Reklama
Józef Oleksy w solnym grodzie
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 18 października 2013 23:02

joleksybochniaZgłosiłem władzom naszej partii, że jestem zainteresowany kandydowaniem do Parlamentu Europejskiego, w przyszłorocznych wyborach – powiedział naszej redakcji premier Józef Oleksy, którzy dzisiaj spotkał się z mieszkańcami Bochni, w głównej mierze działaczami i sympatykami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej premier odwiedził bocheński szpital i spotkał się ze starostą Jackiem Pająkiem oraz wicestarostą Tomaszem Całką. – O koalicji w Radzie Powiatu Bocheńskiego nie było żadnej mowy – żartował były premier, obecnie wiceprzewodniczący SLD.

 

Premier mówił, że jest zbudowany wizytą w szpitalu w Bochni. – To jedna z niewielu placówek, która nie narzeka na brak środków. Młode kierownictwo widać doskonale radzi sobie na trudnym rynku usług medycznych. Szpital, jak zauważyłem jest nieźle wyposażony i ma – najnowocześniejsze w regionie lądowisko dla helikopterów – mówił premier. Tłumaczył, że jego spotkania z mieszkańcami Polski to wsłuchiwanie się w głosy i potrzeby lokalnych społeczności. Wiele spraw na „dole” widać inaczej niż w Warszawie. Kurtuazyjno – roboczy charakter miało także spotkanie z władzami powiatu bocheńskiego. Sojusz chce osiągnąć dwa cele: zapoznać się z opiniami Polaków na temat sytuacji politycznej i gospodarczej oraz przedstawić swój program. Bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia podróży jest "maraton wyborczy", który rozpocznie się w Polsce w przyszłym roku w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego i w samorządach lokalnych. Na spotkaniu z mieszkańcami Polski premier mówił, że w tej kadencji nie ma szans na koalicje PO – SLD. – To z punktu widzenia naszej partii byłoby samobójstwo – przekonywał.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Jego zdaniem takiej alternatywy nie można wykluczyć. Ale wtedy – jego zdaniem będzie inna sytuacja. Sondaże Platformy Ida w dół, SLD w grę. – Gdybyśmy się spotkali na poziomie 20 – 25 procent poparcia to bylibyśmy równymi sobie partnerami, taki układ jest w interesie lewicy, a przede wszystkim naszych wyborców i lewicowego elektoratu – mówił Józef Oleksy. Jego zdaniem świat przezywa wielki kryzys wartości i braku ideałów. To cechuje społeczności zachodniej Europy i młode pokolenie. Tym, jego zdaniem powinna zając asie lewica w Polsce. Polityk lewicy nie ukrywał, że trudna do wyobrażenia jest koalicja z Prawem i Sprawiedliwością. Powodów tego jest kilka. Po pierwsze „religia smoleńska”, po drugie różnice w podejściu do historii najnowszej, po trzecie retoryka prezes Jarosława Kaczyńskiego i jego zaplecza politycznego. – Ale w polityce taki termin jak „nigdy”, „nie możliwe” nie obowiązuje – zastrzegał polityk SLD. Działacze lewicy pytali o podziały po lewej stronie sceny politycznej. Ich zdaniem należy połączyć siły by pokonać prawicę i odesłać ją do lamusa historii. - Mam zamiar ubiegać się w Małopolsce o mandat eurodeputowanego. To przecież moja ziemia, tu się urodziłem, a potem kształciłem Nie dążę do tego, by tylko pobyć na liście i uczestniczyć w kolejnej kampanii.

[mir]


Komentarze (2)

Pseudonim : qq 19 październik 2013 21:48
Nie ma co na SLD glosowac juz dzisiaj zacieraja rece na mysl ze zamienia miejsce w koalicji z pslem
Pseudonim : Ike 21 październik 2013 15:14
To chyba dobrze, że zastąpią ich i zaczną dbać o LUDZI i rozbiją nieco tę grupkę interesiarzy.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .