Iwkowa. Niebawem poznamy laureatów
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 06 listopada 2018 21:28

Po raz kolejny Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej ogłosił konkurs „Człowiek Roku” i Firma Roku”. Laureatów poznamy niebawem. Konkurs organizowany jest w kilku kategoriach:  Przedsiębiorca (zatrudniający do 3 pracowników);  Przedsiębiorca (zatrudniający powyżej 3 pracowników);  Społecznik; Gospodarz;  Ambasador Gminy Iwkowa. - Celem konkursu jest prezentacja i promocja osób fizycznych oraz prawnych (firm) z terenu Gminy Iwkowa, które w sposób istotny i ponadprzeciętny swoją pracą przyczyniły się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej oraz rozsławienia imienia i autorytetu Gminy tłumaczy wójt Bogusław Kamiński.

 
Iwkowa. Niepodległej...
WYDARZENIA - Iwkowa
niedziela, 04 listopada 2018 00:15

To będzie wyjątkowa a uroczystość. Wójt Gminy Iwkowa Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej serdecznie zapraszają na UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI I ZAKOŃCZENIA ROKU JÓZEFA KOSAKOWSKIEGO. A wszystko już  10 listopada 2018 r. o godz. 15. -sobota w budynku szkoły (sala gimnastyczna).

 
Iwkowa. Dotacje na OSP
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 31 października 2018 23:06

Dwie jednostki OSP z gminy Iwkowa otrzymały dotację w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2018". Zadanie współfinansowano ze środków z budżetu Województwa Małopolskiego oraz budżetu Gminy Iwkowa. W ramach środków z programu „Bezpieczna małopolska 2018" OSP otrzymały: OSP W Porąbce Iwkowskiej - Agregat prądotwórczy HONDA EA 300 N2 AVR, Maszt oświetleniowy PELI 9490 RALS, Ubrania strażackie specjalne, buty .hełmu, kominiarki, rękawice. OSP w Iwkowej - Detektor jed noga zowy DRAG ER PAC 3500 CO, Sygnalizatory bezruchu DRAGER BODYGARD 1000K oraz Aparaty powietrzne M5A AIR GOFIX RO Auto MaXX .

 
Kąty. Rywalizowali w sztafecie i ćwiczeniu bojowym
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 25 sierpnia 2018 11:02

Spore umiejętności bojowe zaprezentowali druhowie z gminy Iwkowa, którzy 12 sierpnia 2018 roku, na stadionie KS Olimpia w Kątach, rywalizowali w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Organizatorem zmagań była jednostka OSP w Wojakowej i Urząd Gminy w Iwkowej przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury.

 
Iwkowa. Blisko 5200 złotych w przeliczeniu na mieszkańca
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 22 sierpnia 2018 11:08

Dokładnie 5189 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca to wartość inwestycji realizowanych w gminie Iwkowa w ramach Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych oraz funduszy rolnych – wynika z danych, które właśnie opublikował samorząd województwa małopolskiego. To najlepszy wynik w powiecie brzeskim. – Te dziewięć projektów, o których mowa w tym zestawieniu opiewają na ponad 28.2 miliona złotych. Pozyskane przez nas dotację wynoszą prawie 19 milionów złotych – wylicza Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa.

 
Iwkowa. Rekrutacja trwa przez cały czas
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 05 czerwca 2018 01:00

W kilku dziedzinach gmina Iwkowa jest liderem działań o charakterze społecznym, kulturalnym czy inwestycyjnym na terenie powiatu brzeskiego, a nawet szerzej: subregionu tarnowskiego. Tak jest chociażby w sferze polityki senioralnej.

 
Iwkowa. Rusza wielki projekt kanalizacyjny i wodociągowy
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 30 maja 2018 22:49

Ponad 26 milionów złotych będzie kosztowała budowa sieci kanalizacyjnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Iwkowej. Gmina chce też rozbudować sieć wodociągową. Budowa sieci została podzielona na trzy części. – Chcemy docelowo wybudować sieć kanalizacji wszędzie tam, gdzie  z racji zwartej zabudowy jest to możliwe. Dlatego oczyszczalnia ścieków została zlokalizowana w najniższym punkcie naszej gminy, w Kątach, niedaleko granicy z gminą Łososina Dolna. Tam jest zlewania z całej gminy. Wszelkie pozwolenia na budowę oczyszczalni ścieków już mamy. Teren który teraz chcemy skanalizować to obszar Kąty Wieś – wzdłuż linii kanalizacyjnej do Porąbki Iwkowskiej Połomia i Iwkowej. Iwkowa jest najbardziej zurbanizowana, domy są stosunkowo najbliżej siebie. Jak dojedziemy do Iwkowej to w tej miejscowości podłączymy kilkaset domów. Pozwoli to na skanalizowanie dwóch trzecich Iwkowej. Pozostanie nam tylko pociągnięcie nitki w kierunku Iwkowej – Nagórza i kilku mniejszych przysiółków – przypomina wójt Bogusław Kamiński. Realizacja zadnia potrwa jakieś trzy lata. Sama dotacja unijna opiewa na ponad 15 milionów złotych.  Nie mniej ważną inwestycją jest dalsze wodociągowanie gminy.

 
Iwkowa: Droga z dwoma koncepcjami
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 24 stycznia 2018 22:20

Kolejne dwie koncepcje przebiegu drogi krajowej K-75 Brzesko – Nowy Sącz przedstawiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jedną koncepcję, z drobnymi korektami, gotowa jest zaakceptować  gminę Iwkowa. Mowa o propozycji przebiegu trasy na pograniczu z sąsiednią gminą Czchów. – Samorząd naszej gminy wychodzi z założenia, że budowa nowej drogi, zwanej popularnie „Sądeczanką” jest wymogiem czasu. Koncepcja budowy drogi, która będzie przebiegała przez Iwkową, jest szansą na rozwój gospodarczy. Nasz region jest atrakcyjny pod względem turystycznym. Do tej koncepcji mamy tylko jedną uwagę – chcemy by w projekcie uwzględniono skrzyżowanie z drogą powiatową (Tymowa – Iwkowa ). Mowa o takim rozwiązaniu komunikacyjnym przy restauracji ZIBI – mówi naszej redakcji Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa. Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła ponad 20 koncepcji przebiegu nowej jezdni. Wszystkie te propozycje zostały jednak odrzucone przez lokalne samorządy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .