Eurowybory. Szydło, Legutko, Jaki: małopolsko- świętokrzyska lista PiS do Parlamentu Europejskiego
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 21 marca 2019 00:00

Jest już zatwierdzona ostateczna lista Prawa i Sprawiedliwości, w zaplanowanych na maj tego roku, wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tak jak pisaliśmy jakiś czas temu wicepremier Beata Szydło będzie liderką listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego. Natomiast z drugiej miejsca wystartuje eurodeputowany, związany z Krakowem profesor Ryszard Legutko. Na liście, z pozycją nr 3 znajdzie się wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. Numer 4 w naszym okręgu będzie poseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Na piątce będzie profesor Włodzimierz Bernacki, obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wyborczego Tarnów, szef struktur tej partii w naszym okręgu. Numer 6 to Barbara Bartuś, pochodząca z Gorlic, posłanka Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Nowy Sącz;  kolejne  miejsce – nr 7 zarezerwowano dla Elżbiety Dudy ze Skały niedaleko Krakowa. Michał Cieślak, szef Porozumienia Jarosława Gowina w Świętokrzyskiem ma pozycję nr 8, na 9 jest natomiast Arkadiusz Mularczyk poseł PiS z Nowego Sącza,  listę zamyka wiceminister Anna Krupka.

 
Rozmowa z wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Brzeskiej, Bocheńskiej i Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 25 lutego 2019 23:19

- Sejm znowu będzie „majstrował” przy ustawie 500 plus?

- Będzie, z pozytywnym skutkiem dla milionów polskich dzieci, dla setek tysięcy polskich rodzin. Ja przypomnę, że w lutym 2016 roku została przyjęta ustawa Rodzina 500+. Dzięki temu programowi wielu rodzinom w naszym kraju żyje się lepiej. Nie da się ukryć, że poprawiły się ich warunki materialne. My, mówię  o środowisku Zjednoczonej Prawicy, daliśmy konkretną, realną pomoc. To my jesteśmy gwarantem, tego że program 500+ będzie kontynuowany. Teraz został on poszerzony. Od lipca 2019 roku prawo do dodatku w kwocie 500 złotych będzie dotyczyło każdego dziecka. Warto pamiętać, bo wielu polityków Koalicji Europejskiej, zapowiadało wiele razy, że te program zlikwidują. Tak się wypowiadali miedzy innymi liderzy Nowoczesnej, były minister finansów w rządzie Donalda Tuska ostrzegał, że pieniędzy na to nie ma. Mylił się. Udało się pozyskać pieniądze, nie poprzez nałożenie nowych podatków, ale uszczelnienie systemu podatkowego. Zlikwidowaliśmy lukę w podatku VAT, poprawiliśmy ściągalność podatków.

 
Wybory do PE. Znamy listę kandydatów PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 14 lutego 2019 13:04

Beta Szydło, wicepremier, a w latach 2015 – 2017 premier rządu polskiego będzie liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na maj 2019 rok wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poprowadzi do boju biało – czerwoną drużynę Zjednoczonej Prawicy w okręgu, który obejmuje województwa małopolskie i świętokrzyskie. Na miejscu nr dwa znajdzie się najprawdopodobniej profesor Ryszard Legutko, poseł do PE. Na trójce – jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Kto jeszcze znajdzie się na 10 osobowej liście PiS?

 
Kto z regionu wybiera się do Brukseli?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 07 lutego 2019 20:17

Profesor Włodzimierz Bernacki oraz poseł Urszula Augustyn – to na razie dwójka, zgłoszonych kandydatów do Parlamentu Europejskiego z regionu tarnowskiego. Nadal nie wiadomo: kogo zgłosi Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na liście Ludowców wymienia się nazwisko Stanisław Sorysa, byłego wicemarszałka Małopolski lub Tadeusza Kwiatkowskiego, byłego starosty dąbrowskiego. Na liście Koalicji Obywatelskiej z ramienia lewicy może być miejsce dla Jakuba Kwaśnego, szefa tarnowskiego samorządu, ale – krążą plotki, że do wielkiej polityki chce wrócić wieloletni poseł SLD z Tarnowa, Krzysztof Janik.

 
Groźny pedofil na wolności. Może przebywać na terenie Małopolski
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 01 lutego 2019 13:09

infope2019Groźny pedofil ze Śląska może przebywać na terenie Małopolski. Policja publikuje jego wizerunek i prosi o pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu. Piotr Boszko został skazany z Art. 200 § 1, czyli za "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczanie się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzanie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania".

 
Łoniowa. Plac zabaw dla najmłodszych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 27 stycznia 2019 19:15

Prawie 50 tysięcy złotych otrzymała gmina Dębno na budowę placu zabaw dla dzieci. - Dzięki temu udało się oddać do użytku taki plac w Łoniowej. To kolejna miejscowość w naszej gminie, gdzie powstał taki plac – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Plac powstał w pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie.

 
Minister Józefa Szczurek – Żelazko nie tylko w regionie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 21 grudnia 2018 15:53

Praca w resorcie zdrowia, udział w posiedzeniach Sejmu oraz działania podejmowane w terenie – tak w telegraficznym skrócie można opisać ostatnie tygodnie minister Jóżefuy Szczurek – Żelazko.
Po raz trzeci Teatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego wypełnił się niezwykłymi Gośćmi. Przyznano statuetki, które z rąk Pani Minister Józefy Szczurek – Żelazko, Pani Urszuli Ruseckiej, Poseł na Sejm RP oraz Pana Wojewody Piotra Ćwika odebrali Pani Helena Maślana – Prezes Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych, Pani Anna Szczepanik, Dziadowicz – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu, Pani Paulina Surman – Prezes Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” oraz Pani Agnieszka Nawrocka – Dyrektor Internat SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Kraków. Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Minister Elżbieta Rafalska oraz Pan Wojewoda Małopolski.

 
Rozmowa z wiceminister Józefą Szczurek – Żelazko, posłem na Sejm RP
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 29 października 2018 21:05

- W parlamencie reprezentuje Pani Ziemię Brzeską w barwach biało – czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości. To wystarczający powód, by wspierać Sławomira Patera na fotel burmistrza Brzeska.

- Sławomir Pater jest jedynym kandydatem na burmistrza Brzeska, który ma konkretny program – wizję rozwoju miasta i gminy. Wizję, która doskonale wpisuje się w strategię rozwoju kraju i w założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości dla województwa małopolskiego. Ma to ogromne znaczenie, bo tylko takie projekty, takie programy rozwoju gminy, będą mogły liczyć na dofinansowanie ze środków krajowych i unijnych. Nie da się tworzyć programu w oderwaniu od rzeczywistości. Program naszego kandydata to same konkrety, a nie ogólniki, nie jakieś fantasmagorie jak u jego rywala.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .