana w formie paczek żywnościowych, jak również mają możliwość uczestniczenia w różnych działaniach wspierających i edukacyjnych. Program umożliwia także, udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

W tegorocznej edycji każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego rodzaju: koncentrat pomidorowy, powidło śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, olej rzepakowy. W roku 2020 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozdysponował już dwie dostawy żywności. Z pierwszej edycji styczniowej, której waga wynosiła 9737,68 kg skorzystało 882 osób, natomiast z drugiej lutowej dostawy, o wadze 9870,60 kg, skorzystało 861 osób.

Wójt Gminy Gnojnik oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku składają serdeczne podziękowania właścicielowi firmy NOVUM Krzysztofowi Wójs, za użyczenie wózka widłowego oraz wózka paletowego. Dziękujemy również pracownikom Spółki Eco-Gnojnik za pomoc przy rozładunku. Serdeczne podziękowania należą się również OSP Gnojnik za użyczenie pomieszczenia do wydawania paczek żywnościowych, jak również sołtysom za pomoc przy rozwożeniu paczek do zakwalifikowanych osób samotnych i chorych. Dzięki tak owocnej współpracy możliwa jest sprawna i dobrze zorganizowana akcja dystrybucji paczek, mamy więc nadzieję na dalszą współpracę w tym zakresie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej celem otrzymania skierowania uprawniającego do wydania żywności.
Przypominamy, iż MRPiPS podwyższyło kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z POPŻ, zgodnie z którym pomoc w postaci paczki żywnościowej może być udzielana osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie – mówi Renata Krakowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku.

(mir)


Komentarze (3)

Pseudonim : KTO To 15 marzec 2020 12:34
Po pomoc zgłaszja się osoby z wypasionymi samochodami to woła o pomstę do nieba.
Pseudonim : xxx 16 marzec 2020 15:27
bo .. oni odczuwają biedę duchową,która jest spowodowana rozłąką i wyjazdami mężów za zachodnią granicę. Oni nie czują biedy materialnej.
Pseudonim : Adaś 12 czerwiec 2020 08:11
Niezaradni Ci w Gnojniku skoro na wsi muszą rozdawać 9 ton żywności... Nie wstyd Wam?

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .