Borzęcin. Nietypowa lekcja
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 10 marca 2020 11:30

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym. Tematem przewodnim była zima. Podczas zajęć dzieci słuchały piosenek o tematyce zimowej oraz uczestniczyły w dyskusji na temat aktualnej pory roku. Rozmawialiśmy o symptomach zimy, czym się charakteryzuje, od kiedy trwa, jakie są sporty i zabawy zimowe. Główną uwagę skupiliśmy na ptakach zimujących w Polsce i w jaki sposób można im pomóc przetrwać ten trudny czas.

 
Gmina Borzęcin. Budżet pod znakiem oszczędności
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 21 lutego 2020 12:35

Pod koniec stycznia br. Rada Gminy Borzęcin uchwaliła budżet na 2020 rok. W myśl podjętej uchwały planowane dochody gminy to kwota 43 571 679,47 zł, a wydatki zamykają się kwotą 42 471 679,47 złotych. Nadwyżka budżetu w wysokości 1,1 miliona złotych zostanie przeznaczona na dalszą spłatę dotychczas zaciągniętych kredytów oraz na udzielenie pożyczki. Na inwestycje zaplanowano 4 712 459,73 złotych co stanowi 11,1% wydatków budżetu ogółem. Największą pozycję wydatkową w budżecie gminy stanowi oświata, na którą gmina przeznaczyła 12 584 211,10 złotych - 29,63% wydatków budżetu, z czego 6 601 309 złotych to subwencja oświatowa,  561 501 złotych pozostałe dochody, a kwota 5 421 401,10 złotych to środki budżetu gminy.

 
Gmina Borzęcin. Z nartami za pan brat
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 19 lutego 2020 22:54

Gmina Borzęcin uczestniczyła w kolejnej edycji projektu samorządu województwa małopolskiego „Jeżdżę z głową – edycja 2020". Do uczestnictwa w zajęciach zaproszono dzieci ze szkół podstawowych, które jeszcze nie miały kontaktu z narciarstwem zjazdowym, biegowym oraz snowboardem. Nauka odbywała się w ramach zajęć pozalekcyjnych i prowadzona była przez wykwalifikowanych instruktorów zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Polskiego Związku Narciarskiego dla tego typu zajęć na Stoku Narciarskim Laskowa – Kamionna.

 
Borzęcin. Ferie z kulturą
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 18 lutego 2020 15:19

Zakończyły się Ferie zimowe 2020 z GOK Borzęcin, czyli dwutygodniowy cykl zajęć i wyjazdów przygotowanych dla młodych mieszkańców gminy Borzęcin, spędzających czas wolny od szkoły w miejscu zamieszkania. – W ostatnich latach, a szczególnie w tym roku, aura zimową jest tylko z nazwy, stąd o kuligi czy zabawy na śniegu bardzo trudno. Za to są wspólne wyjazdy do kina, na basen, tor wyścigowy czy turnieje. Pracownicy 6 terenowych świetlic ośrodka kultury w tym czasie koncentrują się na przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych wydarzeń, sprawując też opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów – informuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

 
Gmina Borzęcin prekursorem edukacji ekologicznej
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 16 lutego 2020 11:46

Pod wieloma względami gmina Borzęcin była prekursorem: nie tylko w powiecie czy regionie tarnowskim, ale w całym województwie. Na pewno palma pierwszeństwa należy się jej chociażby w zakresie edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i najmłodszych – przedszkolaków. Nie dziwi więc, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, postanowili podpatrzeć i skorzystać z bogatych doświadczeń tutejszego samorządu.

 
Trzeci Bielecki Karnawałowy Bal Seniora
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 13 lutego 2020 12:25

W sobotę w Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy odbył się III Karnawałowy Bal Seniora zorganizowany przez opiekuna Świetlicy GOK w Bielczy wspólnie z młodzieżą uczęszczającą na zajęcia świetlicowe, osobami prywatnymi i firmami, we współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej w Bielczy z księdzem proboszczem na czele. Co ważne, Bal Seniora jest spotkaniem nie tylko dla osób starszych, ale dla wszystkich, którzy pragną w nim uczestniczyć i chcą się integrować z seniorami.

 
Borzęcin. Budowę w połowie sfinansuje gmina i województwo
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 05 lutego 2020 21:30

L1050755Do końca września powinny zakończyć się prace budowlane przy rozbudowie  remizy strażackiej w Borzęcinie. Jakkolwiek umowa z wykonawcą opiewa na ponad 2.45 miliona złotych, w połowie tę kwotą gminie udało się pozyskać w ramach unijnej dotacji. Wniosek przygotowany przez tutejszy samorząd został bardzo dobrze oceniony przez ekspertów Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. -  Za okazaną nam pomoc finansową serdecznie dziękuję, w imieniu własnym, samorządu, jak i druhów – mówi naszej redakcji wójt Janusz Kwaśniak.

 
Gmina Borzęcin. Koncert Kolęd i Jasełka
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 30 stycznia 2020 22:55

W Kościele Parafialnym w Borzęcinie Dolnym odbył się Koncert Kolęd oraz Jasełka. Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Bł. Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym,  Parafia Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Uroczystość składała się z trzech części: koncertu kolęd i pastorałek wykonanych zespołowo przez chór „Borzęckie Słowiki”, jasełek przedstawionych przez dzieci z przedszkola oraz pastorałek zaprezentowanych przez solistów.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .