Policjanci ustalili sprawcę kolizji w Jadownikach, który zbiegł z miejsca zdarzenia
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 27 stycznia 2020 22:32

Policjanci z Brzeska ustalili dane mężczyzny, który doprowadził do kolizji z dwoma innymi pojazdami, po czym uciekł z miejsca. 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

 
20 czerwca wielki koncert. Queen na zaproszenie Powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 stycznia 2020 22:45

Szykuje się nam kolejna wielka uczta. W czerwcu, za sprawą Starostwa Powiatowego, powieje znowu kulturą wysoką. Rozmowa z Andrzejem Potępą, starostą brzeskim.

 
Powiat brzeski. Srebrne Szkoły z awansem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 stycznia 2020 21:00

Poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Spośród nich wybrano 500 liceów oraz 300 techników, które otrzymały tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły. Adresatami Rankingu są uczniowie klas ósmych, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

 
Przed nami kolejna XV już edycja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 stycznia 2020 00:00

Weekend upłynie w Brzesku pod znakiem kolęd. Przed nami kolejna XV już edycja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który odbędzie się 18 i 19 stycznia 2019 roku. Tym razem gościny uczestnikom zmagań udzieli Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego; maksymalnie trzy podmioty wykonawcze z danej instytucji. Dodajmy, że od wielu lat zmaganiom artystycznym patronuje starosta brzeski – Andrzej Potępa.

 
Policjanci z Brzeska ratowali pobitego mężczyznę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 stycznia 2020 23:50

Zakrwawionego 34-letniego mężczyznę zastali policjanci w jednym z domów w miejscowości Jadowniki. Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony butelką w głowę przez swojego znajomego. Rannemu mężczyźnie z pomocą przyszli policjanci, którzy do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego tamowali silne krwawienie.

 
Powiat Brzeski. Projekt unijny w szkołach
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 stycznia 2020 21:47

Niedawno zakończył się ostatni etap w ramach programu Erasmus+, projektu „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość”, w którym uczestniczył Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. Uczniowie z klasy 3TBG (10 osób) grupy budowlanej oraz 3bb (5 osób) monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestnicząc w projekcie wyjechało na praktyki zawodowe do Niemiec do Lipska na 4 tygodnie. Chłopcy realizowali swoje praktyki w dużej firmie budowlanej Forβbohm&Shöne, z którą nasza szkoła od lat współpracuje i realizuje projekty unijne. Jest to chyba najlepsze świadectwo tego, że nasi uczniowie spisują się na medal za każdym razem.

W trakcie uroczystego wręczenia praktykantom certyfikatów prezes firmy M. Forβbohm dziękował praktykantom za rzetelną wiedzę oraz właściwe wykonywanie zadań praktyki, wzorową postawę, punktualność. Życzyłby sobie, aby uczniowie naszej szkoły przyjeżdżali częściej na praktyki do jego firmy, ponieważ każda grupa pozostawia po sobie miłe wspomnienia, dowody fachowej wiedzy w postaci efektów dobrze wykonanej pracy oraz każdego dnia ich postawa pokazuje wysoką kulturę osobistą.

 
Brzesko. Nowy żłobek i przedszkole
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 stycznia 2020 21:04

Wyspa Skarbów czyli Nowy Żłobek i Przedszkole w Brzesku oficjalnie zainaugurowały swoją działalność we wtorek – 7 stycznia 2020 roku. Atutem tego miejsca jest nie tylko doskonałe położenie (w centrum Brzeska, na osiedlu Władysława Jagiełły 10-11, ale także doskonałe wyposażenie, nowocześnie urządzone sale i przyjazna dziecku atmosfera. Wszyscy zainteresowani ofertą rodzice  mogą się zgłaszać osobiście: 33-800 Brzesko, osiedle Jagiełły 10 – 11 (niedaleko Biedronki i Centrum Handlowego) lub telefonicznie ( tel. 538-313-020 ). – Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.

 
Jadowniki. Strażackie auto od ministra
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 stycznia 2020 12:27

Blisko osiemset tysięcy złotych kosztował nowy samochód pożarniczy, o który wzbogaciła się jednostka OSP w Jadownikach. Niemal w całości zakup sfinansowano ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. W uroczystości przekazania auta uczestniczyli m.in.  druh Józef Mól, druh Zbigniew Serwatka, druh Michał Loranty, druh Wojciech Podleś oraz Komendant Gminny druh Krzysztof Rachwał i Prezes Zarządu Gminnego druh Marian Czarnik. W tym gronie byłą także Marta Malec – Lech, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która pozyskała na ten cel środki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 350

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .