Reklama
Borzęcin. Ferie z kulturą
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 18 lutego 2020 15:19

Zakończyły się Ferie zimowe 2020 z GOK Borzęcin, czyli dwutygodniowy cykl zajęć i wyjazdów przygotowanych dla młodych mieszkańców gminy Borzęcin, spędzających czas wolny od szkoły w miejscu zamieszkania. – W ostatnich latach, a szczególnie w tym roku, aura zimową jest tylko z nazwy, stąd o kuligi czy zabawy na śniegu bardzo trudno. Za to są wspólne wyjazdy do kina, na basen, tor wyścigowy czy turnieje. Pracownicy 6 terenowych świetlic ośrodka kultury w tym czasie koncentrują się na przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych wydarzeń, sprawując też opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów – informuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

 
Gmina Borzęcin prekursorem edukacji ekologicznej
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 16 lutego 2020 11:46

Pod wieloma względami gmina Borzęcin była prekursorem: nie tylko w powiecie czy regionie tarnowskim, ale w całym województwie. Na pewno palma pierwszeństwa należy się jej chociażby w zakresie edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i najmłodszych – przedszkolaków. Nie dziwi więc, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, postanowili podpatrzeć i skorzystać z bogatych doświadczeń tutejszego samorządu.

 
Trzeci Bielecki Karnawałowy Bal Seniora
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 13 lutego 2020 12:25

W sobotę w Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy odbył się III Karnawałowy Bal Seniora zorganizowany przez opiekuna Świetlicy GOK w Bielczy wspólnie z młodzieżą uczęszczającą na zajęcia świetlicowe, osobami prywatnymi i firmami, we współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej w Bielczy z księdzem proboszczem na czele. Co ważne, Bal Seniora jest spotkaniem nie tylko dla osób starszych, ale dla wszystkich, którzy pragną w nim uczestniczyć i chcą się integrować z seniorami.

 
Borzęcin. Budowę w połowie sfinansuje gmina i województwo
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 05 lutego 2020 21:30

L1050755Do końca września powinny zakończyć się prace budowlane przy rozbudowie  remizy strażackiej w Borzęcinie. Jakkolwiek umowa z wykonawcą opiewa na ponad 2.45 miliona złotych, w połowie tę kwotą gminie udało się pozyskać w ramach unijnej dotacji. Wniosek przygotowany przez tutejszy samorząd został bardzo dobrze oceniony przez ekspertów Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. -  Za okazaną nam pomoc finansową serdecznie dziękuję, w imieniu własnym, samorządu, jak i druhów – mówi naszej redakcji wójt Janusz Kwaśniak.

 
Gmina Borzęcin. Koncert Kolęd i Jasełka
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 30 stycznia 2020 22:55

W Kościele Parafialnym w Borzęcinie Dolnym odbył się Koncert Kolęd oraz Jasełka. Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Bł. Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym,  Parafia Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Uroczystość składała się z trzech części: koncertu kolęd i pastorałek wykonanych zespołowo przez chór „Borzęckie Słowiki”, jasełek przedstawionych przez dzieci z przedszkola oraz pastorałek zaprezentowanych przez solistów.  

 
Spotkanie opłatkowe borzęcińskich seniorów
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 29 stycznia 2020 21:29

1Resize of 2020-01-25 15-56-50Są w życiu uroczystości, na które czekamy cały rok i z radością w nich uczestniczymy. Takim spotkaniem dla seniorów z parafii Borzęcin są bez wątpienia coroczne spotkania opłatkowe. W sobotę, 25 stycznia 2020r. Parafialny Oddział Caritas w Borzęcinie przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, już po raz dziesiąty, zaprosił  seniorów do wspólnego świętowania.  

 
Borzęcin. Gmina z budżetem
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 26 stycznia 2020 00:00

Rada Gminy Borzęcin na sesji 21 stycznia grudnia 2020 roku uchwaliła budżet na ten rok. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 43 571 679,47 zł, , a po stronie wydatków kwotą 42 471 679,47 złotych. Tak skrojony budżet pozwoli na zmniejszenie zadłużenia o około 1.1 miliona złotych. - W ten sposób gmina już dzisiaj przygotowuje się do pozyskania kolejnych dużych środków z nowej perspektywy budżetowej Wspólnoty Europejskiej – tłumaczy wójt Janusz Kwaśniak.

 
Strzelecki 'Snajper' już po raz 20
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 24 stycznia 2020 22:18

Monika Kubala z wynikiem 85 punktów w kategorii kobiet, Zbigniew Szawernoga z 93 punktami w grupie mężczyzn oraz Franciszek Guzek z 55 punktami w Grupie Młodzików – to zwycięzcy jubileuszowej 20.edycji Turnieju Strzeleckiego „Snajper”, który odbył się w bieleckim lesie. Tradycyjnie już rywalizowali najlepsi strzelcy regionu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .