Reklama
Borzęcin. Dom Ludowy w remoncie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 21 listopada 2020 00:00

Trwają prace budowlane związane z remontem budynku Domu Ludowego, siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Zadanie jest częścią projektu realizowanego z budżetu gminy Borzęcin przy wsparciu dwóch programów unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020. Roboty wykona Zakład Remontowo-Budowlany Budolex - Stanisław Oleksy z siedzibą w Ujanowicach. Wartość umowna zaplanowanych robót zamyka się kwotą 1 139 913,24 zł brutto, przy czym wsparcie ze środków Unii Europejskiej stanowi 600 247 zł, a wkład własny budżetu gminy Borzęcin 539 666,24 zł. Termin realizacji zadania to marzec 2021 roku. – Ofertę, jako najkorzystniejszą i spełniającą wszystkie wymagania, wybrano spośród czterech, jakie wpłynęły w drugim już postępowaniu, przeprowadzonym w tym zakresie – informuje Piotr Kania, dyrektor GOK w Borzęcinie. – Pierwszy przetarg, ogłoszony jeszcze w lipcu musieliśmy unieważnić, ponieważ złożone oferty przewyższały kwotę, jaką przeznaczono w budżecie na sfinansowanie zamówienia.

 
Sejmik. Radni wybierali i...nie wybrali
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 20 listopada 2020 21:26

Edward Czesak został dzisiaj odwołany z funkcji członka zarządu województwa małopolskiego. Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, z funkcji wiceprzewodniczącej miała być odwołana Iwona Gibas. Ta sama radna miała być powołana na członka zarządu, właśnie w miejsce Edwarda Czesaka, natomiast wiceprzewodniczącym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, miał zostać radny i szef Komisji Finansów, Wojciech Skruch. Do tych drugich zmian jednak nie doszło, bo… kandydatura Iwony Gibas nie została uzgodniona w władzami partii. Kiedy podczas sesji okazało się, że głosowania nad uzupełnieniem składu zarządu nie będzie, radni opozycji: Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, wyszli z sali obrad (z racji pandemii wybory, które muszą być tajne zorganizowano w Muzeum Lotnictwa w Krakowie). Opozycyjny radny Krzysztof Nowak nie ma złudzeń. – Marszałka czeka teraz bardzo trudna rozmowa z władzami partii, w kuluarach mówiło się, że na kwadrans przed 15, został wezwany na dywniak przez władze partii w Warszawie. To początek końca PiS w Małopolsce – przekonuje radny Krzysztof Nowak.

 
Powiat Tarnowski. Bezpieczna droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 18 listopada 2020 01:48

Niedawno powiat tarnowski otrzymał dotację od wojewody małopolskiego na poprawę infrastruktury przejść dla pieszych. W chwili obecnej trwają roboty, a planowany termin ich zakończenia to koniec grudnia. Wojewoda Małopolski powierzył realizację rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” Powiatowi Tarnowskiemu. Ponadto na zadanie Powiat Tarnowski przekaże kwotę 10 000 zł, a Gminy Tarnów, Zakliczyn, Ciężkowice i Tuchów po 10 000 zł - razem 50 000 zł. Całość będzie kosztować 150 000 zł.

 
Blisko sto tysięcy na remont nekropolii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 17 listopada 2020 00:00

Blisko sto tysięcy złotych kosztował remont cmentarza z czasów II wojny światowej (Dąbry) gdzie pochowani są żołnierze Armii Krajowej zamordowani lub spaleni przez Niemców, jesienią 1944 roku. Remont tej wyjątkowej wojennej nekropolii nie byłby możliwy, gdyby nie dotacja rządowa. Znakomitą większość prac sfinansowano bowiem z pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Groby i Cmentarze Wojenne w  Kraju 2020. Całość zadania kosztowała 94 tysiące złotych, dotacja z MKiDN wyniosła 75 tysięcy złotych. Od kilku lat kamienne i betonowe elementy cmentarza partyzanckiego były czyszczone mechanicznie z wykwitów po ustępującej zimie. Żadnych innych zabezpieczeń i konserwacji dotychczas nie wykonywano. Inwentaryzacja jaką przeprowadziliśmy przy współudziale Konserwatora Zabytków oraz przedstawiciela Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zaowocowała wykonaniem Programu Konserwatorskiego i kosztorysu. Jego koszty pokrył Małopolski Urząd Wojewódzki. W ramach projektu zostały wykonane prace konserwatorskie i restauratorskie wszystkich elementów cmentarza.

 
Rodzinny Dom Opieki STAŚ w nowej lokalizacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 listopada 2020 16:10

sta1aRodzinny Dom Opieki STAŚ  w nowej lokalizacji.

 
Tylko u nas. Nowy członek zarządu województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 listopada 2020 15:10

Przez wiele lat była jednym z najbliższych współpracowników byłej premier Beaty Szydło, wieloletnim dyrektor jej biura poselskiego, mowa o Iwonie Gibas, która zostanie nowym członkiem zarządu województwa małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Dzisiaj, o godzinie 16. rozpocznie się posiedzenie Komisji Głównej Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego, podczas której ma zapaść decyzja o tym kiedy zostanie zwołana sesja nadzwyczajna. Z naszych ustaleń wynika, że może do niej dojść już w najbliższy piątek.  Jak nam mówi jeden z polityków PiS, będzie to sesja stacjonarna (bo tylko tak w sposób tajny można odwołać i powołać członka zarządu).  Zachowane będą wszelkie środki ostrożności – zapewnia.

 
Zmiany w zarządzie województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 listopada 2020 16:48

Potwierdziły się nasze informacje z lipca dotyczące zmian w zarządzie województwa małopolskiego. Edward Czesak zrezygnował w funkcji członka zarządu województwa małopolskiego. Informację na ten temat podał marszałek Witold Kozłowski, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Na razie jest problem, w jaki sposób dokonać odwołania go z zarządu. Powodem tego jest epidemia oraz fakt, że od kilku miesięcy sesje odbywają się zdalnie. Tymczasem powołanie i odwołanie kogoś z zarządu musi się odbywać w głosowaniu tajnym. To wynika z ustawy o samorządzie wojewódzkim oraz Kodeksie Wyborczym. W zasadzie w grę wchodzą dwa scenariusze. Najbardziej prawdopodobny, że zostanie zorganizowana stacjonarna sesja, która uwzględni wszelkie procedury epidemiologiczne lub informatykom Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego nuda się zorganizować  tak wybory, by każdy głosujący radny, miał pełną anonimowość (zapewnić tajność głosowania).

 
Powiat Tarnowski. Nie ma powodu do niepokoju
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 15:12

Chociaż na kilka dni koronawirus pokrzyżował pracę Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, wszystko powoli wróci do normy – zapewnia starosta Roman Łucarz. Gospodarz powiatu przypomina, że ciągle termin na spełnienie obowiązku rejestracji samochodu używanego lub zgłoszenia jego sprzedaży będzie wydłużony z 30 do 180 dni. Przypominamy, że te zasady obowiązują od 1 stycznia 2020 roku, a za przekroczenie terminu przewidziano od 200 do 1000 zł kary).  Jednak na czas pandemii zostały zawieszone. Na przerejestrowania auta mamy pół roku – tłumaczy Roman Łucarz.  Jak podkreśla starosta tarnowski wydłużenie terminu na rejestrację do 180 dni ma również pozwolić kierowcom umawiać się na określoną godzinę, w wyniku zgłoszenia wizyty w urzędzie np. przez Internet.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 89

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .