Nowy marszałek i wicemarszałek Małopolski?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 18 października 2019 17:47

Premier Beata Szydło spotkała się dzisiaj z radnymi sejmiku województwa małopolskiego. Jej zdaniem trzeba zachować parytety we władzach samorządowych Małopolski. Wnioskować z tego należy, że z regionu tarnowskiego będzie wicemarszałek, a z Zachodniej Małopolski, przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego. Ale nie wykluczone, że region tarnowski będzie miał swojego... marszałka.

 
Sejmik. Będą zmiany w zarządzie województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:15

Z naszych informacji wynika, że fotel wicemarszałka mógłby – gdyby tylko zechciał – objąć wieloletni poseł PiS Edward Czesak. Marta Mordarska to na dzisiaj najpoważniejszy kandydat na członka zarządu województwa małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Jutro, z radnymi sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, spotka się była premier i wicepremier, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem poseł do Paramentu Europejskiego, Beata Szydło. Jak dowiedziała się nasza redakcja, tematem spotkania będą zmiany w zarządzie województwa oraz prezydium sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Spowodowane jest to tym, że członek zarządu, Anna Pieczarka została posłem na Sejm RP. Parlamentarzystą został także Rafał Bochenek, przewodniczący sejmiku, były rzecznik rządu Beaty Szydło.

 
Sejmik. Kto zostanie nowym radnym?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:13

Artur Asztabski, tarnowski ginekolog i dyrektor szpitala w Krakowie oraz Piotr Dziurdzia, samorządowiec z Bochni, a zarazem wykładowca akademicki (Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie) mogliby zostać radnymi województwa małopolskiego. Wakat powstał z powodu wyboru Anny Pieczarki i Stanisława Bukowca na posłów RP. Mogliby, bo... jak dowiedziała się nasza redakcja, pierwszy z nich nie chce. - Jest dyrektorem szpitala w Krakowie, który podlega zarządowi województwa małopolskiego. Ustawa o samorządzie wojewódzkim zabrania łącznia funkcji radnego z funkcją szefa jakiejś instytucji podległej marszałkowi. Zasada słuszna, bo z jednej strony taki radny byłby przełożonym marszałka, z drugiej strony marszałek byłby jego szefem.

 
Ciężkowice. Strażacy chcą uratować „Dziadka”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:12

Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach organizuje zbiórkę pieniędzy na remont samochodu pożarniczego STAR 266. Jest to jedyny tego typu samochód na terenie gminy Ciężkowice i jeden z niewielu takich pojazdów w całym powiecie tarnowskim. Już niejednokrotnie udowodnił on, że jest samochodem do zadań specjalnych. A wszystko dzięki temu, że posiada napęd 6×6, który sprawdza się w trudnych warunkach terenowych, a zwłaszcza w górzystym terenie naszej gminy i gmin sąsiednich. Nie jest to oczywiście jedyny pojazd jaki posiadamy. Pozostałe pojazdy, jakimi dysponujemy są już jednak wysłużone. W podziale bojowym mamy 24-letniego STARA 244, 20-letniego Lublina oraz 7-letniego Forda.

 
Zakliczyn. Rynek do poprawki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 17 października 2019 18:10

Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, w tym przebudowy Rynku, jednego z największych w Małopolsce. W zakliczyńskim Ratuszu podpisana została umowa z firmą, która wykona drogi i chodniki oraz wymieni instalacje podziemne. Środki finansowe – ponad 3,5 mln zł – gmina Zakliczyn pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wykonane zostaną prace za 4,8 mln zł. Oprócz tego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zmodernizuje drogę powiatową przebiegającą przez zakliczyński Rynek, która będzie z kostki betonowej. Koszt to 1,6 mln zł (50 proc. dofinansowania z FDS).

 
Powiat Tarnowski. Honorowi Obywatele Powiatu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 października 2019 20:10

Przez aklamację radni Powiatu Tarnowskiego przyjęli uchwały nadające tytuły Honorowych Obywateli Powiatu Tarnowskiego Michałowi Wojtkiewiczowi i pośmiertnie Wiesławowi Wodzie. Inicjatorem nadania tytułu Michałowi Wojtkiewiczowi był Starosta Tarnowski Roman Łucarz, zaś śp. Wiesławowi Wodzie - klub radnych PSL w Radzie Powiatu. _ To kolejne osoby, które będą legitymowały się tym tytułem. Obaj mieli ogromny wpływ na rozwój powiatu tarnowskiego. Pierwszy jako starosta, poseł, drugi jako były wojewoda i parlamentarzysta – uważają tarnowscy samorządowcy.

 
Norbert Kaczmarczyk w Solidarnej Polsce
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 15 października 2019 22:38

Norbert Kaczmarczyk, wybrany z listy PiS, w latach 2015 – 2019 poseł Kukiz 15 wstąpił dzisiaj do Solidarnej Polski. Dzięki temu SP ma 18 posłów, tyle samo co Porozumienie Jarosława Gowina. Dodajmy, że w Solidarnej Polsce jest także inny tarnowski poseł wybrany z listy PiS – Piotr Sak. Sama decyzja posła zaskoczyła działaczy PiS. Dodajmy, że w ramach porozumienia Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie), z listy PiS, w okręgu tarnowskim, startował jeden kandydat z Solidarnej Polski (Piotr Sak, został Posłem), a także Stanisław Bukowiec z Porozumienia Jarosława Gowina (również uzyskał mandat Posła). Pozostałych 16 kandydatów wskazały lokalne władze Prawa i Sprawiedliwości.

 
185 pokrzywdzonych, ponad 620 tysięcy strat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 15 października 2019 14:10

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa oszustw, w którą zamieszany jest 33-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego a straty szacuje się na ponad 620 tysięcy złotych. Policjanci z Brzeska zebrali obszerny materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 56

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .