Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 lutego 2018 22:02

1 marca obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zapraszają do udziału w akcji „Wywieśmy flagi narodowe”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda.

 
Wieczór niespodzianek
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 14 lutego 2018 13:20

W niedzielę 11 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej. Muzycy po raz pierwszy zaprezentowali się szerszej publiczności w nowych mundurach, dlatego przed rozpoczęciem koncertu uroczyście podziękowano tym, którzy wsparli przedsięwzięcie zakupu umundurowania. Statuetki w kształcie srebrnego klucza wiolinowego otrzymali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, dyrektor browaru Michał Napieracz, dyrektor ds. komunikacji Carlsberg Polska Beata Ptaszyńska-Jedynak, piwowar Paweł Zych oraz właściciele firmy Moda i Styl, którzy zajęli się wykonaniem mundurów. Podziękowania skierowano również w stronę Mariusza Karasia - członka orkiestry, który od lat nie tylko angażuje się w grę, ale też z powodzeniem zajmuje się sprawami menadżerskimi.

 
Gmina Brzesko liderem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 lutego 2018 12:59

Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym już po raz ósmy przedstawił wyniki rankingu, w którym wyłaniane są najlepsze gminy pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Aby wyłonić zwycięzców przeprowadzane są analizy statystyczne dotyczące infrastruktury, inwestycji, poziomu życia mieszkańców, całego spektrum działań samorządu. W ramach rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. W rankingu MISTiA i GUS-u liderem powiatu brzeskiego została gmina Brzesko.

 
Powiat Brzeski z rekordowym budżetem na rok 2018
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 lutego 2018 20:23

Niemal 99 mln zł, z czego 33 mln zł na same inwestycje – te dwie kwoty są najlepszym podsumowaniem tegorocznego planu budżetowego dla Powiatu Brzeskiego. Pod tym względem rok 2018 jest niezaprzeczalnie rekordowy. W porównaniu do zeszłorocznego wykonania to ogromny skok finansowy. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Brzeskiego radni bez poprawek przyjęli uchwałę z rekordowym budżetem w historii Powiatu.

 
Brzesko. Sukces w skali kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 lutego 2018 00:00

To doskonała wiadomość. Efekt wielu lat prtacy, samozaparcia i hartu ducha. W plebiscycie przeprowadzonym przez Polski Związek Pływacki Bohaterami Roku rozstali trener Marcin Kacer i pływak Wojciech Wojdak, obydwaj reprezentują Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Pragn e obydu serdecznie pogratulować. Obaj są dumą dla całej naszej lokalnej spo leczności. Jestem przekonany, że jeszcze wiele razy będzsiemy mogli cieszyć się z ich sukcesów. Gratuluję wygrania prestiżowego plebiscyctu. Wojtkowi  życzę olimpijskiego złota, a panu Marcinowi, kolejnych, tak utalentowanych zawodników - m owi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Brzesko. O muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 28 stycznia 2018 23:07

Za nami kolejna edycja Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” . Na scenie zaprezentowało się kilkuset wykonawców. Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół Serduszka Faustynki z Publicznego Przedszkola Sióstr w Brzesku. Jury zwróciło uwagę na ogrom pracy w przygotowanie grupy dzieci do występu, intonację, kolerację między członkami zespołu i muzykowanie na żywo. Ponadto pragnie nadmienić, że utwory wykonane zostały w sposób taki, który pozwala dzieciom pokazać dobre strony, rozwija oraz dostarcza ogromną dawkę wzruszeń poprzez szczerość wykonania. Słowa uznania dla Andrzja Gicali, który przygotował grupę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek za trud, który włożyli w przygotowanie programu. Wszystkim zespołom i solistom należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę. Dziękujemy również wszystkim opiekunom za staranne przygotowanie prowadzonych przez siebie solistów oraz zespołów do udziału w Konkursie. Bardzo pozytywnym akcentem jest coraz większy udział dzieci z instrumentami na żywo. Zachęcamy do tworzenia grup muzycznych i muzykowania w formie zespołów instrumentalnych czy instrumentalno – wokalnych. Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla ks. mgr Jacka Walczyka- dyrektora tego Konkursu - za zorganizowanie przeglądu oraz sprawne jego przeprowadzenie. Dziękujemy za dbałość o uczestników poprzez zorganizowanie bardzo dobrych warunków do wspólnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji swoich talentów – podkreślają organizatorzy. Dodajmy, ze patronat nad impreza sprawowali starosta Andrzej Potępa, burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Poręba Spytkowska. Helikopter zabrał poparzonego
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 27 stycznia 2018 12:14

Wybuch nieznanej jeszcze substancji doprowadził do poparzenia nastolatka z Poręby Spytkowskiej. Chłopak z licznymi poparzeniami ręki i twarzy  trafił do szpitala. Jak nas poinformowano w policji: ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopak prawdopodobnie eksperymentował w domu z jakimiś chemikaliami. Do wypadku doszło w piątek. Na miejsce wezwano strażaków i pogotowie ratunkowe. PO chwili do rannego nastolatka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał go do jednego z krakowskich szpitali. Trwa dochodzenie policji pod nadzorem prokuratora. Przebadana zostanie laboratoryjnie substancja.

 
Plany na 2018 rok – rozmowa z burmistrzem Brzeska, Grzegorzem Wawryką
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 stycznia 2018 13:15

Panie burmistrzu, pod koniec miesiąca rada miejska przyjmie tegoroczny budżet, czy znajdą się w nim pieniądze na tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój gospodarczy gminy?
Tworzenie nowych miejsc pracy nie jest zadaniem gminy, samorząd może to jednak robić pośrednio poprzez stwarzanie lokalnego prawa ułatwiającego życie przedsiębiorcom. W Brzesku od lat obowiązują przepisy, według których właściciele firm mogą skorzystać z różnorodnych ulg i zwolnień, w razie gdy dają zatrudnienie mieszkańcom naszej gminy. Aby poprawić sytuację przedsiębiorców, którzy zechcą inwestować i uruchamiać działalność na należących do gminy terenach opracowaliśmy kilka nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o tereny znajdujące się w sąsiedztwie Can-Packu, w Jasieniu oraz leżące na granicy Brzeska, Jadownik i Okocimia. Plany sprawią, że tereny te będą łatwiej dostępne dla przedsiębiorców, aby ich zachęcić, będziemy budować tam drogi, doprowadzać sieć wodociągową i kanalizacyjną. Tak stało się kilka lat temu w przypadku strefy ekonomicznej znajdującej się na Pomianowskim Stoku, teraz pracuje tam kilkaset osób. O tym, że wielu przedsiębiorców zainteresowanych jest inwestowaniem w  naszej gminie świadczy fakt, że to z ich inicjatywy oraz, co ważne, przy wsparciu finansowym powstanie pierwszy odcinek drogi, która połączy ulicę Solskiego z przeznaczonymi pod przemysł terenami w Jadownikach-Rędzinach. Nie ukrywam, że liczę na sukces tego przedsięwzięcia oraz na to, że w ciągu kilku najbliższych kilku lat powstaną tam nowe miejsca pracy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 314

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .