Brzesko. Zawody strzeleckie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 listopada 2019 20:09

Stowarzyszenie „Braterstwo Broni - Tobie Ojczyzno” zaprasza na zawody strzeleckie, które odbędą się 24 listopada 2019 roku na strzelnicy Komendy Powiatowa Policji w Brzesku. Zawody są organizowane w ramach imprezy charytatywnej „Wszyscy dla Górala”, którą patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Brzesku. W trakcie imprezy odbędzie się m.in. statyczny pokaz Wojska Polskiego, pokaz pierwszej pomocy, do dyspozycji będzie kuchnia polowa. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy – mówi Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

 
Brzesko. Uczniowie w Niemczech
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 listopada 2019 00:00

Kolejna grupa uczniów ZSP nr 2 w Brzesku wyjechała na praktyki zawodowe do Niemiec. Tym razem wyjechało 15 osób z branży budowlanej, z klas 3 TBG (10) i 3 bb(5). Chłopcy realizują praktyki w ramach projektu „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” Praktyki będą trwały 4 tygodnie. Praktyka zawodowa umożliwi uczestnikom konfrontację, poszerzanie i pogłębianie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie technik budownictwa. Podczas odbywania praktyki zawodowej zapoznają się z funkcjonowaniem firmy budowlanej w warunkach gospodarki rynkowej. Ponadto udoskonalą umiejętność swobodnego posługiwania się językiem niemieckim i uzyskają umiejętności zgodnie z przewidzianymi w szczegółowych celach kształcenia.

 
Brzesko. Apel starosty
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 listopada 2019 21:55

Dnia 11 Listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 101.rocznicę, odzyskania niepodległości, nie zapomnijmy o tych, co walczyli byśmy żyli w wolnym i demokratycznym kraju. W tym dniu możemy okazać nasze przywiązanie do Ojczyzny, szacunek dla Niej oraz patriotyzm poprzez wywieszenie flagi Polski. Zachęcamy do tego mieszkańców – niech 11 listopada w naszych miejscowościach dominują biało-czerwone barwy. Zachęcam do tego wszystkich mieszkańców Brzeska i całego 7powiatu – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
Brzesko. Zbiórka z ministrem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 listopada 2019 21:19

Przez dwa dni: 1 i 2 listopada kwestowano na brzeskich cmentarzach. Po raz kolejny biorę udział w tej szczytnej akcji. Cieszy mnie, że są tacy ludzie jak członkowie Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku. Osoby, które od lat, bezinteresownie, organizują zbiórki pieniędzy. Z wielkim szacunkiem i uznaniem się do nich odnoszę. Dziękuje im za to wielkie zaangażowanie, jednocześnie deklaruję wszelką pomoc i wsparcie – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Warto dodać, że w gronie kwestujących byli także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz samorządowcy miejscy i powiatowi.

 
Powiat Brzeski. Zima im nie straszna
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 listopada 2019 22:27

Jestesmy przygotowani do zimy, mówię o przygotowaniach do odśnieżania dróg powiatowych i chodników – zapewnia starosta brzeski Andrzej Potepa. Funkcjonowanie Powiatu Brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych” było tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 5 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Brzesku. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele gmin, służb, inspekcji, straży, oświaty, Nadzoru Wodnego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedsiębiorstw dostarczających energię elektryczną i gaz.

 
Plan transportu zbiorowego w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 listopada 2019 00:00

Działając na podstawie art. 10 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. 2018 poz. 2016), Starosta Brzeski zawiadamia, iż opracowany projekt Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Brzeskiego wyłożony został do publicznego wglądu w formie papierowej w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brzesku, ul. Piastowska 2b, pok. 112, w godzinach urzędowania tj.:

 
Powiat kształci fachowców
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 listopada 2019 00:00

Ponad 3,6 mln złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego – taką kwotę dofinansowania otrzymał samorząd powiatu brzeskiego na realizację kolejnego projektu edukacyjnego. Promesę z rąk wicemarszałek województwa małopolskiego Anny Pieczarki odebrał w Tarnowie wicestarosta brzeski Maciej Podobiński.

 
Poręba Spytkowska. Pieniądze od marszałka
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 października 2019 19:42

W Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej IX Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. Organizatorami Przeglądu było Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Świetlica Wiejska w Porębie Spytkowskiej, działająca w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, jako część projektu pod nazwą „Dom Rękodzieła”, oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Celem Przeglądu jest rozwijanie oraz kultywowanie dorobku kulturalnego, tj. rękodzieła i kuchni regionalnej mieszkańców miejscowości Poręba Spytkowska i okolic, które jednocześnie jest formą podkreślenia przynależności do środowiska lokalnego, a także zachęcanie do podjęcia współodpowiedzialności za rodzimą kulturę. Spotkanie jest również formą zachęcenia młodego pokolenie do poznawania kultury ludowej, tradycji i wartości cenionych w naszych domach od pokoleń, na których wzorowali się wielcy Polacy, które podobnie jak i naturalne środowisko powoli zanika i odchodzi w zapomnienie. Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne realizuje Projekt pod nazwą „Dom Rękodzieła”, w ramach którego były i są prowadzone warsztaty rękodzielnicze w Świetlicy Wiejskiej Poręba Spytkowska dla wszystkich zainteresowanych o tematyce: bibułkarstwo, decoupage, foamiram, filcowanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 350

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .