Reklama
Aleksander Grad znalazł pracę u Zygmunta Solorza-Żaka
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 lutego 2016 12:48

formtuskgradRada Nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) powołała nowego prezesa zarządu spółki. 11 lutego został nim Aleksander Grad. Formalnie rządy rozpocznie 18 lutego. Jest to firma w której pakiet kontrolny ma jeden z najbogatszych Polaków, właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz – Żak. Od kilku miesięcy w spółce były zawirowania „kadrowe”. Ostatecznie właściciel, poprzez Radę Nadzorczą, zdecydował, że pokieruje nią właśnie tarnowianin, były minister skarbu państwa i były poseł Platformy Obywatelskiej, Aleksander Grad.

Aleksander Grad jest z wykształcenia geodetą. Przez kilka lat prowadził wspólnie z żoną i wspólnikami firmę geodezyjno – projektową. W latach 1990 – 1994 był radnym Rady Gminy Pleśna i społecznym wicewójtem. W 1997 roku kandydował z listy AWS do Sejmu. Uzyskał ponad 10 tysięcy głosów, ale to nie wystarczyło, by zostać posłem. Miał pierwszy nie mandatowy wynik. Kilka tygodni po wyborach został wojewodą tarnowskim (ostatnim). Potem był ekspertem Banku Światowego oraz wiceministrem zdrowia w resorcie Jerzego Buzka. Od 2001 roku zasiadał w Sejmie RP. Z powodzeniem ubiegał się o mandat poselski w kolejnych wyborach: 2005; 2007; 2011. Przez cztery lata kierował resortem skarbu państwa (2007-2011), po rezygnacji z funkcji posła został prezesem spółki, która miała przygotować projekt budowy w Polsce elektrowni jądrowej, był także wiceprezesem spółki Tauron. Posadę stracił jesienią tamtego roku. Kilka dni temu znowu wrócił do wielkiego biznesu: tym razem pracuje dla jednego z najbogatszych Polaków Zygmunta Solorza – Żaka.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .