Reklama
Czchów. Bez opłat na targowisku
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:29

Nie będzie w tym roku opłat za handlowanie na miejskim targowisku w Czchowie. Taką decyzje podjął niedawno burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że z powodu pandemii ruch na placach targowych, ale także dochody handlujących znacznie się skurczyły. W tej sytuacji byłoby nietaktem pobieranie jakichkolwiek opłat. Tym bardziej że często na targu handluje się płodami rolnymi, podstawowymi produktami żywnościowymi – mówi w rozmowie z naszą redakcją burmistrz miasta i gminy Czchów, Marek Chudoba.

 
Czchów. W nowy rok z budżetem
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 03 stycznia 2021 15:04

Proinwestycyjny, prospołeczny oraz prorozwojowy – tak w trzech słowach można określić tegoroczny budżet gminy Czchów. Pod koniec grudnia, podczas ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miejskiej, tamtejsi radni uchwalili plan przychodów i rozchodów. Na inwestycje samorząd przeznaczył ponad dziesięć milionów złotych. Na razie 10 milionów, bo ostatnich dwadzieścia lat pokazują, że zazwyczaj, na koniec roku, wydatki majątkowe są znacznie wyższe niż planowano je wcześniej. - Mam nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku otrzymamy dodatkowe wsparcie finansowe w postaci dotacji unijnych czy krajowych – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Ponad dziesięć milionów na inwestycje to świetny wynik zważywszy na fakt, że jesteśmy w okresie pandemii, spowolnienia gospodarki, a tym samym mniejszymi wpływami budżetowymi.

 
Czchów. Pojazd dla druhów
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 26 grudnia 2020 00:00

O nowy pojazd wzbogaciła się w tym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Jakiś czas temu  odebraliśmy z Komendy Powiatowej w Brzesku, przydzielony naszej jednostce decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, ciężki samochód gaśniczy marki Man. Zastąpi on mocno wysłużonego już Jelcza i z racji posiadania napędu na wszystkie osie, pozwoli na dotarcie podczas akcji ratowniczych, w najtrudniejsze nawet tereny naszej gminy – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Czchowie.

 
Czchów. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:35

Został rozstrzygnięty  konkurs „Świąteczne ciasteczek”. Spośród wielu smakowitych wypieków, komisja wybrała trzech zwycięzców oraz przyznała dodatkowe wyróżnienia. Nagrody główne otrzymują: I. Mateusz Stachoń; II. Daria Łabno; III. Aleksandra Horzymek. Wyróżnienia trafiają do Marcela Lebieckiego, Marii Wojtal, Jakuba Ogieli, Krzysztofa i Katarzyny  Bukowiec, Kacpra i Anny Żak, Nikodema i Klaudii Średniawa, Wiktorii Łagosz, Bartłomieja Łagosza, Patryka i Katarzyny Filipskich. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w akcję. Wasze wypieki sprawią wiele radości osobom starszym, chorym i samotnym - to dzięki Wam w ich domach zagości świąteczna atmosfera, przepełniona pierniczkowym zapachem. Na wszystkich uczestników czekają nagrody, po które należy się zgłosić do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie (ul. Rynek 2) – mówi Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR Czchów.

 
Czchów. Oświata pożera budżet
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 15 grudnia 2020 00:00

Marek Chudoba burmistrz Czchowa nie ma cienia wątpliwości. Zapowiada się bardzo trudny rok szkolny. Powodem tego stanu jest zagrożenie epidemiologiczne i… finanse. W projekcie budżetu gminy na 2021 rok, który przesłałem do Rady Gminy, do utrzymania oświaty musimy dopłacić ponad 9 milionów złotych. Jeszcze przed pięcioma laty było to około sześć milionów złotych mniej. Jeśli rząd nie zmieni swojej polityki finansowej wobec gmin i powiatów, za kilka lat gminy będą upadły, jedna po drugiej. Wystarczy nam tylko na wypłaty i łatanie większych dziur w drogach – ostrzega burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem psucie finansów gmin ma wieloletnią historię, ale przez ostatnie pięć lat jest to już degrengolada.

 
Gmina Czchów. Miliony na infrastrukturę
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Gmina Czchów należy do grona tych niewielu gmin w Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz prowadzimy rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
Gmina Czchów. Szkoła w erze pandemii – jak sobie radzić?
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 19 listopada 2020 00:00

Gdyby ktoś rok temu powiedział nam, że czeka nas rewolucja, tak naprawdę w każdej sferze życia, to pewnie nie każdy i nie do końca by uwierzył… a w szkołach ten czarny scenariusz spełniał się na naszych oczach od 12 marca. Mnóstwo niewiadomych, mnóstwo pytań, niewiele odpowiedzi, trudne chwile, niełatwe miesiące zdalnego nauczania i oczekiwanie na powrót do szkoły w „normalnym” trybie od 1 września. Obecnie każdy dzień przynosi obawy, że wiosenny scenariusz powróci, niestety z nieporównywalną siłą.

 
Czchów. NIK przyjął zawiadomienie gminy
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 16 listopada 2020 01:05

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi procedurę „przesiedlenia” Romów z Limanowej do Czchowa.  Taką decyzję podjął szef tej instytucji. – Z pisma, które właśnie otrzymaliśmy z Najwyższej Izby Kontroli jasno wynika, że zbada cały proces podejmowania uchwał oraz zakupu domów przy ulicy Sądeckiej, w Czchowie, w którym mieszka obecnie ponad dwudziestu przedstawicieli mniejszości romskiej. Chcemy, aby Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała uchwały Rady Miejskiej w Limanowej, ale także działania nadzoru prawnego, prowadzonego przez wojewodę małopolskiego.  Naszym zdaniem zarówno działania władz miejskich Limanowej, jak też działania wojewody małopolskiego, naruszały prawo – przekonuje w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 72

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .