XXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Uroczystą Mszą św. odprawioną 17 sierpnia w Tarnowie na placu katedralnym rozpocznie się XXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Należy ona do największych w Polsce. Rok temu uczestniczyło w niej ponad osiem tysięcy osób. Z relacji przewodników wynika, że w tym roku niektóre grupy będą nawet większe niż w roku poprzednim Na trasę wyruszają zwłaszcza młodzi ludzie, ale idą także starsi, całe rodziny z dziećmi a także niepełnosprawni. Mówi dyrektor pielgrzymki ks. Zbigniew Szostak. Dla pielgrzymów a zwłaszcza tych, którzy chcą ich odwiedzić na postojach lub noclegach, przygotowane zostały mapy i informatory pielgrzymkowe. Została wznowiona publikacja albumu pt. "Do jej stóp" o historii tarnowskiego pielgrzymowania na Jasną Górę z poszerzeniem o rok jubileuszowy XXV-lecia PPT.

W czasie pielgrzymki będą śluby w Okulicach i po raz pierwszy w Zabawie. Zgłosiło się 6 par. Pielgrzymi będą także modlić się w intencji misji, powołań, podczas drogi trwała będzie peregrynacja relikwii bł. Karoliny. Pielgrzymka rozpocznie się w niedzielę 17 sierpnia Mszą św. o godz. 6:30 na Placu Katedralnym. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi bp Wiesław Lechowicz.
 
[bied

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .