Generał Andrzej Mróz odwołany
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 stycznia 2016 23:01

Generał pożarnictwa Andrzej Mróz nie jest już komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. Minister odwołał go, na wniosek komendanta głównego PSP, poparty opinia wojewody małopolskiego. Został „przeniesiony” do tak zwanego zasobu kadrowego komendanta głównego. Z naszych informacji wynika, że zamierza przejść na emeryturę.


22 stycznia 2016 r. minister spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego PSP, po uzgodnieniu z wojewodą małopolskim, powołał na stanowisko małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP dotychczasowego zastępcę komendanta miejskiego PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Stanisława Nowaka. Mł. bryg. Stanisław Nowak pełni służbę w ochronie przeciwpożarowej od 1985 roku. W 1989 r. ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Następnie w 2002 r. ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie uzyskując tytuł magistra inżyniera. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w Akademii Krakowskiej im. A.F. Modrzewskiego. Kolejno w 2009 r. ukończył w Szkole Głównej Służby Pożarniczej studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .