Reklama
Szczucin. Gmina z komputerami
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 23 czerwca 2020 23:04

Gmina Szczucin  po raz drugi uzyskała dofinansowanie na wsparcie zdalnej nauki, tym razem w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła+”. Zdalna szkoła +” jest drugą odsłoną programu Zdalna szkoła, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji kontynuująca wsparcie dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do nauki zdalnej. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z-ca burmistrza Tomasz Bełzowski  wręczył dyrektorom szkół łącznie 42 laptopy pozyskane w ramach programu „Zdalna szkoła+”. Nowe komputery wspomogą proces zdalnego nauczania w trakcie pandemii koronawirusa.

 
Radgoszcz. Gmina była prekursorem
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:25

Instalacje solarne, pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne – taki będzie skutek zrealizowania w gminie Radgoszcz programu związanego z ochroną środowiska naturalnego przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Tego typu urządzenia pojawią się w domach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Warto wspomnieć, że tutejsza gmina była prekursorem tego typu działań, nie tylko na Powiślu Dąbrowskim, ale w całym regionie tarnowskim. Ale po kolei.

 
Szczucin. Gmina dla powiatu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:24

Współpraca z samorządem powiatowym układa się dobrze – ocenia burmistrz Szczucina Jan Sipior. Obydwa samorządy realizują pewne zadania wspólne: jak chociażby przy drogach powiatowych. Ostatnio gmina dwukrotnie wsparła powiat dąbrowski. Od jakiegoś czasu trwa budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.  W nowym dwupiętrowym kompleksie przewidziano m. in.  część administracyjno-biurową,  garaże, pomieszczenia socjalne dla strażaków pracujących w systemie zmianowym jak również  magazyn sprzętu przeciwpowodziowego. Ponad to na zewnątrz zaplanowano plac manewrowy, boisko wielofunkcyjne, ściankę wspinaczkową i zbiornik z wodą do ćwiczeń – wspomina burmistrz Jan Sipior.

 
Gmina Radgoszcz. Komputery dla uczniów
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
sobota, 30 maja 2020 10:56

Dokładnie sto laptopów do zdalnego nauczania przekazał wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa dyrektorom szkół. Pierwsze przekazano przed kilkoma tygodniami. – Na ten cel pozyskaliśmy 60 tysięcy złotych od ministra cyfryzacji. Samorząd gminy postanowił „dorzucić” do tej kwoty, kolejnych 20 tysięcy złotych. Pozwoliło to na zakupienie aż czterdziestu zestawów – wylicza wójt Marek Lupa.

 
Szczucin. Gmina dla strażaków
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 19 maja 2020 12:32

Budowa nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej trwa w najlepsze. W nowym dwupiętrowym kompleksie przewidziano m. in. część administracyjno-biurową,  garaże, pomieszczenia socjalne dla strażaków pracujących w systemie zmianowym jak również  magazyn sprzętu przeciwpowodziowego. Ponad to na zewnątrz zaplanowano plac manewrowy, boisko wielofunkcyjne, ściankę wspinaczkową i zbiornik z wodą do ćwiczeń.

 
Dąbrowa Tarnowska. Koronawirus na Powiślu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
sobota, 21 marca 2020 18:22

Został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Stojąc w obliczu tej sytuacji, jaka dotknęła nasz kraj, Europę i świat, pragnę zapewnić, iż jako Starosta Dąbrowski wraz z podległymi mi służbami, czynię w miarę posiadanych możliwości wszystko, by zapewnić Wam bezpieczeństwo. Wszyscy wiemy z jak trudnym przeciwnikiem przyszło nam się zmierzyć i jak niesprawiedliwy jest w tej walce rozkład sił. Ten właśnie fakt stanowi dla nas dodatkową motywację, by uczynić wszystko, co może wpłynąć na zminimalizowanie ryzyka zarażenia i jak najlepiej przygotować powiat do tej nierównej walki.
W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej podjęła decyzję o przeprofilowaniu oddziału pulmonologicznego na oddział obserwacyjno – zakaźny, co realnie wpłynie na możliwość udzielenia pomocy medycznej większej ilości ewentualnych pacjentów.

 
Szczucin. Gigantyczna dotacja
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 16 lutego 2020 11:45

Plac targowy w Szczucinie odgrywa bardzo ważną rolę społeczno-ekonomiczną. W każdą środę i sobotę na placu targowym pojawiają się tłumy kupujących i sprzedających. Niezadawalający i ciągle pogarszający się stan nawierzchni ul. Targowej  powodował dyskomfort użytkowania przedmiotowej ulicy wśród mieszkańców Gminy Szczucin, jak również wszystkich korzystających z placu targowego. Dlatego też z punktu widzenia dalszego rozwoju i gwarancji świadczenia najwyższej jakości usług, niezbędnym stało się podjęcie przez władze Gminy decyzji o przebudowie ul. Targowej, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym przy placu targowym.

 
Szczucin. Stypendia premiera
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:16

W auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów małopolskim stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. W tym zaszczytnym gronie znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły w Szczucinie.  Tomasz Marszałek z klasy III „A” Liceum Ogólnokształcącego oraz Wojciech Zysk z klasy IV Technikum. Nagrodzeni uczniowie posiadają najwyższa średnią ocen w swoich typach szkół oraz wyróżniają się szczególnymi uzdolnieniami. W imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła dyplomy i złożyła gratulacje  Kurator Oświaty Barbara Nowak.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .