Spotkanie opłatkowe borzęcińskich seniorów
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 29 stycznia 2020 21:29

1Resize of 2020-01-25 15-56-50Są w życiu uroczystości, na które czekamy cały rok i z radością w nich uczestniczymy. Takim spotkaniem dla seniorów z parafii Borzęcin są bez wątpienia coroczne spotkania opłatkowe. W sobotę, 25 stycznia 2020r. Parafialny Oddział Caritas w Borzęcinie przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, już po raz dziesiąty, zaprosił  seniorów do wspólnego świętowania.  

 
Borzęcin. Gmina z budżetem
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 26 stycznia 2020 00:00

Rada Gminy Borzęcin na sesji 21 stycznia grudnia 2020 roku uchwaliła budżet na ten rok. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 43 571 679,47 zł, , a po stronie wydatków kwotą 42 471 679,47 złotych. Tak skrojony budżet pozwoli na zmniejszenie zadłużenia o około 1.1 miliona złotych. - W ten sposób gmina już dzisiaj przygotowuje się do pozyskania kolejnych dużych środków z nowej perspektywy budżetowej Wspólnoty Europejskiej – tłumaczy wójt Janusz Kwaśniak.

 
Strzelecki 'Snajper' już po raz 20
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 24 stycznia 2020 22:18

Monika Kubala z wynikiem 85 punktów w kategorii kobiet, Zbigniew Szawernoga z 93 punktami w grupie mężczyzn oraz Franciszek Guzek z 55 punktami w Grupie Młodzików – to zwycięzcy jubileuszowej 20.edycji Turnieju Strzeleckiego „Snajper”, który odbył się w bieleckim lesie. Tradycyjnie już rywalizowali najlepsi strzelcy regionu.

 
Jubileuszowe strzelanie w Bielczy
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 16 stycznia 2020 13:59

Wszystkich sympatyków strzelectwa sportowego zapraszamy w najbliższą niedzielę, 19 stycznia br. na strzelnicę sportową w Bielczy. Tutaj, na tzw. „Piekiełku” od godziny 10 rozpoczną się tradycyjne zawody strzeleckie „Snajper”, organizowane przez Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, Koło Strzeleckie LOK w Bielczy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie już po raz dwudziesty.

 
Gmina Borzęcin. Nowa droga szansą na większe bezpieczeństwo i rozwój
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 08 stycznia 2020 21:58

Resize of DSC 1202 kopiaWe wtorek oficjalnie otwarto nową drogę gminną „Zagórze” w Borzęcinie. Powstała nowa droga o długości 1556 metrów i szerokości pasa jezdni 6,5 metra, z poboczami o szerokości 2×1 metr przystosowany do ruchu pojazdów o wysokim tonażu. Ponadto wybudowana została ścieżka rowerowa o szerokości 2 metry wraz z obustronnymi opaskami 2x0,75 metra. Koszt robót budowlanych zamknął się kwotą 4 miliony 194 tysiące 943 złote. W otwarciu drogi wzięli udział przedstawiciele władz rządowych z wojewodą małopolskim na czele, samorządowcy z gminy Borzęcin i powiatu brzeskiego, przedstawiciele firm partycypujących w kosztach budowy, wykonawcy i osoby nadzorujące zadanie.

 
Przedłużony areszt dla Czesława K. z Borzęcina
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 31 lipca 2019 11:44

Czesław K., mąż Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym wyłowiono z rzeki Uszwicy, pozostanie w brytyjskim areszcie - zdecydował sąd w Londynie. Informacje te potwierdził w środę prokurator prowadzący śledztwo w sprawie - Marcin Michałowski. We wtorek brytyjski sąd (Westminster Magistrates’ Court w Londynie) rozpatrywał wniosek podejrzanego Czesława K. o zastosowanie kaucji i dorozu policyjnego. - Sąd odrzucił ten wniosek i wyznaczył kolejny termin rozprawy na 14 sierpnia. Do tego czasu podejrzany pozostanie w brytyjskim areszcie (Her Majesty's Prison Wandsworth) - powiedział Marcin Michałowski.

 
Borzęcin. Gigantyczna dotacja
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 08 maja 2019 18:34

Kolejna wielomilionowa dotacja dla gminy Borzęcin. Tym razem z Funduszu Dróg Samorządowych, który wesprze budowę drogi gminnej „Zagórze” w Przyborowie kwotą... 3 milionów 253 tysięcy 953 złotych, co stanowi 50 % kosztów realizacji zadania. Budowana od podstaw droga skomunikuje kolejne tereny inwestycyjne oraz wyprowadzi ruch o wysokim tonażu z pobliskich żwirowni poza zwartą zabudowę Borzęcina - Borku, odciążając jednocześnie mocno eksploatowane przez pojazdy ciężarowe drogi powiatowe. Wójt Janusz Kwaśniak podziękował za wsparcie finansowe gminy. 


 
Borzęcin. To jednak Grażyna K. Rodzina potwierdziła
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 04 marca 2019 22:12

Stało się najgorsze. Grażyna K., która zaginęła w styczniu tego roku, nie żyje. To właśnie jej ciało z Uszwicy koło Bielczy wyłowiono z wody. Kobieta zaginęła dwa miesiące temu podczas podróży do Londynu. Jak na razie prokuratorzy nie chcą ujawnić, jakie działania w śledztwie teraz podejmą. Na razie prowadzone jest dochodzenie w sprawie: czy utonęła sama, czy doszło do działania osób trzecich. Na te pytania zapewne pomocna będzie sekcja zwłok.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .