Gmina Czchów: Ponad dwa miliony w sieci wodociągowej i kanalizacji
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 14 sierpnia 2018 00:00

Ponad 2.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Jest to kolejny etap prac, który sfinansujemy miedzy innymi poprzez pozyskanie preferencyjnej pożyczki – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Za nami Powiatowy Konkurs Historyczny „Kazimierz Wielki i jego czasy”
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 30 lipca 2018 11:09

Kolejna edycja konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy” za nami. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych, kształtowanie  obywatelskiej postawy młodych ludzi oraz upowszechnienie wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach.

 
Gmina Czchów: Praca wre na Grodzisku i drogach gminnych
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 30 lipca 2018 11:07

Można śmiało powiedzieć, że czerwiec to też miesiąc pełen zmian inwestycyjnych. Na wzgórzu zamkowym w Czchowie oraz na Grodzisku trwają prace budowlane, o których na bieżąco informujemy.

 
Złota: Strażakom wręczono medale i wyróżnienia
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 czerwca 2018 08:22

125.lecie istnienia OSP Złota to doskonały moment do nagrodzenia najbardziej zasłużonych dla jednostki i lokalnej społeczności druhów. Burmistrz Marek Chudoba podkreśla, że to druhowie, którzy w sposób wyjątkowy zasługują na uznanie. I tak Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa: druh Paweł Piech, druh Grzegorz Kęska; srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa: druh Antoni Krzyżak; brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa: druh Marcin Jazłocki, druh Paweł Mazgaj. Odznaka Wzorowy Strażak trafiła do Druhó: Michał Włodarczyk, Druh Paweł Czuba, Druh Jakub Kumorek, Druh Mateusz Ryba, Druhna Agnieszka Motak. Odznaki za wysługę lat: Druh Bartłomiej Piech – 15 lat, Druh Roman Krakowski – 30 lat, Druh Jerzy Kornaś – 40 lat, Druh Stanisław Sapała – 45 lat, Druh Eugeniusz Pachota – 45 lat, Druh Tadeusz Piech – 45 lat, Druh Michał Piech – 50 lat, Druh Marian Koczwara – 50 lat, Druh Józef Kiełbasa – 50 lat.

 
Czchów. Małopolski Tele – Anioł
WYDARZENIA - Czchów
środa, 20 czerwca 2018 20:46

Niedawno burmistrz Czchowa Marek Chudoba podpisał list intencyjny o przystąpieniu do współpracy przy realizacji projektu Małopolski Tele – Anioł. Współpraca dotyczy Województwa Małopolskiego z Gminą Czchów i polega na podjęciu wspólnych działań promujących, mających na celu dotarcie z informacją o projekcie do mieszkańców danej gminy oraz włączenia do niego osób niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia. Współpraca ma się przyczynić do poprawy poczucia bezpieczeństwa i jakości życia niesamodzielnych Małopolan oraz ich rodzin. Informujemy, że wszystkie rodziny zainteresowane tą formą pomocy proszone są o zgłoszenie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie, w celu otrzymania wniosku o wsparcie.

 
Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje w sprawie Romów z Limanowej…
WYDARZENIA - Czchów
środa, 23 maja 2018 23:07

Rzecznik Praw Obywatelskich złożył apelację od wyroku sądu I instancji, który oddalił pozew RPO o wstrzymanie eksmisji Romów z budynku w Limanowej. Jego zdaniem Sąd Rejonowy w Limanowej złamał Konstytucję RP. – Postawa rzecznika nas cieszy, to kolejny argument za tym, że to burmistrz Limanowej złamał prawo – przekonuje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich doszło nie tylko do naruszenia Konstytucji RP, ale także Europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Sąd w nie odniósł się w ogóle do zarzutu, że ingerencja władz Limanowej w prawo Romów do ochrony życia prywatnego była sprzeczna z zasadą proporcjonalności. – Dla Rzecznika jest to sprawa precedensowa. Środki pochodzące z programu integracji  społeczności romskiej –  które powinny służyć Romom, poprawiać ich sytuację i warunki życia – zostały wykorzystane w sposób niezgodny z wolą samych zainteresowanych. Czyli tak naprawdę samorząd limanowski, który skorzystał z tych środków, wykorzystuje je z założeniem, że Romowie przestaną być częścią wspólnoty samorządowej Limanowej i opuszczą teren gminy.

 
Czchów. W drodze do wiecznego miasta…
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 17 marca 2018 23:41

Już w najbliższy poniedziałek, grupa siedmiu wolontariuszek Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły Publicznej im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Tymowej wraz z opiekunem wyjeżdża na cztery dni do Rzymu. Jest to główna nagroda ogólnopolskiego konkursu multimedialnego „Zacznij działać” zorganizowanego przez Caritas Polska. Jury spodobało się ciekawe podejście do tematu, czyli scenariusz oparty na sposobach rekrutacji nowej osoby do wolontariatu.

 
Czchów. O budżecie, podziale środków i planach gminy
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 04 marca 2018 14:14

Tradycyjnie już początek roku to czas ogólnych zebrań mieszkańców, będących szansą na zapoznanie się z założeniami budżetu gminy na 2018 rok, zgłoszenie własnych pomysłów. – Dla mnie osobisty kontakt z mieszkańcami to doskonała forma relacji: samorząd – obywatele. Cieszy mnie, że zainteresowanie jest spore – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Do najważniejszych punktów każdego z zebrań należy uchwalenie podziału środków sołeckich na 2018 rok. Fundusze pozostające w dyspozycji sołectw są ograniczone, ale poprzez ich odpowiednie rozdysponowanie wyraźnie sugerują, co jest priorytetem do zrealizowania w danej miejscowości. Coroczne zebrania sołeckie to najlepsza okazja, by podzielić się swoimi bolączkami z przedstawicielem Urzędu Miasta Czchów i swoim sołtysem. Ustawa o samorządzie gminnym ograniczyła się do wskazania, iż zebranie wiejskie jest organem uchwałodawczym sołectwa. – Doświadczenia z lat ubiegłych wskazują, że lokalne społeczności naszej gminy bardzo rozważnie wskazują kierunki wydatkowania przydzielonych środków funduszu – mówi burmistrz Chudoba. Mieszkańcy zabiegają m.in. o ulepszanie stanu dróg gminnych i oświetlenia ulicznego,  modernizacje i wyposażanie świetlic wiejskich, zagospodarowanie terenów w centrach miejscowości. – Za te pieniądze budujemy i doposażamy place zabaw, siłownie napowietrzne. To ważne aspekty życia naszych społeczności, więc dobrze jest, gdy najszersze grono dyskutuje nad różnorodnymi pomysłami i propozycjami. Zachęcamy, by uprawnieni do głosowania mieszkańcy brali udział w zebraniach wiejskich i zgłaszali projekty, które ich zdaniem powinny znaleźć finansowanie funduszem sołeckim. To narzędzie samorządności bardzo sprzyja rozwojowi lokalnemu, a wymaga tylko obecności i głosowania na zebraniu zorganizowanym przez sołtysa – podkreślają miejscy urzędnicy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 54

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .