Reklama
Uszkodzony cmentarz w Iwkowej
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 13 czerwca 2013 20:31

PTR_1597Co najmniej kilkanaście nagrobków zostało uszkodzonych na cmentarzu parafialnym w Iwkowej. Kilka nadaje się tylko do wymiany. Kilkadziesiąt pozostałych jest narażonych na osunięcie się ziemi i zniszczenie. Przez wiele lat ziemia na nekropolii, na stosunkowo niestromym stoku, była stabilna. Problemy zaczęły się kilka miesięcy temu, kiedy gmina, poniżej cmentarza, zaczęła budowę boiska sportowego „Orlik”. Gmina robi teraz dobrą minę do złej gry, ale mieszkańcy nie mają najmniejszych wątpliwości: to wina wójta Bogusława Kamińskiego. – To gmina zleciła wykonanie projektu technicznego, wyłoniła wykonawcę i inspektora nadzoru. "Zwalanie” teraz na intensywne opady deszczu jest nie na miejscu. Przez dziesiątki lat zdarzają się wielkie opady i ziemia nie pracowała w tym miejscu – cedzi bez ogródek mężczyzna, który ze łzami w oczach, spoglądał na uszkodzony nagrobek, ufundowany przez niego i brata, dla najbliższych, pochowanych w tej ziemi.

 
Jubileusz brzeskiej pływalni
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 08 czerwca 2013 14:51

PTR_0700Co roku ponad sto tysięcy klientów, szkółka pływacka, sekcja której uczniowie są już mistrzami Polski – tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować krytą pływalnię. Została otwarta przed dziesięcioma laty, a jej budowa trwała z komplikacjami – kilka lat. Nadal to jedyny tego typu obiekt w powiecie brzeskim i jeden z nielicznych w subregionie tarnowskim.

 
Samorządowcy Mecenasami Futbolu Małopolski
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 04 czerwca 2013 22:07

PTR_9757Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska może poszczycić się tytułem „Mecenasa Futbolu Małopolski”. Wyróżnienie odebrał ze znamienitych rąk: prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, szefa małopolskich struktur PZPN, redaktora Ryszarda Niemca oraz przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Kazimierza Barczyka. – Cieszy mnie, że takie gminy jak Brzesko wspierają rozwój futbolu. Sporo słyszałem o inicjatywach gminy i burmistrza – mówił naszej redakcji Zbigniew Boniek, bodaj najbardziej utytułowany i najlepszy w historii naszego futbolu piłkarz.

 
Region: Kino 5D, sala teatralna i nowa siedziba Bruk – Betu
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 31 maja 2013 23:41

PTR_8823Dla wielu szczytem marzeń jest kino 3D, tymczasem w niewielkiej Niecieczy koło Żabna (chociaż niektórzy powiadają, że to Żabno leży koło Niecieczy) uruchomiono sale kinową z projektorem i ekranem… 5D. To najnowocześniejsza i jedna z nielicznych tego typu sal kinowych w Polsce. – Chcemy, by cały parter naszej nowej siedziby firmy Bruk - Bet, został wykorzystany na cele kulturalne. Sala kinowa pełnić będzie także funkcje sali teatralnej – mówił podczas otwarcia obiektu Krzysztof Witkowski, współwłaściciel rodzinnej firmy Bruk – Bet Termalica, która w przyszłym roku obchodziła będzie jubileusz 30. lecia istnienia.

 
Rywalizowali strażacy z Małopolski
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 28 maja 2013 23:26

PTR_8260Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Olkusza wygrała wojewódzkie zawody strażackie, które odbyły się dzisiaj w Brzesku. Do piwnego grodu zjechali strażacy ze wszystkich komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej oraz podopieczni krakowskiej szkoły Aspirantów. – Poziom tegorocznych zmagań, zwłaszcza pierwszej dziesiątki, był bardzo wyrównany. To dowód na to, że mamy sprawnych strażaków – mówił generał Andrzej Mróz, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

 
Trzecia edycja dziecięcego turnieju tańca
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 28 maja 2013 20:00

PTR_7163Ogromnym sukcesem organizacyjnym okazał się trzeci Dziecięcy Turniej Tańca organizowany przez Szkołę Tańca Thomas Dance i Miejski Dom Kultury w Bochni. W niedzielnym święcie tańca towarzyskiego wzięło udział ponad 250 uczestników! Znakomita frekwencja, doskonała oprawa muzyczna i wysoki poziom zaprezentowany przez młodych adeptów sztuki tanecznej spowodowały, że to wydarzenie z pewnością na długo zagości w pamięci uczestników i gości Turnieju. Swoimi tańcami zachwycały zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych z Borzęcina, Bochni, Brzeska i Szczurowej. Zmagania turniejowe oceniali sędziowie Nastazja Szypulska (wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, tancerka z programu „Jaka to melodia”), Magdalena Gawara (kapitan reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej, półfinalistka programu „Mam Talent”) oraz Michał Gawlik. Tancerzy oklaskiwali między innymi burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, Anna Kocot-Maciuszek dyrektor MDK w Bochni oraz Anna Morawiec szefowa bocheńskiej oświatowej Solidarności, fundator medali i pucharów. Z pośród tancerzy wybrano również najmilszą parę, dla której nagrodę w postaci sympatycznych maskotek żabek ufundował wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Zwieńczeniem wspaniałych zawodów, oprócz wręczenia medali wszystkim uczestnikom Turnieju były wręcz niekończące się sesje zdjęciowe szczęśliwych tancerzy i rodziców z organizatorami i sędziami tego tanecznego wyjątkowego wydarzenia.

 
Przyborów: Gminne Święto Strażaka
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 19 maja 2013 00:53

PTR_5227Samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, komendanci policji i straży uczestniczyli w dzisiejszy Gminnym Święcie Strażackim w Borzęcinie. Gospodarzem była miejscowość Przyborów, gdzie oddano do użytku Wiejskie Centrum Kultury, w którym swoje pomieszczenia ma także miejscowa straż. – To wielki dzień w historii naszej gminy, bo po latach oczekiwań mieszkańcy Przyborowa doczekali się obiektu na miarę potrzeb – mówił wójt Janusz Kwaśniak. Gratulacje mieszkańcom gminy złożyli m.in. wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak, wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, komendant policji w Brzesku, młodszy inspektor Roman Gurgul oraz komendant powiatowy PSP, młodszy brygadier Dariusz Pęcak. Oczywiście nie zabrakło szefa struktur powiatowych ZOSP RP, druha Mariana Zalewskiego, na co dzień, wójta sąsiedniej gminy Szczurowa. – Cieszy mnie, że Borzęcin tak doskonale się rozwija. To zasługa władz samorządowych, ale także sukces was wszystkich, mieszkańców tej cudownej gminy – mówił wicewojewoda Harężlak. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg podkreślał, jak ważne jest inwestowanie w infrastrukturę społeczna i kulturalna. Na rzecz jednostki OSP przekazał czek w kwocie dwóch tysięcy złotych. Słowa uznania padły z ust Mariana Zalewskiego, tłumaczył on, że gmina Borzęcin pokazuje, w jaki sposób warto, można i trzeba inwestować. – Jako prezesa zarządu Powiatowego OSP cieszą mnie inwestycje w remizach, wspieranie druhów – ochotników . Jak bardzo są potrzebni przekonaliśmy się przed trzema laty – wspominał druh Zalewski.

 
Region: Podpisano Małopolską Kartę Rodziny
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 17 maja 2013 20:12

PTR_5128Dzisiaj prezydent Polski Bronisław Komorowski spotkał się z samorządowcami, którzy w Nowym Sączu podpisali się pod Małopolską Karta Rodziny. Nasze region reprezentowali na spotkaniu m.in. burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, wójt Gnojnika Sławomir Paterek, sekretarz gminy Radgoszcz Marek Kopia, radna województwa małopolskiego Józefa Szczurek – Żelazko oraz szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku, Bogusława Czyżycka – Paryło oraz przedstawiciele samorządów z powiatu bocheńskiego. Jak tłumaczył prezydentowi Polski marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, Małopolska Karty Rodziny zakłada wprowadzenie szeregu ulg dla wielodzietnych rodzin.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 24

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .