Reklama
IPmap, dane przestrzenne na wyciągnięcie ręki
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 24 października 2020 14:32

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców i przedsiębiorców, w Urzędzie Gminy Borzęcin wdrożono nowoczesny System Informacji Przestrzennej SIP autorstwa firmy INSPE-PROJEKT Sp. z o.o. z Tarnowa.
Wdrożony system pod nazwą IPmap pozwala na udostępnianie wszystkim zainteresowanym, informacji geograficznej z zakresu planowania przestrzennego, ewidencji gruntów, zdjęć lotniczych, numeracji adresowej, sieci dróg, sieci uzbrojenia terenu, informacji turystycznej za pomocą dedykowanego portalu mapowego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych mechanizmów analitycznych i integracyjnych, wdrożona aplikacja pozwala na przetwarzanie oraz bieżące aktualizowanie informacji przestrzennej gromadzonej w poszczególnych referatach urzędu, co w efekcie usprawnia proces podejmowania kluczowych decyzji.

 
Strefa Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie coraz bliżej
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 22 października 2020 14:26

W dniu 30 września br., w wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej Gmina Borzęcin podpisała umowę na budowę Strefy Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie-Borku. Przedmiotem zamówienia realizowanego przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach osi priorytetowej 3 Przedsiębiorcza Małopolska, działanie 3.1 Strefy aktywności gospodarczej, poddziałanie 3.1.2 Strefy aktywności gospodarczej – SPR jest zaprojektowanie i wykonanie inwestycji polegającej na budowie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia działalności gospodarczej w obszarze objętym SAG. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z siedzibą w Dębicy. Koszt realizacji zadania, zgodnie z zawartą umową zamyka się kwotą 4 miliony 902 tysiące 547 złotych brutto, a termin jego wykonania upływa 31 maja 2022 roku.

 
Borzęcin. Wojna ze smogiem
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 16 października 2020 18:57

Wielką wojnę smogowi wypowiedziała gmina Borzęcin. Tutejszy samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie blisko 1,5 mln złotych na wymianę starych kotłów. Z tego projektu już korzysta 130 rodzin. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego oraz podwyższonego poziomu dofinansowania. – Z pewnością będziemy aplikować o dodatkowe środki w nowej już perspektywie finansowej, bo jest lista rezerwowa szczególnie jeśli chodzi o wymianę przestarzałych kotłów węglowych na gazowe, czyli na lata 2021-2027 – mówi wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak.

 
Gmina Borzęcin szuka inwestorów
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 10 października 2020 00:00

Kolejne działki budowlane w gminie Borzęcin są na sprzedaż. Wójt Gminy Borzęcin informuje, że zostały ogłoszone przetargi na sprzedaż działek pod zabudowę mieszkaniową w Łękach i Borzęcinie. Przetargi zaplanowano na  22 październik 2020 roku. Działki zlokalizowane są  w północno zachodniej części miejscowości Łęki, przy drodze gminnej z Łęk do Szczepanowa w odległości około 1,0 km od centrum miejscowości Szczepanów, 8 km od centrum Brzeska. Teren objęty decyzją o warunkach zabudowy z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkalną – jednorodzinna. W zasięgu nieruchomości znajduje się uzbrojenie sieciami infrastruktury technicznej: energetycznej, gazowej i wodociągowej. Inne działki zlokalizowane w centralnej części miejscowości Łęki, w odległości 10 km od centrum Brzeska. Teren objęty decyzją o warunkach zabudowy z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkalną – jednorodzinna. Ponadto działka 1683/1 jest zabudowana budynkiem byłego sklepu (pustostan) oraz infrastrukturą towarzyszącą. W zasięgu nieruchomości znajduje się uzbrojenie sieciami infrastruktury technicznej: energetycznej, gazowej i wodociągowej.

 
Borzęcin. Strefa to już fakt
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 02 października 2020 21:00

W sumie kilkaset nowych miejsc pracy powstanie w nowo powstającej Strefie Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie. Obejmie ona około dwadzieścia pięć hektarów. Rozstrzygnięto przetarg, została także podpisana umowa –mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. – Wartość inwestycji po przetargu to kwota blisko 5 milionów złotych i jest to zadanie priorytetowe dla samorządu w bieżącej kadencji 2018-2023. Stawiamy na rozwój przedsiębiorczości, który generuje nie tylko nowe miejsca pracy, ale również dochody gminy.

 
Gmina Borzęcin. Dynamicznie w przyszłość
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 25 września 2020 00:00

Budowa i przebudowa chodników i dróg, remont i rozbudowa obiektów komunalnych oraz  doposażenie szkół, obiektów kultury i jednostek OSP w nowoczesny sprzęt służący realizacji statutowych celów to zadania, których realizacja towarzyszyła samorządowi gminy Borzęcin w pierwszych dwóch latach kadencji 2018-2023. Gmina, która w opublikowanym w 2020 roku rankingu zamożności „Bogactwo samorządów” prowadzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” sklasyfikowana została na 4. miejscu w regionie tarnowskim, z dochodem w przeliczeniu na mieszkańca w wysokości 3493,75 złotych stawia na tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, generującej miejsca pracy i dochody samorządowej kasy. Priorytetem bieżącej kadencji jest budowa infrastruktury i uruchomienie Strefy Aktywności Gospodarczej na ponad 20-hektarowym terenie w Borzęcinie – Borku, na którym już inwestują pierwsi przedsiębiorcy. Samorząd nie zapomina również o tworzeniu warunków dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego oferując w ciągłej sprzedaży działki budowlane na nowo powstających  osiedlach wydzielonych z gminnego zasobu komunalnego. Mowa o atrakcyjnie położonych działkach w Łękach, w Borzęcinie – Łazach oraz w centrum miejscowości Borzęcin, które chętnie znajdują nabywców wśród mieszkańców nie tylko gminy i powiatu, ale również województwa małopolskiego i Śląska.

 
Komunikat Wójta Gminy Borzęcin z dnia 7 września br. dla Mieszkańców Gminy Borzęcin, w tym osób przebywających w izolacji i kwarantannie
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 08 września 2020 17:24

W związku z potwierdzonymi zakażeniami w przedszkolu w Borzęcinie Górnym, jak również objęciem kwarantanną znacznej liczby mieszkańców gminy Borzęcin informuję co następuje:

 
OSP Borzęcin Górny z nowym sprzętem ratowniczym
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 02 września 2020 00:00

W poniedziałek, 24 sierpnia br. przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 5 Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka przekazał jednostce OSP Borzęcin Górny specjalistyczny namiot, który ułatwi prowadzenie działań związanych z walką z COVID-19. Sprzęt został zakupiony w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, a jego zakup sfinansowano w części z funduszy europejskich. W skład namiotu, który ułatwi pracę strażakom, wchodzi m.in. przyczepa transportowa, agregat prądotwórczy czy nagrzewnica olejowa. Dzięki temu wnętrze będzie oświetlone i ciepłe. Namiot został wyposażony m.in. w 10 łóżek polowych, 10 foteli (krzeseł) składanych, stolik polowy oraz śpiwory. Zakupione przez samorząd województwa małopolskiego zestawy trafiły do 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .