Reklama
Zmagania O Muszlę Świętego Jakuba
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 26 stycznia 2014 23:10

PTR 3543Przez dwa dni sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku rozbrzmiewała kolędą i pastorałkami. Po raz dziewiąty zorganizowano Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „O Muszlę Świętego Jakuba”. W pierwszych edycjach zmagania odbywały się w auli pod kościołem świętego Jakuba Apostoła, teraz gościny uczestnikom wielkiego kolędowania udziela RCKB. Jak podkreślają organizatorzy oraz znawcy muzyki, poziom zmagań artystycznych był w tym roku wyjątkowo wysoki. W pierwszy dzień konkursu miały miejsce przesłuchania uczetników, natomiast w drugi zostały wręczone nagrody i odbył się koncert laureatów.

 
Nowi biskupi pomocniczy przyjęli sakrę
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 25 stycznia 2014 22:36

PTR 2979Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń biskupich ks. Janowi Piotrowskiemu i ks. Stanisławowi Salaterskiemu. Współkonsekratorami byli Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore oraz biskup senior Władysław Bobowski. Na uroczystości do tarnowskiej katedry przyjechali goście z kraju i zagranicy. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Mszy św., czyniąc syntezę z dwóch biskupich zawołań, prosił, by głosili Oni radośnie i w miłości Ewangelię, budząc w ludzkich sercach wiarę w Jezusa Chrystusa.

 
Gimnazjaliści w Sejmie
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 23 stycznia 2014 15:54

wycieczkasejmschodyJak pracuje Sejm RP, gdzie odbywają się komisje sejmowe, jak wygląda praca marszałka i jego zastępców, gdzie posłowie śpią, gdzie i… co jedzą, jak wyglądają sejmowe kuluary – to tylko kilka z wielu zagadnień, które pojawiły się podczas wyjazdu grupy gimnazjalistów z powiatu brzeskiego, do Sejm RP. To laureaci konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Nagrodą była wycieczka, ufundowana przez posła na Sejm RP. Edwarda Czesaka. – Poziom wiedzy gimnazjalistów był naprawdę spory. Przyznam, że na niektóre pytania sam nie znałem odpowiedzi – mówił podczas spotkania w gabinecie wicemarszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego, poseł Czesak. Nawet tak doświadczony parlamentarzysta jak Marek Kuchciński nie wiedział ilu członków liczy Straż Marszałkowska. Kiedy uczniowie mówili, że 150, wicemarszałek trafnie zauważył. – Człowiek uczy się przez całe życie, macie tego najlepszy teraz dowód. Od dzisiaj będą pamiętał: 150 – mówił wicemarszałek Marek Kuchciński.

 
Jarosław Kaczyński w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 19 stycznia 2014 23:06

PTR 2073Jarosław Kaczyński, były premier i lider największej partii opozycyjnej w Polsce, gościł dzisiaj w Wierzchosławicach. Spotkał się z rolnikami z Solidarności Rolniczej, wcześniej złożył kwiaty na grobie Wincentego Witosa. – To był najwybitniejszy przedstawiciel ruchu ludowego w Polsce, człowiek niezłomnego charakteru, jako mąż stanu i wielki patriota, wykazał się wielkim męstwem w czasie wojny polsko – bolszewickiej. Bronił polskiego rolnika. Dziś znów jest taka partia, która broni interesów polskiej wsi i polskiego narodu. Tą partią jest PiS. Chcemy być partią polskiego narodu, chcemy być partią polskiej wsi – mówił prezes Kaczyński. Jego zdaniem nikt nie ma prawa zawłaszczać ideowej spuścizny byłego, trzykrotnego premiera Polski. Mocne słowa padły nie tylko z ust Jarosława Kaczyńskiego, ale także biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. – Przez ponad tysiąc lat polski rolnik był traktowany jako dziecko gorszego Boga, czas to zmienić – apelował hierarcha.

 
Groźny wypadek w Okocimiu
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 16 stycznia 2014 17:44

wypadekokocimTrzy osoby zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło w Okocimiu, koło Brzeska. Kierująca samochodem marki Opel została przetransportowana helikopterem do szpitala w Krakowie. Dwoje innych poszkodowanych karetki pogotowia przewiozły do brzeskiego szpitala. Jak relacjonowała nam na miejscu tragedii Ewelina Buda, rzecznik prasowy policji w Brzesku, trwa ustalanie przyczyn wypadku. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo – śledcza oraz strażacy z PSP. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. W tym miejscu wielokrotnie dochodziło do tragicznych zdarzeń drogowych. Przez ponad dwie godziny droga krajowa Brzesko – Czchów – Nowy Sącz była nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazdy przez Okocim Górny. Poszkodowana, która helikopterem została przetransportowana do szpitala, jest mieszkanką gminy Gnojnik.

 
Zagrała orkiestra naszych serc
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 12 stycznia 2014 23:49
wosp2014finalbrzeskoPonad 48 tysięcy złotych zebrano dzisiaj w Brzesku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej kwoty 11240 złotych pochodziło z licytacji orkiestrowych gadżetów. – Po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta pokazali, że mają serce, potrafią dzielić się z innymi, pokazali, iż pomaganie potrzebującym, w tym przypadku dzieciom i seniorom, ma sens. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie finału orkiestry, za okazaną nam pomoc. Ale szczególne słowa uznania kieruję w stronę darczyńców, mieszkańców Brzeska oraz gminy - mówiła naszej redakcji, z nieukrywanym wzruszeniem, Małgorzata Cuber, szefowa brzeskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Region: Opłatek u ludowców
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 07 stycznia 2014 18:23

PTR_0656Kapela ludowa Porębianie, z Poręby Spytkowskiej, w gminie Brzesko, zadbała w tym roku o oprawę spotkania opłatkowo – noworocznego Polskiego Stronnictwa Ludowego, które dzisiaj (6 stycznia) odbyło się w auli imieniem Wiesława Wody, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gospodarzami spotkania byli: poseł Andrzej Sztorc, a zarazem szef struktur powiatowych PSL (powiat tarnowski ziemski) oraz Andrzej Kosiniak – Kamysz, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Krakowie. W gronie gości znaleźli się ministrowie, posłowie, samorządowcy oraz działacze ruchu ludowego z Małopolski, ale nie brakowało także ludowców z Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. Poseł Andrzej Sztorc wspomniał, że spotkania w Tarnowie mają wieloletnią tradycję. Od lat odbywają się w dniu Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. – Śladem mędrców ze wschodu, my ludowcy, ludzie przywiązani do tradycji, do społecznej nauki kościoła, oddajemy pokłon Jezuskowi. Razem kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie serdecznie życzenia. Rodzina ludowców się powiększa, chociaż wielu skazywało nas na niebyt polityczny.

 
Brzesko: Do miasta dotarli trzej królowie
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 07 stycznia 2014 18:14

PTR_0349Kacper, Melchior i Baltazar, trzej mędrcy, zwani także trzema królami, dotarli do Brzeska. Pochód z ich udziałem przeszedł ulicami miasta. Uczestnicy dotarli na Rynek, gdzie oddali pokłon narodzonemu Chrystusowi. Brzesko, jako jedno z pierwszych miast w Małopolsce przyłączyło się do akcji organizowania z okazji Święta Trzech Króli (Objawienia Pańskiego), barwnego pochodu. To wspólny pomysł magistratu i tutejszych parafii. Barwne widowisko przyciągnęło tłumy. Pogoda oczywiście sprzyjała organizatorom. Najwięcej radości mieli najmłodsi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .