Miliony dla rodzin
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:38

Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko (wiceministrem zdrowia, posłem na Sejm RP).

 
Wszystkie szpitale publiczne z regionu tarnowskiego w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 22:54

Znaczny wzrost wynagrodzeń w służenie zdrowia, w perspektywie kilku lat, efektywniejsze wydawanie środków publicznych, poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych, skrócenie oczekiwania na zabiegi i porady w poradniach specjalistycznych, poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, to najważniejsze efekty reformy służby zdrowia, w ramach wprowadzenia tak zwanej sieci szpitali  - mówiła podczas dzisiejszego spotkania w Bochni z pracownikami służby zdrowia, związkowcami i samorządowcami wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek – Żelazko. Spotkanie zorganizowali: NSZZ „Solidarność”, Civitas Christiana z Bochni oraz Biuro Poselskie  Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek – Żelazko.

 
Rozmowa z wiceminister zdrowia, Józefą Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 20 marca 2017 00:49

- Służbę zdrowia czeka wielka reforma. Jeszcze światła dziennego nie ujrzały ustawy, a opozycja już wieszczy wielką klapę…

- Od kilku miesięcy, czego nie ukrywają nasi polityczni adwersarze, mamy do czynienia z totalną opozycją. Krytykują nas na każdym kroku, przekonują, że prowadzimy kraj na manowce, tymczasem, co potwierdzają eksperci – niezależni ekonomiści i polscy i zagraniczni, jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijanych się krajów w Unii Europejskiej. Tej krytyce poddane są także założenia reformy służby zdrowia. Dość dziwacznie brzmi to w ustach polityków PO i PSL, którzy doprowadzili w ostatnich latach, do zapaści w służbie zdrowia. Pakiet ustaw przygotowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadzi do efektywniejszego wydatkowania środków, skróci kolejki do specjalistów, na zabiegi i operacje planowe.

 
Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 25 stycznia 2017 14:40

aDSC 4408Przed kilkunastoma minutami premier Beata Szydło powołała na stanowisko wiceministra zdrowia poseł Józefę Szczurek- Żelazko. Funkcje obejmie 1 lutego. Będzie wspierała ministra Konstantego Radziwiłła w dziele reformy systemowej służby zdrowia w Polsce. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko od ponad 30 lat związana jest ze służbą zdrowia. Pracowała jako pielęgniarka, odpowiadała w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu za służbę zdrowia, Od kilkunastu lat kieruje szpitalem powiatowym w Brzesku. W tym czasie placówka przeszła gruntowną restrukturyzację.

 
Tarnów. Nowy prezes Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 27 listopada 2016 14:02

Profesor Włodzimierz Bernacki został szefem struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. Był jedynym kandydatem, miał rekomendację lidera formacji, Jarosława Kaczyńskiego. Na ponad 300 delegatów: 251 głosowało na niego, 58 było przeciwnych, a 6 wstrzymało się od głosu, 4 głosy były nieważne.  Poprzedni prezes, poseł Edward Czesak nie może pełnić funkcji szefa okręgu. Statut partii wyklucza możliwość bycia szefem PiS i posłem do PE.

 
Marek Sowa odchodzi z Platformy Obywatelskiej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 listopada 2016 15:37

Marek Sowa, były marszałek województwa małopolskiego, a obecnie Poseł, zmienia barwy partyjne i przechodzi z PO do Nowoczesnej. O swojej decyzji Sowa poinformował na wspólnej konferencji prasowej z Ryszardem Petru. Sowa jest posłem od 2015 roku. Zdobył mandat w okręgu chrzanowskim, otrzymując ponad 20 tysięcy głosów. Wcześniej – od 2010 roku – był marszałkiem województwa małopolskiego, którego radnym był od 2006 roku.

 
Profesor Bernacki na czele regionalnych struktur PiS
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 27 października 2016 17:25

Profesor Włodzimierz Bernacki został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w tarnowskim okręgu wyborczym. Taką decyzję podjął prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Zgodnie ze statutem partii, pełnomocnik wykonuje kompetencje Zarządu Okręgowego pis i Prezesa Okręgowego. Z dniem wczorajszym, z funkcji prezesa został odwołany poseł Edward Czesak. Poseł Czesak kierował partią przez kilka ostatnich lat. Statut Prawa i Sprawiedliwości wyklucza możliwość łączenia funkcji szef struktur okręgowych z pełnieniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Na listopad zaplanowano wybory  władz okręgowych Pis, odbędą się one 13 listopada. W przyszłym tygodniu rozmowa z posłem Edwardem Czesakiem (podsumowanie jego pracy jako prezesa PiS w tarnowskim okręgu wyborczym).

 
Brzesko. Miasto dla nauczycieli
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 15 października 2016 19:07

Tym razem w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, odbyły się uroczystości Gminnego Święta Edukacji Narodowej w Brzesku. Na spotkaniu pojawili się dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele władz miejskich z burmistrzem Grzegorzem Wawryką na czele. Życzenia nauczycielom składała także poseł Józefa Szczurek-Żelazko. - Składam serdeczne życzenia nauczycielom i dziękuję za ich ciężką pracę – mówił w czasie uroczystości burmistrz Grzegorz Wawryka. – Poziom kształcenia w gminnych placówkach stoi na bardzo wysokim poziomie, mamy znakomitych nauczycieli, którzy z wielkim oddaniem kształcą i wychowują nasze dzieci. Oświata od lat jest priorytetem władz, nie szczędzimy pieniędzy na stałą poprawę bazy edukacyjnej, w tym roku na oświatę wydamy blisko 50 milionów złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26

 

dziendziecka2017

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .