Reklama
Region: Będzie blokada Łapczycy?
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 29 sierpnia 2013 21:21

PTR_3479Mieszkańców Łapczycy i samorządowców gminy Bochnia zbulwersowała wiadomość, że na autostradę A-4 na odcinku Szarów-Tarnów, mimo planowanego wprowadzenia od września b.r. opłat, nadal nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe o tonażu powyżej 12 ton.

 


Istnieje realne niebezpieczeństwo, że lobby związane z Platformą Obywatelską przeforsuje w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dalszy zakaz użytkowania najnowszego odcinka autostrady A-4 przez ciężkie samochody. Tak więcej nadal będą one jeździły przez Łapczycę i Gorzków, a także pozostałe miejscowości na tej trasie. Dzieje się tak mimo, że od kilku tygodni czynny jest zjazd z węzła „Brzesko”, a A-4 w Tarnowie kończy się na drodze krajowej o odpowiednich parametrach technicznych. -  Niezwykle wymowne jest milczenie w tej sprawie władza powiatu bocheńskiego, którego mieszkańcy także odczuwają skutki ustaleń decydentów z Krakowa i Warszawy. Mieszkańcy Łapczycy są zdeterminowani. Czują się oszukani, gdyż przez wiele lat w GDDKiA i Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zapewniano ich, że autostrada rozwiąże problem bezpieczeństwa ludzi. Jak widać, nie powstała obwodnica Łapczycy i ze względu na sytuację gospodarczą kraju na pewno szybko nie powstanie. Jednakże dalsze zakazywanie pełnego wykorzystania autostrady zakrawa na sabotaż, gdyż przejeżdżające tą drogą pojazdy ciężarowe byłyby źródłem dodatkowych dochodów budżetu państwa (system VIATOLL). 

Samorząd gminy Bochnia wysłał do Ministerstwa, Wojewody, Marszałka i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stanowcze pismo w tej sprawie. Jednocześnie mieszkańcy ponownie grożą blokadą drogi krajowej – mówią w gminie Bochnia. Na razie zbierane mają być podpisy do władz centralnych o zmianę tej niefortunnej, nielogicznej i zagrażającej ich bezpieczeństwu decyzji. – Mam nadzieję, że nie przeważą znowu partykularne interesy politycznych lobbystów. Życie i zdrowie mieszkańców powinno być najważniejsze, bez względu na partyjne koneksje – mówi Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia.

[mir]


Komentarze (5)

Pseudonim : polok 29 sierpień 2013 22:25
zrobcie se obwodnice łapczycanie w końcu,
Pseudonim : Leon 30 sierpień 2013 08:01
Myślę że Łapczycanie mają rację . Absurdalne jest to że Tarnów nie godzi się na wpuszczanie aut do miasta przecież zjazd z autostrady jest prawie za miastem a droga dojazdowa do tego zjazdu posiada 3 pasy ruchu w każdą stronę i jest w okolicy obwodnicy Tarnowa. Skandaliczne zachowanie władz Tarnowa. Brzesko też by odżyło gdyby ci bandyci w tirach( nie wszyscy nimi są ale zdecydowana większość) omijali naszą wioskę.
Pseudonim : Mati 02 wrzesień 2013 07:56
Leon zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo- racje masz jeśli chodzi o Tarnów, który tak naprawdę blokuje w chwili obecnej wjazd samochodów przekraczających DMC 12 ton i to jest głupie!!!!! Ale proszę Cię nie nazywaj kierowców samochodów ciężarowych bandytami!!! Nie zgodzę się, że większość z nich to Bandyci raczej jak w każdej jakiejś społeczności to niewielki odsetek! Dzięki nim masz wiele rzeczy w domu, kieszeniach, pracy itp. Jeśli chodzi o wypadek w Łapczycy to niebyła wina kierowcy samochodu ciężarowego, mam nadzieję, że również i nie kierowcy busa. Szkoda tych ludzi wszystkich współczuję rodzina, jak i Wam mieszkańcom Łapczycy, ale proszę nie obwiniajcie kierowców ciężarówek bo oni jak każdy z nas wykonują swoją pracę, a nie ich winą jest, że nie mogą jechać autostradą czego by bardzo chcieli. Nie uważam, że kierowcy ciężarówek to bandyci, moim zdanie więcej bandytów jeździ samochodami osobowymi, lub tacy którzy nie umieją sobie poradzić w różnego typu sytuacjach, co miałem okazje widzieć na autostradzie podczas ulewy- jak można się zatrzymywać pod wiaduktami blokując większość pasów..... dla mnie to jest nie pojęty..... i takie zachowanie może dopiero doprowadzić do katastrofy.
P.S.
Wcale nie jestem kierowcą ciężarówki.
Pseudonim : Grzesiek 02 wrzesień 2013 19:15
Człowieku bandytów dawno pozamykano albo się rozbili jeśli nie potrafisz jeździć i uważasz się za najlepszego kierowcę na świecie to nigdy nie zrozumiesz kierowców "TIRów" miej troszkę szacunku dla ludzi z doświadczeniem na drogach.
Pseudonim : mariusz 02 wrzesień 2013 21:38
w ogolę samochody ciężarowe powinny mieć zakaz wjazdu na autostradę w Brzesku niech sobie wpuszczają w Tarnowie

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .