Reklama
Gmina Radgoszcz. Komputery dla uczniów
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
sobota, 30 maja 2020 10:56

Dokładnie sto laptopów do zdalnego nauczania przekazał wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa dyrektorom szkół. Pierwsze przekazano przed kilkoma tygodniami. – Na ten cel pozyskaliśmy 60 tysięcy złotych od ministra cyfryzacji. Samorząd gminy postanowił „dorzucić” do tej kwoty, kolejnych 20 tysięcy złotych. Pozwoliło to na zakupienie aż czterdziestu zestawów – wylicza wójt Marek Lupa.


Gmina, jako jedna z pierwszych w Małopolsce, złożyła wniosek o dotację w ramach II transzy. Tym razem samorząd otrzymał 105 tysięcy złotych. Pozwoli to na sfinansowanie zakupu kolejnych 60 laptopów. Mają być dostarczone do gminy – najdalej do 10 czerwca. Komputery z pierwszej transzy zostały  już wypożyczone przez szkoły najbardziej potrzebującym rodzinom i posłużą w okresie zdalnej nauki. Skorzystali uczniowie mający największe problemy techniczne z nauczaniem on-line. – O jego dystrybucji decydowali dyrektorzy placówek oświatowych, którzy mając kontakt z rodzicami posiadają największą wiedzę o tym, kto najbardziej potrzebuje pomocy i komu należy wypożyczyć laptop – informuje wójt Lupa. Przypomnijmy, że w całym kraju na zakup tego typu sprzętu przeznaczono 186 milionów złotych. Głównym kryterium, które decydowało o limicie przyznanej pomocy finansowej, była liczba uczniów w gminie, a w przypadku powiatu - w powiecie. Kiedy uczniowie wrócą do szkół komputery będą służyć całej społeczności szkolnej do celów edukacyjnych w pracowniach szkolnych placówek. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do przeprowadzania lekcji na odległość,  dlatego  szkoły muszą dysponować odpowiednim wyposażeniem. Ułatwi to nauczycielom i uczniom realizację zajęć edukacyjnych – dodaje Marek Lupa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .