Wigilijne Spotkanie zorganizowane przez Restaurację Galicyjska i parafialny oddział Caritas
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 grudnia 2019 12:39

To już wieloletnia tradycja. Wigilijne Spotkanie zorganizowane przez Restaurację Galicyjska i parafialny oddział Caritas wpisało się w pejzaż Brzeska i regionu. Warto dodać, że w tegorocznej wigilijnej kolacji uczestniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz władze samorządowe miasta i powiatu na czele ze starostą Andrzejem Potępą. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o samotnych i potrzebujących. Podziękowania jeszcze raz dla Pań z brzeskiego oddziału Caritas i Państwu Kuralom za ich wielkie dzieło pomocy potrzebującym – mówiła podczas spotkania wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko. Trwają zapisy – patronuje starosta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 grudnia 2019 22:33

Tylko do 24 grudnia można zgłaszać swój udział w jubileuszowym XV Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który odbędzie się w dniach 18-19.01.2020 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego; maksymalnie trzy podmioty wykonawcze z danej instytucji. Dodajmy, że od wielu lat zmaganiom artystycznym patronuje starosta brzeski – Andrzej Potępa.

 
Adam Kwaśniak został nowym szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 grudnia 2019 22:31

Adam Kwaśniak został nowym szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Brzesku. Nowy szef klubu to wieloletni działacz samorządowy, od wielu kadencji radny miejski, szef zarządu Osiedla „Stare Miasto” w Brzesku, zaangażowany w sprawy lokalne. Adam Kwaśniak należy do PiS niemal od założenia partii przez braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Zastąpił na tym stanowisku, po roku pełnienia funkcji, radnego Jarosława Sorysa, który startował w wyborach na posła na Sejm RP. Przypomnijmy, że mieszkańcy miasta i gminy „wybatożyli” go dość srogo. Uzyskał w gminie stosunkowo kiepski wynik.

 
Wypadek na A4. Pięć osób rannych po zderzeniu trzech aut
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 grudnia 2019 07:14

W sobotę, 14 grudnia, tuż przed godz. 6:00 na autostradzie A4 między węzłem Brzesko a węzłem Tarnów Mościce doszło do poważnego wypadku - bus zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. W wyniku wypadku co najmniej 5 osób zostało rannych. Na miejscu lądował helikopter LPR. Zablokowana jezdnia w kierunku Rzeszowa oraz lewy pas jezdni w kierunku Krakowa.

 
Z Brzeska na muzyczne sceny
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 grudnia 2019 20:53

Z nami II etap Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Jose Song. Uczennice LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Emilia Gawenda oraz Aleksandra Kurek zaprezentowały się pięknie w swoich utworach. Z niecierpliwością czekamy na decyzję szanownego jury, kto z 60 osób wybranych z całej Polski weźmie udział w Gali Zwycięzców, która odbędzie się 22 listopada. A oto jak udział w konkursie wspominają same jego uczestniczki: „Miałyśmy okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne w kolejnym etapie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Jose Song w Bielańskim Centrum Kultury w Warszawie. Uczestnicy Szkół Ponadpodstawowych z całej Polski prezentowali się w repertuarze obcojęzycznym w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim lub hiszpańskim. Było to dla nas niezapomniane przeżycie. Poznałyśmy wielu wspaniałych ludzi i zdobyłyśmy nowe cenne doświadczenia. Stres, który odczuwałyśmy przed występem, na scenie zniknął całkowicie. To był dzień pełen wrażeń i wzruszeń. Jesteśmy wdzięczne pani profesor Dorocie Wodzie za pomoc w rozwijaniu naszych umiejętności językowych połączonych z talentem muzycznym, za wsparcie oraz za zarażenie nas pasją do języka niemieckiego i piosenki niemieckojęzycznej.”

 
Brzesko. O historii
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 listopada 2019 20:48

Na zaproszenie doktora Piotra Dudy gościli w naszym mieście przedstawicieli Ośrodka KARTA. Misją fundacji jest: „Odkrywanie, chronienie i upowszechnianie historii widzianej z perspektywy jednostki”. Realizowane jest to „w taki sposób, że przeszłość staje się źródłem zrozumienia, buduje wspólnotę obywatelską, wspiera pojednanie.” Początki tej pozarządowej organizacji sięgają „Stanu Wojennego”, kiedy to w styczniu 1982 r. zaczęto wydawać „Kartę” jako podziemną gazetkę publicystyczną. Rok później zespół redakcyjny rozpoczął cykl wywiadów z osobami internowanymi, więźniami politycznymi, którzy odzyskiwali wolność. W związku z tym działacze i redaktorzy pisma byli szykanowani przez władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Z początkiem transformacji ustrojowej zarejestrowana została Fundacja Ośrodka KARTA, która nieprzerwanie realizuje swoje zadania statutowe. 14 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku odbyła się pierwsza część spotkania z KARTĄ.

 
Brzesko. Inwestycja rozliczona
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 listopada 2019 22:04

Rozliczono już ocieplenie budynku brzeskiego Starostwa Powiatowego. To była bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia samorządu: z jednej strony oszczędności, z drugiej poprawa wizerunku. Remont budynku przy ulicy Głowackiego 51 w Brzesku, w którym mieści się siedziba Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Brzesku finansowany był w dużej mierze z dotacji unijnej. Od wielu lat mówiło się o potrzebie ocieplenia budynku przy ulicy Głowackiego w Brzesku, w którym znajduje się siedziba Starostwa Powiatowego w Brzesku i Urzędu Miejskiego. Termomodernizacja pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Z audytu energetycznego wynika, że oszczędności będą sięgały nawet 60 procent – podkreśla starosta Andrzej Potępa.

 
Ty też możesz pomóc Annie Klimek
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 listopada 2019 22:56

Ania Klimek to 27 letnia, kobieta, mająca wiele planów na życie, które pokrzyżowała ciężka, nieuleczalna i postępująca choroba, jaką jest Stwardnienie Rozsiane. Choroba ograniczyła jej sprawność, z osoby aktywnej stałam się osobą wymagającą pomocy od innych osób. Są dni kiedy jest jej bardzo ciężko, ale nie poddaję się, tylko walczy, by być jak najdłużej samodzielna. - W walce z chorobą próbowałam już wszystkiego. W ostatnim czasie dowiedziałam się o nowej metodzie leczenia, jaką jest zabieg CCSVI – mówi naszej redakcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 350

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .