Reklama
Czchów. Komputery dla uczniów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 12 maja 2020 15:59

Dokładnie 35 laptopów w ramach programu zakupiła gmina Czchów. Środki pochodzą z projektu  „Zdalna Szkoła”, pochodzących z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.


Zakupiony sprzęt trafi do uczniów szkół podstawowych i umożliwi naukę w formie zdalnej uczniom, którzy do tej pory nie mogli w pełni w niej uczestniczyć, ze względu na brak sprzętu. Gmina Czchów z programu otrzymała środki finansowe w wysokości 70 000 zł, do tej kwoty dołożono około 10 000 zł, aby zrealizować zakup komputerów o jak najlepszych parametrach i wyposażyć w nie, jak największą liczbę uczniów – mówi w rozmowie  z naszą redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Jak podkreśla włodarz gminy o tym kto otrzymał sprzęt zdecydowali dyrektorzy szkół w uzgodnieniu z Radami Pedagogicznymi. – Pod uwagę brali nie tylko status materialny rodziny, ale także liczbę dzieci w wieku szkolnym. Są bowiem takie gospodarstwa domowe, w których w szkole uczy się nawet kilkoro dzieci – dodaje burmistrz Marek Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .