Bądźmy odpowiedzialni za siebie i bliskich
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 01 kwietnia 2020 01:03

Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem Gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Bieg został na razie odwołany
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 17 marca 2020 16:49

Zaplanowany na 29 marca 2020 roku Borzęciński Bieg Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych został przełożony. Kiedy się odbędzie?  – Trudno w tej sytuacji podawać jakiś nowy termin. Mamy nadzieję, że uda się go zorganizować jesienią tego roku. Wierzę, że epidemia koronawirusa szybko odejdzie. Bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze w tym trudnym okresie dla wszystkich Polaków, dla całej ludzkości. Stąd taka decyzja. Zdrowie człowieka to przecież wartość bezcenna – mówi w rozmowie z naszą redakcją Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Zajęcia wstrzymane
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 13 marca 2020 23:33

W trosce o bezpieczeństwo i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, działając zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz na podstawie Komunikatu Wójta Gminy Borzęcin w sprawie koronawirusa sars-cov-2, odwołujemy w dniach od 12 do 25 marca br. wszystkie wydarzenia kulturalne i zajęcia odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie i prowadzonych świetlicach terenowych. Pracownicy świetlic zobowiązani są do wywieszenia w miejscu widocznym na budynkach w których mieszczą się świetlice informacji: „W związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem świetlica zamknięta w dniach od 12 do 25 marca 2020r.”

 
Borzęcin. Nietypowa lekcja
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 10 marca 2020 11:30

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym. Tematem przewodnim była zima. Podczas zajęć dzieci słuchały piosenek o tematyce zimowej oraz uczestniczyły w dyskusji na temat aktualnej pory roku. Rozmawialiśmy o symptomach zimy, czym się charakteryzuje, od kiedy trwa, jakie są sporty i zabawy zimowe. Główną uwagę skupiliśmy na ptakach zimujących w Polsce i w jaki sposób można im pomóc przetrwać ten trudny czas.

 
Gmina Borzęcin. Budżet pod znakiem oszczędności
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 21 lutego 2020 12:35

Pod koniec stycznia br. Rada Gminy Borzęcin uchwaliła budżet na 2020 rok. W myśl podjętej uchwały planowane dochody gminy to kwota 43 571 679,47 zł, a wydatki zamykają się kwotą 42 471 679,47 złotych. Nadwyżka budżetu w wysokości 1,1 miliona złotych zostanie przeznaczona na dalszą spłatę dotychczas zaciągniętych kredytów oraz na udzielenie pożyczki. Na inwestycje zaplanowano 4 712 459,73 złotych co stanowi 11,1% wydatków budżetu ogółem. Największą pozycję wydatkową w budżecie gminy stanowi oświata, na którą gmina przeznaczyła 12 584 211,10 złotych - 29,63% wydatków budżetu, z czego 6 601 309 złotych to subwencja oświatowa,  561 501 złotych pozostałe dochody, a kwota 5 421 401,10 złotych to środki budżetu gminy.

 
Gmina Borzęcin. Z nartami za pan brat
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 19 lutego 2020 22:54

Gmina Borzęcin uczestniczyła w kolejnej edycji projektu samorządu województwa małopolskiego „Jeżdżę z głową – edycja 2020". Do uczestnictwa w zajęciach zaproszono dzieci ze szkół podstawowych, które jeszcze nie miały kontaktu z narciarstwem zjazdowym, biegowym oraz snowboardem. Nauka odbywała się w ramach zajęć pozalekcyjnych i prowadzona była przez wykwalifikowanych instruktorów zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Polskiego Związku Narciarskiego dla tego typu zajęć na Stoku Narciarskim Laskowa – Kamionna.

 
Borzęcin. Ferie z kulturą
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 18 lutego 2020 15:19

Zakończyły się Ferie zimowe 2020 z GOK Borzęcin, czyli dwutygodniowy cykl zajęć i wyjazdów przygotowanych dla młodych mieszkańców gminy Borzęcin, spędzających czas wolny od szkoły w miejscu zamieszkania. – W ostatnich latach, a szczególnie w tym roku, aura zimową jest tylko z nazwy, stąd o kuligi czy zabawy na śniegu bardzo trudno. Za to są wspólne wyjazdy do kina, na basen, tor wyścigowy czy turnieje. Pracownicy 6 terenowych świetlic ośrodka kultury w tym czasie koncentrują się na przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych wydarzeń, sprawując też opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów – informuje Piotr Kania z GOK Borzęcin.

 
Gmina Borzęcin prekursorem edukacji ekologicznej
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 16 lutego 2020 11:46

Pod wieloma względami gmina Borzęcin była prekursorem: nie tylko w powiecie czy regionie tarnowskim, ale w całym województwie. Na pewno palma pierwszeństwa należy się jej chociażby w zakresie edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i najmłodszych – przedszkolaków. Nie dziwi więc, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, postanowili podpatrzeć i skorzystać z bogatych doświadczeń tutejszego samorządu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .