WYDARZENIA -
Fotokronika
|
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 12:05 |
Sporo dobrej muzyki i zabawy towarzyszyło uczestnikom drugiego Dnia Borzęckiego Święta Grzyba. Wieczorem, na scenie, która od kilku lat pojawia się na stadionie w Łękach, zagrała jedna z legend polskiego rocka, zespół Kombii. Muzycy tej formacji, która z przerwami działa od połowy lat 70. XX stulecia, zaprezentowali największe przeboje: zarówno z czasów, kiedy na klawiszach grał Sławomir Łosowski, jak i współczesnych, bez tego muzyka. Duet: Grzegorz Skawiński (gitara i wokal) oraz Waldemar Tkaczyk, zaprezentowali doskonałą formę. Nie zabrało więc znanych przebojów, które przez wiele miesięcy okupowały czołowe miejsca na listach przebojów, w tym najbardziej prestiżowej i legendarnej Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia, prowadzonej przez lata, przez Marka Niedzwieckiego. Co więcej okazało się, że najmłodsza publika, nastolatkowie, doskonale znają hity z lat 70. i 80: chociażby Słodkiego Miłego Życia, Królowie życia. Oczywiście nie zabrakło nowszych utworów, nagranych przez Kombii, po reaktywowaniu zespołu.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
sobota, 24 sierpnia 2013 23:32 |
Zespół Przystanek Mrówkowiec oraz Ewa Farna z zespołem wystąpili podczas pierwszego dnia Borzęckiego Święta Grzyba. To młodzi ludzie, Internauci zdecydowali, iż gwiazdą pierwszego dnia powinna być Ewa Farna. Mieli rację. Występ jest naprawdę udany – komentował na żywo wójt Janusz Kwaśniak. Koncert gwiazdy pokazał, że „zabawa” w sondę Internetowa ma sens. To nie tylko przejaw demokracji, ale także poszanowania gustów uczestników imprezy. W tej sytuacji, jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, o przyszłorocznej gwieździe pierwszego dnia Borzęckiego Święta Grzyba, zdecydują także Internauci. Ale o tym za kilka tygodni.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
sobota, 24 sierpnia 2013 22:39 |
Czy w kilka miesięcy można przygotować zespół do występów przed wielotysięczną publicznością? Zadanie trudne, ale… wykonalne. Przekonali się o tym uczestnicy Borzęckiego Święta Grzyba, którzy gromkimi oklaskami nagrodzili koncert zespołu Cantantes Dei. I chociaż grupa powstała niedawno, już ma na swoim koncie liczne koncerty, nie tylko w samym Borzęcinie – swojej macierzy, ale także w Brzesku. Ale po kolei.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
sobota, 24 sierpnia 2013 22:22 |
Trwa Borzęckie Święto Grzyba. Za nami Turniej Sołectw. Po raz kolejny, w pierwszym dniu tej imprezy, zorganizowano rywalizację pomiędzy drużynami z poszczególnych miejscowości. Sama idea zmagań turniejowych ma integrować, nawet jeśli w sensie mentalnym i sportowym, zawodnicy rywalizowali, to wszystko odbyło się według zasad fair play. Sportowcy, nie tylko nasi, ale w ogóle, mogliby tutaj uczyć się pokory i szacunku dla rywali. Jak już wspomnieliśmy rywalizację wygrała reprezentacja Borzęcina, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze, zespół z Łęk. To w Łękach, na tamtejszym stadionie odbywa się bowiem impreza.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
niedziela, 11 sierpnia 2013 21:24 |
Brytyjska grupa Florence and the Machine zagrała na Coke Live Music Festival w Krakowie. Był to jedyny tego lata i pierwszy od miesięcy koncert popularnego zespołu.- Jesteśmy wzruszeni widząc was tak wielu. To niesamowite być tutaj - mówiła do fanów wokalistka zespołu, Florence Welch. Z sentymentem wspominała też występ w warszawskiej Stodole, który odbył się trzy lata temu. Stwierdziła, że od tamtej pory zbyt długo nie była w Polsce. - Wiedziałam, że koncert tutaj będzie niesamowity. Jesteście najlepszą publicznością na świecie. To prawdziwy zaszczyt występować dla was - powiedziała Florence. - W Polsce obie płyty artystki - "Lungs" i "Ceremonials" - pokryły się platyną. Liczba przebojów, jakie znalazły się na tych albumach, oraz charyzma Florence Welch wystarczą, by krakowski koncert stał się jednym z muzycznych wydarzeń roku - zapowiadał organizator festiwalu, firma Alter Art. Obecnie formację Florence and the Machine tworzą, obok Welch, muzycy: Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze), Mark Saunders (gitara basowa) i Tom Monger (harfa). W Krakowie Brytyjczycy wykonali takie utwory jak Shake it out, No light, no light, Sweet nothing, The dog days are over, Rabbit heart czy You've got the love.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
poniedziałek, 24 czerwca 2013 00:44 |
Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie wyniesiony na ołtarze. Przez blisko 60 lat związany był z Małopolską. Nawet na studiach w Rzymie i podczas wykładów na KUL-u, wracał do Krakowa bardzo chętnie. 16 października 1978 roku Bóg wezwał go na Stolicę Piotrową. Błogosławiony Jan Paweł II – Papież Polak, przez wielu uważany jest za najwybitniejszego przedstawiciela naszego narodu. Nie mam wątpliwości, że papież odegrał ogromną rolę w dziejach kościoła rzymsko – katolickiego, ale także ludzkości. Na pewno był jednym z architektów nowego ładu politycznego na świecie, walnie przyczynił się do upadku komunizmu i uzyskania wolności przez narody zniewolone przez Związek Sowiecki. Dzisiaj hołd Janowi Pawłowi II oddało Brzesko.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
poniedziałek, 17 czerwca 2013 18:40 |
Przez trzy dni bawili się mieszkańcy Brzeska. A wszystko rozpoczęło się w piątek, po południu. Koncert, parada, wernisaż wystawy – to w telegraficznym skrócie można scharakteryzować pierwszy dzień imprezy. Niedziela miała charakter rodzinny. Najpierw, przez dwie godziny trwały prezentacje artystyczne szkół z gminy Brzesko, potem program artystyczny: Co może wyczarować wyobraźnia. Ta część Dni Brzeska powstała we współpracy z Lokalną Grupą Działania Kwartet na Przedgórzu, która od kilku lat bardzo aktywnie włącza się w działalność kulturalna czterech gmin: Brzeska, Borzęcina, Dębna i Radłowa. Potem odbył się koncert zespołu Do rana, zaprezentował Wasyl i Cygańskie Gwiazdy. Przed koncertem gwiazdy, miało miejsce wręczenie Lamp dla Kultury, specjalnych nagród, a kwadrans przed 21, scenę opanował zespół Pectus. Po koncercie tej ciężkowickiej gwiazdy (bracia Szczepanikowie: Tomek, Marek, Mateusz i Maciej – pochodzą z Bogoniowic, w gminie Ciężkowice) odbył się pokaz ogni sztucznych. – Moim zdaniem Dni Brzeska były bardzo udane. Jestem przekonany, że każdy z uczestników znalazł sobie cos dla siebie. Podczas Dni Brzeska odbywały się pokazy i warsztaty rękodzielnicze, program artystyczny przygotowany przez „Kwartet na Przedgórzu” – mówił naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
|
WYDARZENIA -
Fotokronika
|
sobota, 15 czerwca 2013 22:48 |
Wczoraj zainaugurowano Dni Brzeska. Koncert, parada, wernisaż wystawy – to w telegraficznym skrócie pierwszy dzień imprezy. Dzisiaj natomiast program był bardzo boagaty. O godzinie 10. odbyły się rozgrywki sportowe. Tym razem gospodarzem był Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a miejscem zmagań kompleks boisk sportowych „Orlik”, przy ulicy Wiejskiej. Mniej więcej w tym samym czasie, o godzinie 11, w Parku Jordanowskim, odbyły się wybory najsympatyczniejszego psa. Jest on wybierany od kilku już lat, z inicjatywy radnego miejskiego, Adama Kwaśniaka. O tej samej godzinie w RCKB odbyła się konferencja zdrowotna: Twoje zdrowie, w twoich rękach.
|
|
|