Tele – Anioł w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 marca 2020 13:21

Samorząd powiatu brzeskiego będzie realizowała projekt Małopolski Tele-Anioł. Jak mówi starosta brzeski Andrzej Potępa innowacyjny projekt, którego celem jest objęcie opieką niesamodzielnych osób mieszkających w Małopolsce. Pod skrzydła Tele-Anioła trafiło już ponad 7 tys. osób, ale rekrutacja wciąż trwa. Aby dotrzeć do kolejnych potrzebujących wsparcia, władze województwa zaprosiły do współpracy lokalnych partnerów, którzy pomogą w promocji przedsięwzięcia i rekrutacji nowych uczestników. Niedawno w Centrum konferencyjno-szkoleniowym Szpitala im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych wspierających dalszą realizację projektu Małopolski Tele-Anioł. W spotkaniu wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa oraz 13 przedstawicieli małopolskich powiatów i gmin, którzy dołączają do projektu.

 
Zawód z przyszłością - powiat mówi "tak"
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 marca 2020 22:45

Jest "zielone" światło z powiatu brzeskiego. W tym roku nowością w szkole na "Zielonce" w Brzesku (Zespół Szkół Technicznych i Branżowych) jest kształcenie w zawodzie Technik Programista – to jeden z najlepiej zarabiających, najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Aby nim zostać, potrzeba kwalifikacji i umiejętności. Technik programista jest znakomitym wyborem drogi życiowej dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą na komputery oraz lubią przedmioty ścisłe. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.).

 
Brzesko. Minister zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 lutego 2020 12:36

W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w dniu 6 marca wyjątkową lekcję historii pt. " Rotmistrz Witold Pilecki. Święty Polskiego Patriotyzmu" poprowadzi Prezes Fundacji "Łączka", historyk, publicysta, autor książek o Żołnierzach Wyklętych i nierozliczonych zbrodniach komunistycznych, redaktor radiowy i telewizyjny Tadeusz Płużański wraz z grupą historyczną Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci - Pamiętamy! Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Poseł na Sejm RP Pani Józefa Szczurek - Żelazko. Serdczenie zapraszamy. Wstęp wolny.

 
Brzesko. Starosta zaprasza na Targi
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 lutego 2020 11:47

W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbędą się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2020. Zaplanowano je w okresie od 18 do 20 lutego. – Nasze szkoły nie tylko kształcą na bardzo wysokim poziomie, czego najlepszym dowodem są wyróżnienia dla Techników, przyznane w ogólnopolskim rankingach, ale w dodatku w zawodach, które należą do grona poszukiwanych na rynku pracy – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski. Targi Edukacyjne to doskonały sposób dotarcia z ofertą do licznego grona uczniów. Przedsięwzięcie to od wielu lat jest organizowane z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych (wcześniej gimnazjalistach), celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokona Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

 
Z brzeskiego MPEC-u na prezesa w Rzeszowie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lutego 2020 23:28

Paweł Majewski został dyrektorem Elektrociepłowni w Rzeszowie – czytamy w komunikacie PGE Energia Ciepła. Zastąpił dotychczasowego dyrektora rzeszowskiej elektrociepłowni Grzegorza Gilewicza. Paweł Majewski, który jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Warto dodać, że ukończył też studia podyplomowe MBA z zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 
Prezydent gościł w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lutego 2020 13:46

Prezydent RP w środę gościł w województwie małopolskim. Uczestniczył m.in w uroczystej sesji Rady Miasta Zakliczyn, podczas której odebrał tytuł honorowego obywatela gminy. Andrzej Duda odwiedził również zakłady Can-Pack w Brzesku, produkujące opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego oraz chemicznego.

 
Urząd Marszałkowski wesprze koncert na brzeskim Rynku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 31 stycznia 2020 22:34

Doskonale przygotowany i umotywowany wniosek starosty brzeskiego Andrzeja Potępy znalazł uznanie ekspertów z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Początkowo na symfoniczny koncert Queen zarząd województwa małopolskiego miał przekazać czterdzieści tysięcy złotych. - Uznaliśmy jednak, że takie wydarzenie trzeba wesprzeć w sposób wyjątkowy. Tym bardziej, że powiat brzeski już w ubiegłym roku potrafił udowodnić, że organizuje imprezy plenerowe na bardzo wysokim poziomie artystycznym i logistycznym – mówi naszej redakcji wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. Ostatecznie dotacja do koncertu Queen Symfoniczne wyniesie 60 tysięcy złotych. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Brzesku, zaplanowano na 20 czerwca 2019 roku.

 
Powiat Brzeski. Inwestuje na północy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 stycznia 2020 21:35

Dwa duże zadania drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych zaplanował powiat brzeski w tym roku. Jest to droga powiatowa w Przyborowie, w gminie Borzęcin oraz droga w Sufczynie, Perłe i Biadolinach Szlacheckich w gminie Dębno. W ramach tych inwestycji zaplanowano nie tylko modernizację jezdni, ale także budowę chodników, zatok przystankowych całej infrastruktury drogowej. Konturujemy także programy duże projekty edukacyjne. Są to bardzo duże środki – pozyskaliśmy na nie ponad 10 milionów złotych – wylicza starosta Andrzej Potępa. Mamy przygotowaną dokumentację na remont dróg powiatowych w Gminie Szczurowa. Przygotowywany jest także wniosek na drogę Przyborów – Borzęcin.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 350

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .