Brzesko. Wybory samorządowe 21 października?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 01 lutego 2018 13:55

Wiele wskazuje na to, że już 21 października pofatygujemy się do urn wyborczych. - To najbardziej prawdopodobny termin wyborów. Teoretycznie mogą się one odbyć 21, 28 października lub 4 i 11 listopada. Ten ostatni termin, z racji święta niepodległości i setnej rocznicy wyzwolenia spod zaborów, moim zdaniem, nie wchodzi w rachubę. Raczej na pewno nie będzie to także ostatnia niedziela października, bo wtedy „wyborcza” dogrywka miałaby miejsce 11 listopada. W mojej ocenie będzie to zatem 21 października – mówi naszej redakcji jeden z tarnowskich posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mniej prawdopodobny termin do 4 listopada, ale…

 
Sejmik: Kampania PO-PSL za publiczne pieniądze?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 02 października 2017 19:10

Gazeta Małopolska to nazwa biuletynu informacyjnego, którego pierwszy numer właśnie się ukazał. Wydawcą pisma jest samorząd marszałkowski, a dokładnie rzecz ujmując, zarząd sejmiku małopolskiego. Jakkolwiek sam fakt wydawania pisma o charakterze informacyjnym, kontrowersji może nie budzi, to już nakład i koszty wydania – ogromne. Jak donosi portal PRESS (branżowy portal dla dziennikarzy, specjalistów od marketingu medialnego i PR), pismo wydawane jest w nakładzie miliona egzemplarzy. Sporo zważywszy na fakt, że w  całym województwie małopolskim mieszka niecałe 3.5 miliona osób. Wynika z tego, że jeden egzemplarz gazety wydawany jest na 3.5 obywatela, licząc w tym dzieci, nastolatków, tych co wyemigrowali, a jest ich już chyba kilkaset tysięcy. Opozycja nie ma najmniejszych wątpliwości, że miesięcznik – bo na razie taką częstotliwość wydania ma gazetka – ma charakter propagandowy i ma wesprzeć koalicję w walce o mandaty w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

 
Wszystkie szpitale samorządowe z regionu tarnowskiego znalazły się w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 11 lipca 2017 22:56

PI0 3770Wszystkie szpitale powiatowe (zarządzane przez organy samorządowe) z regionu tarnowskiego (obydwa tarnowskie oraz szpitale powiatowe z Brzeska, Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej) znalazły się w ogólnopolskiej sieci szpitali. – W praktyce oznacza to, że na okres najbliższych kilku lat mają zagwarantowane pieniądze z Budżetu Państwa. Wszystkie wspomniane wyżej placówki spełniły warunki konieczne, by znaleźć się w gronie szpitali sieciowych - mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Piknik Rodzinny i bicie rekordu w Niedźwiedzy
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 23 czerwca 2017 12:35

W ubiegły weekend w Niedźwiedzy odbył się festyn plenerowy pod nazwą Piknik Rodzinny u Źródeł Niedźwiedzia. Organizatorami wydarzenia byli sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko, Klub Strzelecki „Snajper”, jednostka OSP Niedźwiedza i Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy. Patronat honorowy nad piknikiem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dariusz Pitaś zrezygnował z funkcji dyrektor Biura klubuKukiz 15
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 20 czerwca 2017 19:18

Dariusz Pitaś, dyrektor Biura Poselskiego Kukiz 15, mieszkaniec Przyborowa w gminie Borzęcin, odchodzi z polityki. Dariusz Pitaś w oświadczeniu napisał także, że zrezygnował z wice przewodniczenia Stowarzyszeniu na rzecz Nowej Konstytucji. Jak napisał w oświadczeniu jeden z najbliższych współpracowników Pawła Kukiza, był przekonany, że ciężką pracą jest wstanie udowodnić, że pomimo błędów z przeszłości, może pracować do Polski i Polaków. Jego przeszłość była jednak zarzewiem ataków na sam ruch i Pawła Kukiza. Dlatego postanowił odejść z polityki, jakkolwiek nadal będzie swoją pracą i działalnością społeczną wspierał lidera ruchu, którego celem jest upodmiotowienie obywateli.

 
Miliony dla rodzin
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:38

Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko (wiceministrem zdrowia, posłem na Sejm RP).

 
Wszystkie szpitale publiczne z regionu tarnowskiego w sieci
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 22:54

Znaczny wzrost wynagrodzeń w służenie zdrowia, w perspektywie kilku lat, efektywniejsze wydawanie środków publicznych, poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych, skrócenie oczekiwania na zabiegi i porady w poradniach specjalistycznych, poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, to najważniejsze efekty reformy służby zdrowia, w ramach wprowadzenia tak zwanej sieci szpitali  - mówiła podczas dzisiejszego spotkania w Bochni z pracownikami służby zdrowia, związkowcami i samorządowcami wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek – Żelazko. Spotkanie zorganizowali: NSZZ „Solidarność”, Civitas Christiana z Bochni oraz Biuro Poselskie  Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek – Żelazko.

 
Rozmowa z wiceminister zdrowia, Józefą Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 20 marca 2017 00:49

- Służbę zdrowia czeka wielka reforma. Jeszcze światła dziennego nie ujrzały ustawy, a opozycja już wieszczy wielką klapę…

- Od kilku miesięcy, czego nie ukrywają nasi polityczni adwersarze, mamy do czynienia z totalną opozycją. Krytykują nas na każdym kroku, przekonują, że prowadzimy kraj na manowce, tymczasem, co potwierdzają eksperci – niezależni ekonomiści i polscy i zagraniczni, jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijanych się krajów w Unii Europejskiej. Tej krytyce poddane są także założenia reformy służby zdrowia. Dość dziwacznie brzmi to w ustach polityków PO i PSL, którzy doprowadzili w ostatnich latach, do zapaści w służbie zdrowia. Pakiet ustaw przygotowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadzi do efektywniejszego wydatkowania środków, skróci kolejki do specjalistów, na zabiegi i operacje planowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .