Reklama
Jastrzębia. Sukcesy zespołu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:15

Wiadomo od dawna, że większość uroczystości, imprez, festynów, byłaby uboga, gdyby nie pojawiały się na nich zespoły ludowe. To właśnie muzyka ludowa jest nam najbliższa, za sprawą bezpośredniego przekazu naszych ojców a także jej kontynuatorów – Zespołów Folklorystycznych i Grup Śpiewaczych. W tę rolę od 13 lat wpisuje się Zespół Folklorystyczny „Mali Jastrzębianie”. Mimo, że po pierwszym składzie zespołu nie ma już śladu (zostały zdjęcia, nagrody…) ich następcy – dzieci w wieku od 4 do 14 lat, poprzez zajęcia choreograficzne, naukę pieśni, obrzędów, gwary i tradycji, pokazują swoim rówieśnikom, jak dobrze spożytkować wolny czas.


Opracowane programy taneczne i obrzędowe, są prezentowane na scenach miast i wsi. Dodatkowym bodźcem do działania stają się Konkursy i Przeglądy. "Mali Jastrzębianie" w dniach 8 i 9 czerwca, uczestniczyli w 30. Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego pn. „Krakowiaczek”, organizowanego w Łoniowej. Przygotowany przez nich program „Po majówce przy kapliczce” spodobał się Komisji Artystycznej i przyznano mu I miejsce, a także Nominację zespołu na 43. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który organizowany jest  w dniach 15 i 16 czerwca w Rabce, a jego kolejnym etapem (w przypadku uzyskania nominacji) udział w  Międzynarodowym  Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .