Uszew. kolejna akcję krwiodawstwa
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 15 marca 2019 23:28

Po raz kolejny Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wraz z Zarządem Oddziału Gminnego Związku OSP serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 17 marca 2019 roku w godzinach 9:00 – 13:00 w sali Domu Strażaka w Uszwi. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności. W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Wszystkim honorowym krwiodawcom składamy wyrazy podziękowania za Waszą postawę oraz wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei mających na celu ochronę największej wartości, jaką jest ludzkie życie. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli oddać krew, ale wstępne badania i rozpoznanie stanu zdrowia niestety im to uniemożliwiły. Sama Wasza chęć włączenia się w tą ważną akcję jest dla nas niezmiernie ważna – mówią w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.

 
Gnojnik. Rozdali 10 ton żywności
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 06 marca 2019 22:59

Blisko 10 ton żywności trafiło do mieszkańców Gnojnika. Z pomocy w formie paczki żywnościowej tym razem skorzystało 1026 osób. W tegorocznej edycji zakwalifikowani do Programu POPŻ 2014 – 2020 Podprogram 2018 otrzymali produkty żywnościowe następującego typu: szynka drobiowa, szynka wieprzowa, filet z makreli w oleju, groszek z marchewką, fasola biała, ryż biały, kasza gryczana, ser podpuszczkowy, pasztet wieprzowy, olej rzepakowy. Dodatkowo każda rodzina otrzymała kalendarz na 2019 rok.

 
Gnojnik. Królewskie zmagania w międzynarodowym wydaniu
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 03 marca 2019 19:29

PTR 4734Szymon Gomularz to zwycięzca zakończonej właśnie XXIII edycji  Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Czarnego Konia i Źrebiątko rozegranego w Gnojniku. Od lat, organizowane przez Centrum Kultury Gminy Gnojnik, królewskie zmagania cieszą się ogromnym uznaniem zawodników. – Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tegoroczna edycja Turnieju, miała międzynarodową  obsadę. Niespodzianek nie zabrakło - mówi naszej redakcji Wiesław Kasperek, sędzia klasy „S”; jeden z najlepszych specjalistów tej dziedziny sportu.

 
Gmina Gnojnik. Blisko 3 miliony złotych dotacji na infrastrukturę drogową
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 03 marca 2019 18:40

Około 3.5 miliona złotych będzie kosztowała realizacja zadania „Zintegrowana infrastruktura dla transportu niskoemisyjnego w subregionie tarnowskim na terenie Gminy Gnojnik”. - Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, na nasze konto wpłynie blisko trzy milionowa dotacja. To środki pozyskane od marszałka Małopolski. Za ogromna pomoc i wsparcie w pozyskaniu tych pieniędzy pragnę serdecznie podziękować marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu oraz przewodniczącemu Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego, Wojciechowi Skruchowi. Chcemy wybudować nie tylko nowy parking w Gnojniku, ale także zmodernizować chodnik w kierunku Gosprzydowej oraz Zawady Uszewskiej oraz przygotować wiaty dla rowerów. Nie zabraknie także małej architektury, nowych lamp oraz oznakowania poziomego i pionowego – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Zmagania tenisistów
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 lutego 2019 21:44

Mateusz Gazda – w gronie chłopców oraz Julita Cięciwa – w kategorii dziewcząt to Mistrzowie Gminy Gnojnik w Tenisie Stołowym. Turniej Tenisa Stołowego Indywidualnego odbył się w  hali sportowej  Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi im. Władysława Jagiełły dnia 27 lutego 2019 roku. Patronat honorowy nad turniejem objął Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek/ W zawodach udział wzięło  20 zawodników. Oto Najlepsi z Najlepszych. Chłopcy: Mateusz Gazda; Bartłomiej Skisło; Jakub Konstanty. Dziewczęta: Julita Cięciwa; Alicja Hosaniak oraz Roksana Wąs.

 
Gnojnik. Powalczą o Czarnego Konia i Źrebiątko
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 25 lutego 2019 23:21

Na pierwszy weekend marca zaplanowano turniej szachowy w Gnojniku. – To już XXIII edycja Międzynarodowego Turnieju Szachowego w Gnojniku. Zapraszamy szachistów z całej Polski, jak również spoza naszych granic – zachęca wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.   Turniej szachowy w Gnojniku ma wieloletnią tradycję. Zaczynało się bardzo skromnie, na szczeblu gminnym. Z uwagi na to, że miłośników tego sportu przybywało, przerodził się on w turniej międzygminny, a następnie w wojewódzki. Z roku na rok poziom uczestników był coraz wyższy i bardziej wyrównany. Do turnieju zaczęli się zgłaszać szachiści z całej Polski i tym samym ta królewska gra przyjęła charakter ogólnopolski, a od 2005 roku urosła do rangi międzynarodowej.

 
Gmina Gnojnik. Blisko 40 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 lutego 2019 09:51

To nie jest żadne przejęzyczenie. Gmina Gnojnik wyda w tym roku, na inwestycje blisko 40 milionów złotych. Dokładnie: 39 463 248, 00 złotych. - Ni mniej ni więcej oznacza to, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydamy blisko pięć tysięcy złotych, stawia nas to w pierwszej dziesiątce gmin w Polsce, a jest ich przecież 2477 – wylicza wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Straże i Urząd
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 lutego 2019 20:40

Drobne prace remontowe zaplanowano w Urzędzie Gminy w Gnojniku. Około 20 tysięcy złotych będzie kosztowała adaptacja pomieszczenia, w którym mieściło się kiedyś Archiwum Urzędu Gminy Gnojnik, na pomieszczenia biurowe. Natomiast na blisko 160 tysięcy złotych wyceniono prace w remizach Ochotniczej Straży Pożarnej. Na ten rok zaplanowano roboty w Lewniowej (80 tysięcy złotych) i Żerkowie (ponad 76 tysięcy złotych). - Nie ukrywam, że liczymy w tym przypadku na wsparcie od marszałka Małopolski, w ramach programu Małopolskie Remizy 2019 – dodaje wójt Sławomir Paterek. Czterdzieści tysięcy złotych – to wartość inwestycji w szkole w Biesiadkach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 59

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .