Reklama
Drwinia. Dwa kilometry nowej nawierzchni
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 21 listopada 2019 22:05

Blisko dwa kilometry nowej nawierzchni asfaltowej pojawi się na drodze z Grobli i Zielonej. - Na ten cel udało się nam pozyskać dodatkowe środki z z Fundusz Dróg Samorządowych – mówi wójt Jan Pająk. Pod koniec października została podpisana umowa z wykonawcą remontu drogi gminnej nr 581217K w miejscowości Grobla i Zielona. W ramach prac przewidziany jest remont nawierzchni asfaltowej, poboczy, zjazdów, przepustów drogowych oraz regulacja odwodnienia. W celu poprawy bezpieczeństwa wybudowane zostanie urządzenie uspokojenia ruchu - wyniesione skrzyżowanie. Pojawi się też nowe oznakowanie pionowe i poziome drogi. Termin zakończenia prac przewidziany jest na maj 2020. Na tę inwestycję gmina Drwinia pozyskała dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych. Zmodernizowany zostanie odcinek drogi o długości 1.888 kilometra.

 
W Niedarach już działa w Bieńkowicach w budowie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 26 października 2019 09:47

Otwarte Strefy Aktywności – to jeden ze sposobów zachęcenia mieszkańców do aktywnego wypoczynku. Mamy też sieć nowych tras rowerowych w gminie – tłumaczy wójt Jan Pająk. W Niedarach otwarta taką strefę. To już kolejne miejsce na terenie gminy Drwinia, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nowe miejsce rekreacji wyposażone jest w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zamontowane zostały urządzenia dla dzieci typu: Biegacz – 1 szt., Rower i steper – 1 szt., Pajacyk i wahadło – 1 szt.

 
Premier przyjechał do Bochni
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 09 października 2019 23:26

014 L1020101Mateusz Morawiecki gościł w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy Pl. gen. Okulickiego w Bochni.. Podczas spotkania prezentowali się kandydaci PiS do Sejmu i Senatu z okręgu nr 15. Na scenie pojawili się m.in. Józefa Szczurek – Żelazko, Anna Pieczarka, profesor Kazimierz Wiatr, profesor Włodzimierz Bernacki, Mariusz Zając i Stanisław Bukowiec.

 
Nowe karetki dla szpitali w Brzesku i Bochni
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 16 września 2019 15:23

L1010616Szpital w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

 
Karetki dla Bochni i Brzeska
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 22 sierpnia 2019 21:47

Szpital w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

 
Rozmowa z Mariuszem Zającem, radnym Rady Powiatu Bocheńskiego
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 22 sierpnia 2019 08:38

L1010019Budowa Zakładu Opiekuńczo Leczniczego jest możliwa do zrealizowania jeszcze w tej kadencji. Rozmowa z Mariuszem Zającem, radnym Rady Powiatu Bocheńskiego.

 
Drwinia. Wotum zaufania, a potem absolutorium jednogłośnie
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 18 lipca 2019 19:15

Rada Gminy w Drwini przyjęła raport o stanie gminy Drwinia w 2018 roku i udzieliła wotum zaufania dla wójta. Chwile potem rajcy, ponownie jednogłośnie, zagłosowali za udzieleniem skwitowania z wykonania budżetu w 2018 roku.

 
Lipnica Murowana. Zapowiada się rekordowy rok: inwestycje z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 07 lipca 2019 00:00

Można odnieść wrażenie, że gmina Lipnica Murowana „rozbiła” unijny bank. Nie ma bowiem tygodnia byśmy nie informowali naszych Czytelników o kolejnych pieniądzach pozyskanych przez tutejszy samorząd. – Są to zarówno środki unijne, z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jak też krajowe. To doskonały czas dla naszej gminy. W sposób szczególny chcę podziękować zarządowi województwa małopolskiego oraz naszemu radnemu wojewódzkiemu Stanisławowi Bukowcowi – mówi naszej redakcji Tomasz Gromala wójt gminy Lipnica Murowana.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 13

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .