Reklama
Drwinia. Gminna Tarcza Antykryzysowa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 maja 2020 12:41

Mamy dobrą informację dla przedsiębiorców gminy Drwinia. Samorząd gminy w tym wyjątkowym czasie chce pomóc osobom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie gminy Drwinia. Radni, na wniosek wójta Jana Pająka,  podjęli uchwałę  w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19. Proponujemy pomoc dla przedsiębiorców z terenu Gminy Drwinia, którzy mogą  skorzystać ze zwolnień  w spłacie zobowiązań podatkowych  w podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli w postaci zwolnienia z w/w podatku za miesiąc kwiecień i maj 2020 roku do kwoty 1 500 zł. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą informuje wójt gminy Drwinia Jan Pająk.

 
Drwinia. Pojawi się 290 nowych lamp
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:26

Dokładnie o 290 lamp – oświetlenia ulicznego wzbogaci się infrastruktura drogowa w gminie Drwinia. – Na ten cel wydamy w sumie około 1.2 miliona złotych – wylicza Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.  Z powodu koronawirusa jest pewien poślizg w realizacji tej  inwestycji. Wójt Jan Pająk wierzy jednak, że wszystkie prace uda się zakończyć najszybciej jak to możliwe. – Przez ostatnie lata realizowaliśmy inne, nie mniej ważne inwestycje, w tym inwestycje drogowe. Lampy zostawiliśmy sobie na „deser”, to taka przysłowiowa wisienka na torcie – dodaje wójt Pająk.

 
Bochnia. Radni powiatowi wsparli DPS
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 16 kwietnia 2020 22:15

Pralka i suszarka – to dwa urządzenia o które wzbogacił się Dom Pomocy Społecznej w Bochni. Na zakup tego sprzętu pieniądze wyłożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jedenastu samorządowców postanowiło zrzucić się na te urządzenia. – Zadzwoniłem do Domu Pomocy Społecznej w Bochni z zapytaniem co jest im teraz najpotrzebniejsze. Personel, który sprawuje opiekę nad podopiecznymi tej placówki, zasugerował, by właśnie kupić pralkę i suszarkę. Jest tam co prawda taki sprzęt, ale w drugim budynku. Dzisiaj, w dobie pandemii, trzeba do minimum ograniczyć kontakty pomiędzy pensjonariuszami, jak też pracownikami. Dlatego postanowiliśmy kupić te dwa uradzenia – mówi naszej redakcji Mariusz Zając, radny PiS w Radzie Powiatu Bocheńskiego.

 
Konkurs Lipnickich Palm odwołany
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 14 marca 2020 00:13

– W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, a także w sytuacji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zostaje odwołany! – przekazał w piątek wieczorem w imieniu organizatorów Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej. W tym roku niedziela palmowa przypada na dzień 5 kwietnia.

 
Dzień Otwarty Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 03 marca 2020 13:06

Dzień Otwarty Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – 23 marca 2020r.

 
Gmina Drwinia. Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 04 lutego 2020 20:20

W Ośrodku Zdrowia w Dziewinie zorganizowano pierwszą w tym roku otwartą akcję krwiodawstwa. Na apel o oddanie krwi odpowiedziało 22 dawców. Po badaniach krew oddało 19 osób, którzy przekazali niespełna 9 litrów tego ratującego życie daru. Akcja została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którego pracownicy wykonywali czynności bezpośrednio związane z pobieraniem krwi i badaniem oraz rejestracją dawców oraz członków GK HDK PCK w Drwini. Zarząd Klubu HDK PCK w Drwini dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wsparli swoim darem potrzebujących, często będących w sytuacji zagrożenia życia. Kolejna otwarta akcja krwiodawstwa będzie miała miejsce w dniu 22 marca w Strzelcach Wielkich.

 
Bochnia. Stanisław Bukowiec otworzył swoje biuro poselskie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 lutego 2020 13:17

L1050673Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wziął udział w otwarciu biura poselskiego Posłana na Sejm RP Stanisława Bukowca. Biuro będzie czynne trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od 14 do 18 oraz we wtorki i środy, w godzinach 10 – 14. Sam poseł będzie tutaj w każdy poniedziałek od godziny 14 do 18. Ponadto Stanisław Bukowiec zamierza uruchomić filie swojego biura w miastach powiatowych regionu oraz dyżury w kilku gminach. - Ciesze się, że tak liczne grono przyjaciół, samorządowców, bierze udział w otwarciu mojego biura. Po raz kolejny dziękuje wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos jesienią tamtego roku. Dziękuję mieszkańcom Bochni i powiatu bocheńskiego, ale także całego subregionu tarnowskiego – mówił do zebranych Stanisław Bukowiec.

 
Drwinia. Kolejne miejsca rekreacji
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 30 stycznia 2020 21:39

To już kolejne miejsca na terenie gminy Drwinia, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nowe miejsca rekreacji wyposażone są w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W Niedarach zamontowane zostały urządzenia dla dzieci typu: Biegacz – 1 szt., Rower i steper – 1 szt., Pajacyk i wahadło – 1 szt. Dla nieco starszych są: Biegacz – 1 szt., Orbitrek – 1 szt., Wahadło – 1 szt., Wioślarz – 1 szt., Ławka – 1 szt., Rower – 1. W Świniarach zamontowano obiekty małej arcjhitektury dla dzieci tj.: piaskownica kwadratowa 250x250 cm –1 szt.;karuzela tarczowa z siedziskami –1 szt.;huśtawka pojedyncza, siedzisko koszowe z łańcuszkiem –1 szt.; zestaw zabawowy –1 szt.;bujak sprężynowy -konik –1 szt.;trampolina kwadratowa wkopana –1 szt.;ławki parkowe z oparciem –2 szt.;-kosz na śmieci z daszkiem –1 szt.;-tablica informacyjna z regulaminem –1 szt.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 13

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .