Ponad 120 pracowników brzeskiego szpitala zostało poddanych kwarantannie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 marca 2020 23:15

Ponad 120 pracowników brzeskiego szpitala jest na kwarantannie. To skutek zarażenia koronawirusem. Najpierw w szpitalu, na odwiedzinach pojawił się chory, potem zaraził swojego ojca i… ruszyła lawina. Chorych jest kilku lekarzy, pielęgniarek i salowych. Zamknięto już kilka oddziałów.

W komunikacie dyrektora szpitala Adama Smołuchy czytamy:

W związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Brzesku na kwarantannie przebywa 125 osób personelu medycznego. Wśród tych osób znajdują się wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Skutkuje to zaprzestaniem przyjęć do szpitala pacjentów u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych. Również z tego powodu wstrzymujemy przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów co będzie skutkowało zawieszeniem działalności oddziału. Jednocześnie informuję, że wszystkie pacjentki wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym z terenu powiatu brzeskiego będą przyjmowane w oddziale Ginekologiczno – Położniczym w Bochni / Bochnia ul. Krakowska 31/ lub Centrum Zdrowia Tuchów / Tuchów ul Szpitalna 1/- to są jednostki z którymi zawarta jest umowa o współpracy, lub innym dowolnym oddziale ginekologiczno-położniczym .
Wyniki badań histopatologicznych będą do odbioru w Rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku. Przewidywany okres zawieszenia działalności oddziału przewidujemy na 7 do 14 dni.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .