Powiat Brzeski. Apel starosty
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 marca 2020 10:14

Żadne restrykcje nie zatrzymają koronawirusa jeżeli sami będziemy zachowywać się nieodpowiedzialnie. Niestety mamy przykłady bezmyślnych zachowań mieszkańców, którzy czas kwarantanny wykorzystują na przykład na załatwianie spraw w urzędzie. Inne  nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do paraliżu brzeskiego SORu, kiedy zgłosił się tam mężczyzna z objawami infekcji i powiedział, że wcześniej pił alkohol z kolegą, który wrócił z Niemiec. Przez to na kilka godzin placówka była sparaliżowana, a pięciu ratowników wylądowało na przymusowej kwarantannie. Ja apeluję o to żeby jednak to zagrożenie potraktować bardzo poważnie, bo największa fala zachorowań dopiero przed nami. Jeśli będziemy zdyscyplinowani to unikniemy dużej epidemii. Tylko dyscyplina może nas uratować – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
Brzesko. SOR był zamknięty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 marca 2020 01:20

Przez kilka godzin Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzesku był nieczynny. Powód – u jednego z pacjentów, który zgłosił się na oddział, podejrzewny jest koronawirus. Dzisiaj wieczorem mężczyzna w średnim wieku, zgłosił się na SOR. Mówił, że ma duszności, miał też wysoką gorączkę. Jak dowiedziała się nasza redakcja został zakwalifikowany, jako pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Pił alkohol z osobą, która wróciła niedawno z Niemiec i mogła być nosicielem wirusa.Pacjent trafił Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. SOR w Brzesku został zamknięty, była konieczna dezynfekcji. Cały personel, który miał kontakt z pacjentem zostanie poddany kwarantannie. Jeśli okaże się że pacjent jest zdrowy, prcaownicy szpitala wrócą do pracy jeśli nie – w domu spędzą 14 dni.

 
Kwalifikacje wojskowe przerwane
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 marca 2020 00:00

Powiatowa Komisja Lekarska dla Powiatu Tarnowskiego informuje, że dzień 13 marca 2020 roku  był ostatnim dniem kwalifikacji wojskowej 2020 r. i tym samym ostatnim dniem działania Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Tarnowskiego. Wezwania wydane przez Wójtów i Burmistrzów osobom do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. tracą ważność. Podobnie rzecz się ma w przypadku kwalifikacji wojskowych prowadzonych w innych powiatach regionu: brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego. Wiele wskazuje na to, że kwalifikacje będą przeprowadzone dopiero po Wielkanocy (najwcześniej, a może dopiero jesienią).

 
Powiat Brzeski. Starosta i gospodarze gmin mówią jednym głosem
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 marca 2020 22:02

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i sanitarne, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy i apelujemy o ograniczenie osobistych wizyt w urzędach gmin, brzeskim Starostwie Powiatowym oraz jednostkach organizacyjnych i prawnych gmin i powiatu – zgodnie apelują: starosta brzeski Andrzej Potępa, burmistrzowie i wójtowie z powiatu brzeskiego.  Pilne sprawy prosimy załatwiać za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz kontaktów telefonicznych. Prosimy, aby w miarę możliwości korzystać z przelewów elektronicznych, a płatności w kasie dokonywać w ostateczności. Osobom oczekującym na załatwienie spraw w Urzędzie przypominamy o zaleceniach służb sanitarnych - oczekujący na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na bezpieczeństwo, winien zachować odpowiedni dystans od innych, co najmniej 1 - 1,5 metra – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
Brzesko. Minister apeluje
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 marca 2020 22:00

O bezwzględne przestrzeganie kwarantanny osób, które wracają zza granicy, zaapelowała właśnie wiceminister zdrowia, brzeska posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Józefa Szczurek – Żelazko. Jej zdaniem tylko w ten sposób możemy zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa. Model zastosowany przez Chiny w Prowincji Wuhan są najlepszym tego dowodem. Włoskie społeczeństwo do tych apeli się nie zastosowało, w efekcie mamy tam ogromny wysyp chorych. Podobnie rzecz się ma w Hiszpanii. Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego było koniecznością. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, ale to jedyna szansa na to, by pokonać jak najszybciej koronawirusa – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Poseł przypomina, że za łamanie kwarantanny grozi mandat do pięciu tysięcy złotych, a nawet areszt.

 
Powiat Brzeski. Paszporty później…
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 marca 2020 23:31

Od poniedziałku, 16 marca 2020 r. do odwołania został zamknięty Terenowy Punkt Paszportowy w  Brzesku. Odbiór paszportu zdeponowanego w wyżej wymienionych Terenowych Punktach Paszportowych będzie możliwy wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych w razie pilnego, udokumentowanego wyjazdu zagranicznego. Złożenie wniosku o paszport przez mieszkańców tych powiatów - w wyjątkowych sytuacjach związanych z udokumentowaną koniecznością pilnego wyjazdu zagranicznego - będzie możliwe w niżej wymienionych siedzibach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym w Tarnowie. Al. Solidarności 5-9.

 
Brzesko Zawody przyszłości
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 marca 2020 11:26

Od kilku lat zarówno MEN, jak i agendy rządowe odpowiedzialne za gospodarkę, prezentują listę dwudziestu zawodów, w których jest i będzie ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Dla szkół powinna to być wskazówka. Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku kształci w zawodach, o istotnym zapotrzebowaniu na krajowym i regionalnym rynku pracy, preferowanych przez MEN – również przez wysokość subwencji: Technik elektryk; Technik mechatronik; Technik mechanik; Technik programista; Elektryk; Ślusarz; Technik budownictwa; Technik robót wykończeniowych w budownictwie; Technik informatyk czy Monter zabudowy i robót wykończeniowych. W najbliższej przyszłości szkoła zamierza rozważyć kształcenie w technikum o specjalności technik spawalnictwa – trwają prace w MEN nad uruchomieniem tego kierunku. Zapotrzebowanie na spawaczy jest ogromne, a szkoła posiada doskonałe warunki do kształcenia w tym zawodzie. - Szkoła, tak jak przedsiębiorstwo, musi elastycznie reagować na potrzeby rynku pracy, potrzeby rodziców, uczniów, a nawet trendy edukacyjne I panującą modę – trafnie ocenia dyrektor Jerzy Soska.

 
Prof. dr hab. Marek Karwala zmarł 13 lutego 2020 r.
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 marca 2020 13:22

Marek Karwala urodził się w Okocimiu. Ukończył technikum i zdał maturę w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Brzesku. Studiował polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej) w Krakowie. W r. 1982 podjął tam pracę – w Instytucie Filologii Polskiej. Najpierw na stanowisku asystenta, potem jako adiunkt. Jego zainteresowania badawcze skupiały się wokół dwóch obszarów – poezji współczesnej oraz sztuk plastycznych. W licznych książkach, artykułach i wykładach sporo miejsca poświecił analizie twórczości ks. Jana Twardowskiego, Józefa Barana, Zbigniewa Herberta i Adama Ziemianina. Przez wiele lat był  jurorem wojewódzkiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, współpracował ze Śródmiejskim Ośrodkiem Kultury w Krakowie, gdzie prowadził wykłady z zakresu literatury współczesnej oraz warsztaty literackie. Wielokrotnie był jurorem i przewodniczącym jury w konkursach literackich oraz recytatorskich, współorganizatorem i uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, prowadził wykłady dla studentów w Sztokholmie i Wilnie. Współpracował z wieloma stowarzyszeniami, fundacjami i instytucjami. Za zasługi w zakresie dydaktyki został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Był autorem 296 haseł encyklopedycznych z zakresu literatury światowej dla Encyklopedii PWN.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 350

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .