Pojezierze Tarnowskie pod znakiem zapytania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 lipca 2017 00:00

Ważą się losy projektu „Pojezierze Tarnowskie”. Jakkolwiek do samej idei zagospodarowania terenów po wyrobiskach żwirowych oraz zbiorników już istniejących – na potrzeby turystyki, rekreacji i wypoczynku – nikogo przekonywać nie trzeba, samo przygotowanie wniosku okazało się… niewypałem. Eksperci marszałka uznali, że założenia ekonomiczne projektu są po prostu mało wiarygodne. Sam projekt miał być realizowany w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. I właśnie sektor prywatny w tym przypadku „nawalił”. Jeden z przedsiębiorców, który chciał uczestniczyć w projekcie, prowadzi firmę o obrotach rocznych w skali kilkuset tysięcy złotych, a wartość inwestycji, która zamierzał zrealizować opiewała na kilka milionów. W tej sytuacji trudno się dziwić ekspertów, że zasugerowali odrzucenie projektu. Idea jest jak najbardziej słuszna, dlatego warto jej moim zdaniem dać jeszcze raz szansę w kolejnym naborze, pod warunkiem jednak, że Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, która pilotowała projekt, lepiej dobierze partnerów z sektora prywatnego – ocenia radny wojewódzki, a zarazem ekspert w dziedzinie finansów, inwestycji samorządowych, Wojciech Skruch. Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys ubolewa, że idea – skądinąd świetna – jest raczej w fazie koncepcji. – Pytałem wiele razy: jak wygląda przygotowanie dokumentacji technicznej, sprawy własnościowe. Moim zdaniem udziałowcy projektu – mówię o kompleksowym podejściu – potrzebują jeszcze roku, by można było go należycie ocenić - mówi w rozmowie z nasza redakcją.

 
Sejmik. Samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 05 czerwca 2017 21:04

Samodzielne rządy dla Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce – to wynik sondażu preferencji wyborczych przeprowadzonego na terenie naszego województwa przez Marcina Palade, który od wielu lat naukowo zajmuje się tym zagadnieniem. PiS w całej Małopolsce  „zgarnąłby” 21 z 39 mandatów. Platforma Obywatelska miałaby 13 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – pięć. Poza sejmikiem znalazłyby się natomiast: Nowoczesna (4 procent poparcia w Małopolsce), Kukiz 15 (7 procent poparcia), Sojusz Lewicy Demokratycznej (3 procent) , Partia Razem (1 procent),  ugrupowanie Janusza Korwin – Mikkego (2 procent)  oraz inne komitety i partie (5 procent).

 
Sądeczanka. Nowa droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 01 czerwca 2017 21:11

Czy w ciągu kilku, najdalej kilkunastu lat, zostanie wybudowana nowa droga Brzesko – Nowy Sącz? Zdaniem dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest to jedno z priorytetowych zamierzeń resortu infrastruktury i drogownictwa. Sama budowa drogi będzie kosztowała od 4.5 do 6 miliardów złotych. Póki co przygotowano pięć wstępnych koncepcji przebiegi drogi. Żadna z tych propozycji nie przypadłą jednak do gustu samorządowcom. Najmocniej oprotestowali je mieszkańcy gminy Gnojnik. Ich zdaniem rozwiązania zaproponowane przez GDDKiA są nie do przyjęcia. Takie samo zdanie mieli na ten temat samorządowcy z Gnojnika. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy negatywnie zaopiniowali wszystkie pięć koncepcji.

 
Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 maja 2017 00:00

care23Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

 
Region. O reformie służby zdrowia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 24 maja 2017 13:46

szerzynyspotksnieZmiany systemowe w służbie zdrowia zdominowały spotkanie wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko z samorządowcami z regionu tarnowskiego, pracownikami służby zdrowia oraz przedstawicielami samorządu gminy Szerzyny. Organizatorami spotkania byli: radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, Wojciech Skruch oraz wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd. W gronie gości znaleźli się między innymi wicewojewoda małopolski Józef Gawron, wójt Gnojnika Sławomir Paterek, wójt Rzepiennika Strzyżewskiego Marek Karaś, wójt Pleśnej Józef Knapik, wójt Wietrzychowic Tomasz Banek, przedstawiciele samorządów gminnych z Żabna, Szczurowej, Tuchowa, samorządowcy ze Skrzyszowa oraz Wojnicza. Spotkanie podzielone zostało na trzy części.

 
Klikowa otwarła sezon turystyczny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 maja 2017 22:55

Pokazy kawaleryjskie, konkurs powożenia zaprzęgami i występy artystyczne towarzyszyły w weekend 13-14 maja „Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce”. Jest to cykliczna impreza, organizację której w tym roku powierzono Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni. Na zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej do podtarnowskiej stadniny przybyli samorządowcy i przedstawiciele branży turystycznej oraz media nie tylko z naszego województwa ale i goście z całej Polski. Pomimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej aury wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność, która wytrwale podziwiała piękne konie, szykownych jeźdźców oraz wspaniałe zaprzęgi. Tarnowski Oddział Jazdy Imienia 5. Pułku Strzelców Konnych zaprezentował się w musztrze oraz przeprowadził zawody kawaleryjskie „Militarii”.

 
Medale „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 22 lutego 2017 23:52

medalemin2018Minister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko spotkała się z pracownikami Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Okazji ku temu było kilka: m.in. wręczyła odznaki honorowe Ministerstwa Zdrowia „Za Zasługi do Ochrony Zdrowia”.  – Przez kilka lat, jako dyrektor szpitala w Brzesku, współpracowałam z tarnowskim Pogotowiem. To jedna z najlepszych stacji w Polsce – mówiła Józefa Szczurek – Żelazko.

 
I Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 grudnia 2016 21:13

Za nami I Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie, który był doskonałą  nie tylko do wręczenia honorowych medali i odznaczeń, ale także do zaprezentowania sportowych i artystycznych osiągnięć podopiecznych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. – Podczas spotkania miałam przyjemność wręczyć, wraz z wojewodą Józefem Gawronem, odznakę Primus in Agendo – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. W imieniu Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pana Krzysztofa Michałkiewicza Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wszystkich zebranych gości powitał Pan Tomasz Maruszewski – Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych. Spotkaniu towarzyszyły piękne słowa Ks. Biskupa Andrzeja Jeża, który był gościem honorowym uroczystości. Biskup Tarnowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że osoby niepełnosprawne, powinniśmy określać mianem „osoby z niepełnosprawnością”. Ks. Biskup Andrzej Jeż skomentował również zachodzące w ostatnim okresie korzystne zmiany dotyczące postrzegania osób niepełnosprawnych: Zaczynamy doceniać Ich obecność w społeczeństwie, gdyż dzięki Nim możemy uruchomić to, co jest w nas najlepsze.  Honorowe wyróżnienie, odznakę Primus in Agendo z rąk Pani Poseł Józefy Szczurek-Żelazko oraz Pana Wicewojewody Józefa Gawrona w imieniu Ks. Ryszarda Podstołowicza Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej odebrał Ks. Krzysztof Majerczak, Wicedyrektor placówki.
Oddział Małopolski PFRON statuetkami oraz jubileuszowymi medalami uhonorował osoby i organizacje, za ich szczególne osiągnięcia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych w Małopolsce, które Laureatom przekazali Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko, Pan Poseł Józef Leśniak, Pan Wicewojewoda Józef Gawron, Pan Tomasz Maruszewski, Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych oraz Pani Marta Mordarska, Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON. Wśród wyróżnionych osób byli ks. Piotr Pietrucha, Laureat XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi”, Pani Iwona Kamieńska, autorka książki „Akademia Orłów” oraz Paraolimpijczycy: Marzena Zięba, Joanna Mazur, Anna Trener-Wierciak oraz Michał Derus. Organizacje, którym PFRON podziękował to Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „START”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych oraz Spółka Wiśniowski. W imieniu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich statuetkę odebrał Pan Jerzy Bochyński – Prezes Zarządu Fundacji. Najważniejszym przedsięwzięciem Instytutu jest Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W tym roku po raz pierwszy w programie Forum znalazł się panel poświęcony problematyce niepełnosprawności: „Jak wspierać zatrudnienie Osób Niepełnosprawnych – podejście biznesowe czy społeczne?”. – Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc niepełnosprawnym, serdecznie dziękuję – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34

pluswrzesien

rocznicagetto

pr072017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .