Reklama
Żegocina. Pozyskano wielomilionowe dotacje
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 24 stycznia 2020 17:06

Rozbudowa infrastruktury drogowej, inwestycje w jednostkach OSP, oddanie do użytku nowego przedszkola – to tylko trzy z wielu zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować w gminie Żegocina w 2019 roku. - To był udany rok dla naszej gminy – ocenia wójt Wojciech Wrona.

 
Lipnica Murowana. Powstaje nowoczesne Centrum Pielgrzyma i Turysty
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 16 stycznia 2020 10:38

L1050489Tegoroczna Niedziela Palmowa będzie miała w Lipnicy Murowanej szczególny charakter. Mowa nie tylko o uroczystej sumie, odprawionej na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, na kilka dni przed jego wielką męką, ale także o towarzyszących jej wydarzeniach. Kolejnym, 62. już konkursie Palm Wielkanocnych oraz otwarciu Centrum Pielgrzyma i Turysty. We wszystkich tych uroczystościach weźmie udział prezydent Polski, Andrzej Duda.

 
Gmina Drwinia. PSZOK jeszcze w tym roku
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 14 stycznia 2020 23:39

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wejdzie w fazę realizacji.Wszystko wskazuje na to, że jw tym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym. Przypomnę, że koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisałem już w 2018 roku – podkreśla wójt Jan Pająk.

 
Nowa sala gimnastyczna w Dziewinie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 14 stycznia 2020 00:00

Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dziewinie otwarto nowoczesną halę sportową. Gmina Drwinia jest jedną z pierwszych w Polsce, która zdecydowała się wybudować halę namiotowo – łukową. Obiekt podziwiali goście, wśród których dostrzegliśmy między innymi posła na Sejm RP, Stanisława Bukowca oraz wicestarostę bocheńskiego, Ryszarda Drożdżaka. Obaj gratulowali włodarzowi gminy, a dzieciom życzyli samych radości i sukcesów, Ale po kolei… Przypomnijmy, że o potrzebie budowy sali gimnastycznej w Dziewinie mówiło się od kilku lat. Koszt budowy tradycyjnej sali to jednak wydatek rzędu trzech, nawet czterech milionów złotych. Przy obecnych inwestycjach, planach związanych z budową sieci kanalizacyjnych, realizacja zadania nie wchodziła w rachubę.

 
Drwinia. Nowa sala w gminie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 07 stycznia 2020 21:44

To był wielki dzień w dziejach Dziewina. Przy tutejszym  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w otwarto nowoczesną halę sportową. Gmina Drwinia jest jedną z pierwszych, która zdecydowała się wybudować halę namiotowo-łukową. Zastosowanie tego nowatorskiego i niezwykle funkcjonalnego rozwiązania pozwoliło na wybudowanie w krótkim czasie miejsca, gdzie dzieci i młodzież w komfortowych warunkach mogą mieć zajęcia wychowania fizycznego. Gmina Drwinia uzyskała dofinansowanie na realizacje tego zadania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


 
Gmina Drwinia. Odpady pod kontrolą
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 19 grudnia 2019 15:15

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym – tłumaczy wójt Jan Pająk. Koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał w tamtym roku, w imieniu gminy, wójt gminy Jan Pająk.

 
Trzciana. Nowy posterunek policji
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 listopada 2019 20:52

Posterunek Policji wrócił do Trzciany. Po pięciu latach od jego likwidacji. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wraz ze swoim Zastępcą inspektor Rafałem Leśniakiem. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk przywitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Józefa Szczurek — Żelazko, Stanisław Bukowiec i Arkadiusz Mularczyk, a także przedstawiciele samorządu lokalnego: Starosta Bocheński Adam Korta, Przewodnicząca Rady Powiatu Bocheńskiego Bernadetta Gąsiorek oraz Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz. Obecni byli także duchowni, którym przewodniczył ksiądz profesor Stanisław Sojka, Diecezjalny Duszpasterz Policji.

 
Drwinia. Będzie nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 listopada 2019 20:43

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym – tłumaczy wójt Jan Pająk. Koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał w tamtym roku, w imieniu gminy, wójt gminy Jan Pająk. Papier, plastik i szkło, tego rodzaju tworzywa praktycznie większość mieszkańców już segreguje. Ale co zrobić z odpadami, które do zwykłej segregacji się nie nadają – zużytym sprzętem AGD, starymi oponami, meblami, świetlówkami czy olejami?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 13

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .