Reklama
Powiat Brzeski skuteczny w pozyskiwaniu dotacji krajowych i unijnych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 stycznia 2021 22:21

Za nami druga dekada XXI stulecia. Niezwykle efektywna w przypadku nakładów inwestycyjnych Powiatu Brzeskiego. Po latach zapaści z czasów Polski Ludowej oraz pierwszych lat III RP, od ponad dwudziestu lat obserwujemy wielkie przyspieszenie w rozwoju infrastruktury drogowej, oświatowej, zdrowotnej, społecznej czy kulturalno-sportowej. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby niemal stuprocentowa skuteczność samorządu powiatowego w pozyskiwaniu środków krajowych i unijnych. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, nie mają cienia wątpliwości: dokumentacja i wnioski przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku są rzetelne i profesjonalnie dopracowane.

 
Sterkowiec i Biadoliny z nowymi dworcami
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 stycznia 2021 15:06

Dwa nowe dworce kolejowe powstaną na terenie powiatu brzeskiego. Jeden w Sterkowcu pod Brzeskiem, drugi w Biadolinach Szlacheckich w gminie Dębno. Warto przypomnieć, że przed wieloma laty o remont obiektu w Sterkowcu, zabiegał wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. - Z tego dworca korzysta wielu mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza młodzieży uczącej się w Tarnowie czy w Krakowie. Ale korzystają z nich także osoby, które pracują albo w Tarnowie albo w Krakowie – mówi wójt Kwaśniak. Radości z budowy dworca nie kryje także wójt Dębna. - Przy dworcu w Biadolinach będzie tez miejsce obsługi pojazdów samochodowych – dodaje wójt Kozłowski.

 
Powiat Brzeski. Nowe urządzenia dla poradni
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 grudnia 2020 10:41

O nowoczesne urządzenia terapeutyczne wzbogaciła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzesku.  Gabinet EEG Biofeedback działający w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku od roku szkolnego 2012/2013 przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację. Został wyposażony w nową aparaturę z serii EEG DigiTrack. Nowoczesne urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne należy do przełomowych rozwiązań w neuroterapii. Dodatkowym walorem urządzenia jest możliwość diagnozy i treningu z zastosowaniem mini QEEG umożliwiającego zaobserwowanie istotnych różnic w pracy mózgu między lewą i prawą półkulą.

 
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 grudnia 2020 13:00

Listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu brzeskiego, którą zgodnie z art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r., poz. 2030 z późn. zm.) sporządza i aktualizuje starosta.

 
Brzesko. 8 milionów złotych dla powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 grudnia 2020 18:03

O osiem milionów złotych wzbogaci się powiat brzeski w ramach dotacji rządowej. - Powiat przygotował dobre wnioski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera te samorządy, które ucierpiały w wyniku pandemii. Oczywiście istotne było przygotowanie dokumentacji. I tym razem powiat stanął na wysokości zadania – ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Rząd przyznał samorządowi trzy dotacje, na realizację trzech inwestycji. - Chciałem podziękować pani poseł za wielkie zaangażowanie i pomoc dla powiatru brzeskiego. Wspólne starania pozwolą na realizacje kolejnych zadań. Współpraca z poseł Józefa Szczurek – Żelazko przynosi wymierne korzyści mieszkańcom naszego powiatu – dodaje starosta Andrzej Potępa.

 
Powiat Brzeski. Daj dzieciom miłość
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 grudnia 2020 11:39

Starostwo Powiatowe w  Brzesku prowadzi kampanię promocyjną pod hasłem "RODZINA ZASTĘPCZA JEST NAJ!...", mającą na celu pozyskiwanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej i niezawodowej oraz prowadzenia rodzinnego domu dziecka, które są najczęściej spotykaną w praktyce formą opieki zastępczej oraz najlepszą alternatywą dla dziecka w najtrudniejszych chwilach. Zwracamy się do rodziców, małżonków, osób samotnych, które chciałyby pomóc dzieciom potrzebującym domu, o kontakt z naszą placówką mieszczącą się w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B. Tel. 14 66 300 31 lub  530 620 059.

 
Zdalna szkoła w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2020 18:33

Kiedy piszemy te słowa jest już wiadomym, że najwcześniej uczniowie wrócą do tradycyj- nego nauczania w szkołach dopiero po feriach zimowych. Ale to scenariusz, który w dobie „rozkręcającej się” pandemii, wydaje się być mało realny. 

 
Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem gminy Borzęcin, a zarazem liderem Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2020 18:22

Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem gminy Borzęcin, a zarazem liderem Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie brzeskim.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 353

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .