Reklama
Bochnia: Spotkanie z Prof. Piotrem Glińskim
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 12 lutego 2013 01:28
Profesor Piotr Giliński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera rządu technicznego, spotka się w najbliższą sobotę z mieszkańcami Bochni. Będzie z nim można porozmawiać w dolnym kościele pod wezwaniem świętego Pawła Apostoła. Spotkanie zaplanowano o godzinie 16.Profesor Piotr Giliński jest socjologiem, ekologiem. Kandydat na premiera studiował w Instytucie Nauk Ekonomicznych oraz w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorat ukończył w Polskiej Akademii Nauk. Przez wiele lat był związany z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN, obecnie pracuje na uczelni m.in. w Białymstoku. 1 października 2012 roku został ogłoszony przez PiS jako kandydat na premiera technicznego. Wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie złożony wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Kandydat PiS na premiera rządu technicznego twierdzi, że skompletował już swój przyszły gabinet, choć nie chce podać do publicznej wiadomości żadnych nazwisk. Profesor tłumaczy, że na pierwszy ogień pójdzie pięć najważniejszych decyzji: zastąpienie rządu Donalda Tuska, gabinetem złożonym z ekspertów, niezbędne jest natychmiastowe wprowadzenie w życie decyzji przeciwdziałających kryzysowi gospodarki, państwa i społeczeństwa, sprawne administrowanie krajem, przedstawienie wizji rozwojowej Polski oraz strategii wprowadzania niezbędnych, długofalowych reform oraz zmiana stylu uprawiania polityki w Polsce.
 
Region: Lipnica Murowana nie tylko palmami stoi
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 12 stycznia 2013 00:40

lipnickagwiazdaO tym, że w Lipnicy Murowanej kultywowane są od lat tradycje ludowe wiadomo nie od dzisiaj. Oczywiście znakomitej większości z nas, nie tylko Małopolanom, ale naszym rodakom w kraju i poza nim, to miejsce kojarzy się z wielkimi palmami. Ale nie tylko palmy to symbol miasteczka.Od lat organizowane są tutaj spotkania grup kolędniczych z całego regionu. Liczba zgłoszonych wykonawców jest w tym roku tak duża, że występy artystyczne trzeba było podzielić na dwa dni: 19 i 20 stycznia. To wtedy scena miejscowego Domu Kultury zamieni się w wielka arenę kolędniczą. Po raz 31 spotkamy się na wspólnym kolędowaniu w Lipnicy Murowanej. Zapewniamy wiele atrakcji – mówią organizatorzy. Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zadbają o atmosferę godną powagi spraw przedstawianych przez kolędników. A w tym roku zgłoszono: osiem grup dziecięcych; dziewięć młodzieżowych; 11 grup seniorów. Pierwsze dwie zaprezentują się w sobotę, a starsi w niedzielę. Nad sprawnym przebiegiem imprezy będzie czuwało jury w składzie: Stanisław Węglarz – etnolog; Maria Cetera – etnograf; Jadwiga Adamczyk – muzyk; Benedykt Kafel – etnograf; Magdalena Kroh – etnograf oraz Aleksander Smaga – muzyk. Zapraszamy 19 i 20 stycznia do Lipnicy Murowanej na „lipnicką Gwiazdę”. Naprawdę warto.

 
Region: Zagrożone zjazdy z autostrady
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 07 stycznia 2013 23:34

eczesakkonfWiele wskazuje na to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie sfinansuje budowy zjazdu z autostrady w Bochni. Podobny los może czekać zjazdy w sąsiednim Brzesku oraz w Tarnowie wraz ze wschodnią obwodnicą grodu Leliwitów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł podkreślał, że autostradę oddano z wielkim opóźnieniem. – Brak jest zjazdów i połączeń z siecią dróg lokalnych co powoduje że ograniczone są możliwości rozwoju terenów przyległych i stajemy się tylko, jako ziemia tarnowska odbiorcą smrodu i huku, a nie jest to, jak miał być w założeniach impuls rozwojowy. Ponadto na autostradę nie mogą wjechać tiry co jest sytuacja jak na warunki europejskie całkowicie absurdalną. Najgorsze, że w projekcie budżetu na 2013 rok nie znalazły się środki na zjazdy. Zgłosiliśmy poprawkę, lecz niestety głosami PO (także co jest skandalem wszystkich z małopolski i Tarnowa) poprawka została odrzucona. Mimo to nie ustajemy. Z naszej inicjatywy odbyło się w tej sprawie posiedzenie podkomisji w komisji infrastruktury. Zapowiadaliśmy to jako posłowie PiS i słowa dotrzymaliśmy. Podczas posiedzenia wymogliśmy na wiceministrze infrastruktury deklarację że resort weźmie pod uwagę nasze argumenty i rozważy możliwość sfinansowania wraz z małopolskimi samorządami rzeczonych inwestycji, które dla ziemi tarnowskiej są inwestycjami kluczowymi. Jest zatem szansa na jak najszybsze rozpoczęcie prac związanych z budową zjazdów.

 
Region: Karetka od Lubomirskich
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 27 grudnia 2012 22:23

ptr_4746Nowoczesna karetka od dzisiaj jest na stanie szpitala powiatowego w Bochni. To dar Fundacji Książąt Lubomirskich. Pieniądze na ten cel pochodzą z balu wydanego z okazji 10 rocznicy zaślubin Dominiki Kulczyk, córki najbogatszego Polaka, Jana Kluczyka z księciem Janem Lubomirskim – Lanckorońskim.

 
Bochnia: Muzeum odzyska swój blask
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 lipca 2012 20:34

Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego, przekazał dzisiaj umowę na odnowienie zabytkowego budynku bocheńskiego Muzeum. – W sumie miasto, a dokładnie rzecz ujmując Muzeum imieniem profesora Stanisława Fischera w Bochni wzbogaci się o blisko dwa miliony złotych. Dobre projekty nagradzamy sowicie – mówił wicemarszałek Sorys. W sumie realizacja projektu będzie kosztowała ponad 3.4 miliona złotych. Ale to koszt całkowity. Koszta kwalifikowane są niższe i wynoszą – niecałe 3.3 miliona złotych. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez sejmik – maksymalna dotacja województwa nie przekroczyła dwóch milionów złotych. Jak zapewniał podczas konferencji prasowej dyrektor Muzeum, Jan Flasza, budynek Muzeum jest najcenniejszym zabytkiem architektury na Rynku bocheńskim. – Moim zdaniem tylko bazylika ma większe znaczenie architektoniczne i zabytkowe. Jego charakterystyczna sylwetka należy do najbardziej rozpoznawalnych ikon Bochni – mówił nam dyrektor Jan Flasza. Dziękował władzom samorządu województwa małopolskiego za zrozumienie i pomoc finansową. Słowa podziękowania skierował także na ręce gospodarza miasta, burmistrza Stefana Kolawińskiego. – W naszej placówce jest wiele cennych obrazów, rzeźb, ale także eksponatów kartograficznych – mówi dyrektor Flasza.

 
Region: 'Bene Meritus' dla prezesa Stalproduktu
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 24 lutego 2010 20:17
Firma, która zmienia polski przemysł, jest liderem polskiej transformacji – te i wiele innych tytułów w ciągu ostatnich lat odebrał prezes zarządu bocheńskiej spółki Stalprodukt S.A. Firmę wyróżniano za aktywność, rozwój, innowacyjność oraz wyniki finansowe. Tym razem spółka doceniona została także lokalnie. Za udział w rozwoju gospodarczym Powiatu Bocheńskiego kapituła honorowego wyróżnienia Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego - podjęła decyzję o wręczeniu nagrody prezesowi firmy Panu Piotrowi Janeczek. Uroczystego wręczenia dokonał wczoraj starosta bocheński Jacek Pająk.
 
W Regionie: Dwa miliony na budowę mostu w Kamionnej
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 10 lutego 2010 11:02

kamionnaPonad 2 mln. złotych otrzymał powiat bocheński w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi. To jak do tej pory największa jednorazowo przyznana dotacja z MSWiA.

 
Stary Wiśnicz: Zdewastowali 25 uli
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lutego 2010 16:17
Policjanci zatrzymali trzech 17-latków, którzy zdewastowali 25 uli w pasiece w Nowym Wiśniczu. W wyniku ich działania znajdujące się w ulach pszczoły wyginęły.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 13

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .