Brzesko. Kolędowanie ze starostą
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 21:43

Przed nami kolejna XV już edycja Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który odbędzie się 18 i 19 stycznia 2019 roku. Tym razem gościny uczestnikom zmagań udzieli Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego; maksymalnie trzy podmioty wykonawcze z danej instytucji. Dodajmy, że od wielu lat zmaganiom artystycznym patronuje starosta brzeski – Andrzej Potępa.

 
Miłosz pierwszym mieszkańcem powiatu brzeskiego w 2020 roku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 21:40

Ważył w momencie urodzenia 3270 gramów i miał 54 centymetry długości – mowa o pierwszym dziecku urodzonym w Brzesku. To Miłosz Pleszczyński z Bucza. Na świat przyszedł 1 stycznia 2020 roku, po godzinie 14. Otrzymał 10 punktów skali Apgar.  Jego rodzicami są Sabina i Marcin Pleszyńscy – to ich trzecie dziecko. 

 
Tarnów. Opłatek z Jarosławem Gowinem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 20:37

porozumienie 2Członkowie i sympatycy Porozumienia spotkali się w Tarnowie na spotkaniu opłatkowym z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina. Były świąteczne i noworoczne życzenia oraz kolędy zaśpiewane wspólnie z zespołem Mogilańskie Wierchy. Lider partii dziękował za wielkie zaangażowanie w wyborach. Złożył wszystkim życzenia w imieniu swoim, władz partii i kluby poselskiego. - Mam nadzieję, że Nowy 2020 Rok przyniesie wszystkim więcej radości. Powodzenia w życiu zawodowym i osobistym dla Was, waszych rodzin, bliskich i znajomych – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

 
Powiat Brzeski. Ogólniak z patronatem
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 grudnia 2019 23:57

Patronat akademicki Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie nad kierunkowym procesem edukacyjnym Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku w obszarze mediów i komunikacji społecznej, to kolejne działanie mające na celu wzmocnienie oferty edukacyjnej szkoły. - Chcemy nie tylko kształcić na wysokim poziomie, ale także dać młodzieży szansę na współprace z uczelniami wyższymi, już na poziomie szkoły średniej – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa. Umowa o współpracy podpisana 17 grudnia 2019 przez ks. dra hab. Michała Drożdża, prof. UPJPII Dziekana WNS UPJPII, Dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej dr Katarzynę Drąg oraz Dyrektor ZSP Nr 1 w Brzesku Dorotę Jedlińską pozwoli na wzbogacenie wiedzy, doświadczeń i kompetencji uczniów klasy dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w ZSP Nr 1 w Brzesku w zakresie mediów i komunikowania społecznego oraz promocję Uczelni i jej uniwersyteckiej oferty jako pomocy w wyborze dalszego kierunku kształcenia uczniów.

 
Brzesko. Nowe auto dla policji
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 grudnia 2019 23:54

Niedawno brzeska policja wzbogaciła się o nowy, nieoznakowany radiowóz marki Volkswagen Caddy. Nowy pojazd kosztował około 71 tysięcy złotych, w całości został sfinansowany z budżetu Policji. Samochód będzie służył technikom kryminalistyki - policjantom, którzy na miejscu zdarzeń zabezpieczają ślady. Samochód ma na wyposażeniu agregat prądotwórczy. Z pewnością przyda się podczas wielogodzinnych oględzin prowadzonych często po zmroku. Nowy pojazd zastąpi wysłużonego peugeota, który do tej pory służył policjantom.

 
Brzesko. Minister dla szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:50

Dzisiaj oficjalnie flota pojazdów brzeskiego szpitala wzbogaciła się o nowa karetkę. Dzięki zabiegom starosty brzeskiego Andrzeja Potępy oraz wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko, pojazd trafił do Czchowa. Nowa karetka jest na stanie  Zespołu Ratownictwa Medycznego w Czchowie.  Dodajmy, że pieniądze na jej zakup karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia.  – Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzymał pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200. Na ten cel Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 80 milionów zł –  mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia i poseł na Sejm RP.

 
Brzesko. Powiatowe zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 grudnia 2019 17:03

W Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu plastycznego. Przedmiotem oceny był wykonany grupowo transparent informacyjny pn.: "Młodość wolna od nikotyny”. Konkurs ten zorganizowany był w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypadł w tym roku na 21 listopada. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku, a Patronat nad inicjatywą objął Starosta Brzeski, który także ufundował nagrody dla laureatów i uczestników.

 
Z Brzeska do Sejmu
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 21 grudnia 2019 00:00

Niedawno w Sejmie gościła grupa młodzieży z Brzeska. Do stolicy pojechali na zaproszenie wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Brzeskiej, Bocheńskiej, Tarnowskiej i Dąbrowskiej, Józefy Szczurek – Żelazko. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Sejmu i Senatu, podpatrzenia na czym polega praca parlamentarzysty polskiego. Był spacer korytarzami sejmowymi, spotkanie na galerii sali plenarnej Sejmu RP, ale także możliwość zaglądnięcia za „kulisy”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 350

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .