Reklama
Najlepsi z najlepszych
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 20 listopada 2012 20:59

PTR_2367Pięciu samorządowców z regionu tarnowskiego odebrało właśnie tytuł Najlepszego Wójta lub Najlepszego Burmistrza Małopolski. W gronie nagrodzonych znaleźli się burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka oraz wójtowie Sławomir Paterek z Gnojnika. Marian Zalewski ze Szczurowej oraz Marcin Kiwor ze Skrzyszowa.

 
Profesor Senyszyn w Brzesku
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 13 listopada 2012 12:26

Profesor Joanna Senyszyn, poseł do parlamentu Europejskiego spotka się z mieszkańcami Brzeska. Gościć będzie w Cechu Rzemiosł Rożnych. Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek (16 listopada 2012 roku);  początek o godzinie 18. Pani profesor weszła do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca listy Sojuszu lewicy Demokratycznej z okręgu obejmującego województwo małopolskie i świętokrzyskie. Pochodzi i przez całe życie związana jest z Pomorzem. Urodziła się w Gdyni. Jest profesorem ekonomii. W latach 2001 – 2009 była posłem Na Sejm RP, od 2009 zasiada w Parlamencie Unijnym. Pracowała w Gdyni i na Uniwersytecie Gdańskim. Jest autorką i współautorką blisko 200 publikacji z zakresu marketingu, poziomu życia i konsumpcji. Wypromowała około 500 magistrów i 5 doktorów. W latach 70. wstąpiła do PZPR, a w 1980 do… Solidarności. Związek opuściła w 1985 roku. Znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi i antyklerykalnych poglądów. Jak sama mówi działa na rzecz przestrzegania praw człowieka, w tym praw kobiet i dzieci, rzeczywistego równouprawnienia kobiet, walki z przemocą, likwidacji wszelkiej dyskryminacji, poprawy sytuacji dzieci i młodzieży, rozwoju sportu amatorskiego oraz świeckiej polityki oraz rozdziału Kościoła i państwa.

 
Zaduszki Witosowe w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 04 listopada 2012 22:50

PTR_0359Po raz kolejny ludowcy pojawili się w Wierzchosławicach, by oddać pokłon wielkim działaczom ruchu ludowego: Wincentemu Witosowi oraz Stanisławowi Mierzwie. – O kontynuowania tradycji Wincentego Witosa – apelował wicepremier i lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Waldemara Pawlak.

 
Otwarto salę sportową w Tworkowej
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 27 października 2012 22:24
PTR_0200W Tworkowej, w gminie Czchów oddano do użytku czwartą w tym roku salę gimnastyczną. – Dzisiaj wszystkie szkoły w naszej gminie mają takie obiekty. Takich gmin w Małopolsce jest chyba niewiele – mówił burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 

 
Sztandar dla Strzelców
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 02 września 2012 20:23

PTR_5704Brzeski oddział Strzelca, ma swój sztandar. To jedna z najstarszych tego typu organizacji w Polsce. Ma ona patriotyczne korzenie. Nadanie Strzelcowi sztandaru poprzedziło nabożeństwo w miejscowym kościele. Uroczystości rozpoczęła Msza w intencji członków Stowarzyszenia. W homilii podkreślono ogromny wkład organizacji w budzenie ducha patriotyzmu w Polsce, w czasach zaborów.  Po mszy uczestnicy przeszli na brzeski Rynek. Tutaj odbyło się przekazanie sztandaru członkom organizacji.

 
Bajm i fajerwerki na finał Święta Grzyba
WYDARZENIA - Fotokronika
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 13:31

bajmborzecinAKilkanaście tysięcy osób bawiło się wczoraj, podczas drugiego dnia VIII Borzęcińskiego Święta Grzyba. Najwięcej osób przyszło wieczorem, kiedy na scenie pojawiła się wielka gwiazda polskiej muzyki rockowej i popowej, Beata Kozidrak. Koncert zespołu Bajm pokazał, że grupa od lat jest w ekstralidze polskiej sceny muzycznej. Zespół Bajm wykonał największe swoje przeboje: zarówno nagrane niedawno, jak i te – które zespół nagrał w latach 80. Po koncercie Bajmu, wielotysięczna publika mogła obejrzeć wspaniały pokaz ogni sztucznych. Oczywiście atrakcji w drugim dniu było o wiele więcej. Bardzo ciepło został przyjęty zespół Ramolsi. Ogromnym aplauzem cieszył się pokaz strongmenów. Siłowe pokazy Tyberiusza Kowalczyka i Ireneusza Kurasia podobały się niejednemu. Oczywiście nie zabrakło liczne zabawy i konkursy z nagrodami.

 
Fenomenalny koncert zespołu IRA
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 25 sierpnia 2012 23:03

PTR_4319Gwiazdorzy nie gwiazdorzą, bo po prostu są gwiazdami. Udowodnił to sobotnim koncertem zespół IRA. Dwugodzinne widowisko, ściągnęło na stadion w Łękach, w gminie Borzęcin, kilkanaście tysięcy widzów. Ira była gwiazdą pierwszego dnia VIII już edycji Borzęckiego Święta Grzyba. Rozpoczęło się ono od Turnieju Sołectw. Tradycyjnie już reprezentacje poszczególnych miejscowości walczyło o nagrodę główną. W tym roku był to czeka na sumę pięciu tysięcy złotych. Ostatecznie klasą dla siebie byli zawodnicy z sołectwa Borzęcin Górny. I to właśnie do tej miejscowości powędrował czeka na 5 tysięcy złotych. – Sami mieszkańcy zdecydują na co wydać te środki. To będzie suwerenna decyzja mieszkańców. Ja ze swej strony: w imieniu swoim i kierownictwa urzędu, gratuluję zwycięstwa wszystkim reprezentacjom i życzę miłej zabawy – mówił wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Konkurencje przygotowywał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Piotr Kania i szef samorządu gminnego. Czesław Małek. – Co roku staramy się, by co roku konkurencje zmieniały się, cieszy nas ogromne zaangażowanie poszczególnych wsi i mieszkańców – mówi dyrektor GOK Piotr Kania. Zdaniem przewodniczącego Małka, warto organizować tego typu zawody. - To z jednej strony doskonałą zabawa, ale tez forma integracji i rywalizacji – mówił. Po konkursie sołectw odbył się koncert tarnowskiej grupy Totentanz – to nasz tarnowski zespół rockowy utworzony wiosną 2005 roku w Tarnowie przez basistę Erika Bobellę, perkusistę Dariusza Pawłowskiego oraz gitarzystę Dariusza Durała.

 
Pałac Goetzów odzyskuje swój blask
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 01 lipca 2012 00:00

palacczerwiecNowoczesne SPA, kąpiele w piwnej pianie, pięć restauracji, pięćdziesiąt pokoi gościnnych, sale konferencyjne, zagospodarowany park przy pałacu Goetza – Okocimskiego, tak w telegraficznym skrócie wygląda zabytkowy obiekt, odkupiony od spadkobierców – założyciela browaru i jego budowniczego, po gruntownej renowacji. Otwarcie obiektu zaplanowano wstępnie na koniec sierpnia 2012 roku. Pałac robi teraz wspaniałe wrażenie: harmonia, pieczołowicie odtworzone wszystkie detale, wszystko „poskładane” tak, by urzekało, ale nie przygniatało przepychem. Nie ma tutaj nic na to co niezbędne i to dodaje obiektowi jeszcze większego uroku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 24

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .