Szczurowa. Biblioteczne spotkania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 11 grudnia 2018 19:48

Od 116 lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci oraz wielu dorosłych. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu czyli Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo: „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

 
Gmina Szczurowa. Nominacja dla seniorki
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 08 grudnia 2018 09:16

Zofia Solak ze Strzelec Wielkich została nominowana do tytułu Seniora roku 2017 w XII Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem- Senior Roku 2017” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Ideą Plebiscytu jest promowanie i nagradzanie aktywnych seniorów, którzy nie zwracając uwagi na upływający czas realizują własne pasje, dają siebie innym, kreują otaczającą rzeczywistość. Plebiscyt jest pierwszym w skali Polski konkursem, pozwalającym wyłonić wyjątkowych seniorów, którzy aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku czy są liderami lokalnych społeczności.

 
Szczurowa. Nowy szef samorządu gminnego
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 23 listopada 2018 19:57

Marek Biernat został przewodniczącym Rady Gminy w Szczurowej. W prezydium tegoż gremiom znalazło się także miejsce dla Tomasza Dobosza oraz Andrzeja Fijołka. To pierwsze decyzje nowej Rady Gminy. Pierwszą sesję rozpoczęło odebranie, od przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej, zaświadczeń o wyborze na radnego. Potem nowi rajcy złożyli ślubowanie. Po złożeniu przyrzeczenia, ślubowanie złożył wójt Zbigniew Moskal. Przypomnijmy, że wygrał on bezkonkurencyjnie z dwoma rywalami: w tym z poprzednim wójtem. Warto dodać, że w I turze pokonał dwóch rywali – taka sztuka nie powiodła się ani w Czchowie, ani w Gnojniku. W obydwu tych gminach o mandat wójta rywalizowało po trzech kandydatów, w obydwu o wygranej zdecydowała „dogrywka” – druga tura.  

 
Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do domu i odzyskali większość skradzionych rzeczy
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 23 listopada 2018 14:30

Policjanci Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Szczurowa. Mężczyzna dostał się do budynku wypychając drzwi tarasowe, po czym skradł telewizor i telefon komórkowy. Z szopy znajdującej się na terenie posesji zabrał również rower i wkrętarkę. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które trafią do prawowitego właściciela.

 
WYBORY. Szczurowa – wójt ma rywala
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 09 września 2018 14:55

Zbigniew Moskal,  radny Rady Gminy w Szczurowej (PRZEWODNICZĄCY KOMISJI OCHRONY ZDROWIA, OŚWIATY, OPIEKI SPOŁECZNEJ, KULURY I SPORTU) będzie rywalem obecnego wójta Mariana Zalewskiego. Zostanie zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Na co dzień kandydat na wójta mieszka w Górce, jednej z najmniejszych miejscowości w gminie Szczurowa. Jest menadżerem w firmie z branży spożywczej. Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach Marian Zalewski, który gminą rządzi nieprzerwanie od połowy lat 80. tamtego stulecia, nie miał rywala. Wszystko wskazuje na to, że o fotel wójta gminy Szczurowa – będzie ubiegało się tylko dwóch kandydatów. Przypomnijmy, że do 17, do północy można zarejestrować kandydatów na radnych. Jeśli komitet zarejestruje co najmniej połowę kandydatów (w przypadku gminy Szczurowa co najmniej ośmiu) będzie miał prawo wystawić kandydata na wójta.

 
Szczurowa: Kolejne środki dla samorządu
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 22 sierpnia 2018 18:22

Gmina Szczurowa złożyła wniosek „e-Xra Kompetentni bez barier w Gminie Szczurowa” w konkursie grantowym FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji.

 
Gmina Szczurowa: Za nami Babska Biesiada
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 17 sierpnia 2018 12:13

Z inicjatywy członkiń wrzępskiego KGW "Babska Biesiada" odbyło się święto patronki gospodyń domowych- św. Marty. Z tej okazji wrzępianki zorganizowały drugą już, Biesiadę Kół Gospodyń. Świąteczne popołudnie rozpoczęło się mszą świętą ku czci św. Marty- patronki gospodyń domowych w Kaplicy Przemienienia Pańskiego we Wrzępi. Po uroczystościach kościelnych, przedstawicielki KGW korowodem udały się na miejsce pikniku.

 
Szczurowa. Gabinety szkolne
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 28 czerwca 2018 09:22

Już w pięciu szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Szczurowa, tj. SP Niedzieliska, SP Szczurowa, ZSP Uście Solne, SP Wola Przemykowska oraz SP Zaborów powstały gabinety profilaktyki zdrowotnej. Na dobrze uzasadniony wniosek Wójta Gminy Szczurowa Wojewoda Małopolski przekazał Gminie dotację w kwocie 33 500 zł. na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej, w zakresie realizacji świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej. Dotacja obejmowała 100 % kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, tj. kwotę 6 700 zł na jeden gabinet.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .